Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gramozi-Skënderbeu, dhunë në stadium, plagosen 2 gjyqtarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gramozi-Skënderbeu, dhunë në stadium, plagosen 2 gjyqtarë

Shko poshtë

Gramozi-Skënderbeu, dhunë në stadium, plagosen 2 gjyqtarë Empty Gramozi-Skënderbeu, dhunë në stadium, plagosen 2 gjyqtarë

Mesazh nga Vizitor Sat 27 Mar 2010 - 9:12

ERSEKE – Ndeshja mes skuadrave Gramozi dhe Skënderbeu u mbyll sot 15 minuta para kohe për shkak të akteve të dhunës në stadium.
Dy gjyqtarë pësuan plagosje të lehtë nga sendet e forta që u hodhën në fushë prej tifozerisë, ndërkohë që është dëmtuar edhe një futbollist i Skënderbeut.
Shkak për incidentet është bërë vendimi i gjyqtarit anësor i cili i dha të drejtën e rivenies ekipit të Skënderbeut në kohën kur takimi kishte hyrë në minutën e 80-të me rezultatin 1-0 në favor të skuadrës së Korçës.
Menjëherë pas vendimit të gjyqtarit, tifozeria e Gramozit ka shpërthyer në sharje e fyerje dhe më tej në gjuajtjen e sendeve të forta në fushë në drejtim të arbitrave.
Dy prejtyre morën plagë si pasojë e akteve të dhunës ndërsa u dëmtua edhe një lojrat i Skëndrebeut.
Gjuajtja e sendeve të forta në fushë vazhdoi derisa gjyqtarët të detyruar deklaruan ndeshjen të mbyllur.
Në stadiumin e Ersekës ishin vendosur sot edhe Forca Speciale të policisë, pas dhunës së shfaqur në disa ndeshje të kampionatit shqiptar muajt e fundit.