Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pamja e këmbëve tregon se çka duhet veshur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pamja e këmbëve tregon se çka duhet veshur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pamja e këmbëve tregon se çka duhet veshur

2 posters

Shko poshtë

Pamja e këmbëve tregon se çka duhet veshur Empty Pamja e këmbëve tregon se çka duhet veshur

Mesazh nga LaDescarada Fri 26 Mar 2010 - 1:33

Eksperti britanik për modë, Tom Sho, thotë se gratë gjithmonë duhet të vishen në pajtim me pamjen e këmbëve të tyre, me ç’rast ai jep edhe disa këshilla të dobishme në këtë drejtim.

Në rast se keni këmbë të shkurtra dhe të plota
Sa për fillim, përkujdesuni që pjesa e epërme e rrobave të mos jetë me gjatësi deri te shalët. Kjo do t’ju bëjë vetëm sa më të shkurtër dhe më të trashë. Kurrë mos vishni pantallona të gjerë, e nëse megjithatë i bartni, gjithmonë vendosni për ngjyra më të errëta. Natyrisht, nuk duhet të vishni as rroba me vija horizontale. Fundet dhe pantallonat ‘tre çerek’ në rastin tuaj, duhet të jenë mu nën gjunjë.
Mos i harroni takat e larta. Nëse nuk dini të ecni mbi taka të larta dhe nëse ato nuk u janë të përshtatshme, atëherë mund të bartni taka të mesme, apo këpucë me platformë, e kurrsesi këpucë të rrafshëta.


Nëse keni këmbë të shkurtra e të holla
Rregullat e veshjes janë të njëjta me ato që vlejnë për këmbë të shkurtra e të trasha. Evitoni larat e mëdha në rroba, meqë ato do të bëjnë që këmbët tuaja të duken edhe më të holla.
Më mirë është që të përcaktoheni për dizajnë më të vegjël, ku mund të bartni edhe rroba të çelëta.
Pantallonat ‘tre çerekë’ ju rrinë për mrekulli, por kini kujdes që të mos jenë më të gjatë se mesi i ashtit të pjesës së poshtme të këmbës.

Nëse keni këmbë të gjata dhe të plota
Mos bartni pantallona ‘tre çerekë’, meqë në atë rast këmbët tuaja do të duken edhe më të gjera. ‘Helankat’ janë të ndaluara në rastin tuaj, sikur edhe xhinset e ngushta.
Këpucët me majë të hapur ju bën që të dukeni më e hollë.
Nëse bartni taka të larta, kini kujdes që të mos jenë tepër të holla për peshën tuaj.
Në pjesën e poshtme të trupit bartni rroba të errëta. Mund ta shtoni ndonjë detaj, p.sh. ndonjë stoli në xhepin e pasmë, por ajo nuk duhet të jetë tepër e madhe.
Kur bëhet fjalë për fundet, ato në formë zileje me larë të madhe ende janë në modë, prandaj përdorni lirisht.

Nëse keni këmbë të gjata e të holla
Duhet t’ju themi se ua kemi lakmi. Lirisht vishni rrobat që ua do qejfi dhe përdorni këpucë me taka të larta.
I vetmi stil që u preferojmë ta evitoni, janë pantallonat e gjerë. Fundi si zile ndoshta do të ndikojë që këmbët tuaja të duken edhe më të holla, por fundi seksi, që përcjell vijat e trupit, me siguri se do t’ju rrijë për mrekulli.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pamja e këmbëve tregon se çka duhet veshur Empty Re: Pamja e këmbëve tregon se çka duhet veshur

Mesazh nga Anakonda Mon 9 Apr 2012 - 3:36

Mire jo keq..........

Nëse keni këmbë të gjata dhe të plota
Mos bartni
pantallona ‘tre çerekë’, meqë në atë rast këmbët tuaja do të duken edhe
më të gjera. ‘Helankat’ janë të ndaluara në rastin tuaj, sikur edhe
xhinset e ngushta.
Këpucët me majë të hapur ju bën që të dukeni më e hollë.
Nëse bartni taka të larta, kini kujdes që të mos jenë tepër të holla për peshën tuaj.

pjesën e poshtme të trupit bartni rroba të errëta. Mund ta shtoni
ndonjë detaj, p.sh. ndonjë stoli në xhepin e pasmë, por ajo nuk duhet të
jetë tepër e madhe.
Kur bëhet fjalë për fundet, ato në formë zileje me larë të madhe ende janë në modë, prandaj përdorni lirisht.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi