Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
LK: Barcelona përballë Arsenalit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
LK: Barcelona përballë Arsenalit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LK: Barcelona përballë Arsenalit

Shko poshtë

LK: Barcelona përballë Arsenalit Empty LK: Barcelona përballë Arsenalit

Mesazh nga LaDescarada Fri 19 Mar 2010 - 1:12

LK: Barcelona përballë Arsenalit

Shorti i Ligës së Kampionëve i hedhur sot në Nyon të Zvicrës, ka nxjerrë kampionin në fuqi të Evropës, Barcelonën, përballë Arsenalit.
Barcelona, që vitin e kaluar mposhti Manchester United me rezultat 2-0 në finalen e kësaj gare, kishte mposhtur edhe Arsenalin me rezultat 2-1 në finalen e vitit 2006.
Finalisti i vitit të kaluar, Manchester United, po ashtu do të ketë një rival të vështirë përballë, Bayernin e Munichut, të cilin ekip e kishte mposhtur në finalen e vitit 1999 me dy gola të vonshëm.
Kampioni i Serie A, Interi, që eliminoi Chelsean në 1/8 e finales, në çerekfinale të garës evropiane do të ketë një rival shumë më të lehtë, CSKA-në e Moskës. Megjithatë fituesi i kësaj ndeshje do të ketë një kundërshtar shumë më të vështirë në gjysmëfinale, fituesin e sfidës Arsenal – Barcelona.
Në katërshen më të mirë të Evropës me siguri se do të ketë edhe një ekip francez, pasi dy gjigantët e këtij vendi, Lyon dhe Bordeaux, u caktuan përballë njëri-tjetrit. Fituesi i kësaj sfide në gjysmëfinale do të ketë përballë fituesin e sfidës Bayern Munich – Manchester United.

Ndeshjet çerekfinale:
Bordeaux - Lyon
Bayern Munich - Manchester United
Arsenal - Barcelona
Inter - CSKA Moscow
Ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohet më 30 dhe 31 mars, ndërsa ndeshjet e kthimit më 6 dhe 7 prill. Finalja e këtij viti mbahet në Santiago Bernabeu më 22 maj.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi