Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Korcë, instalohet sistemi i kompjuterizuar në bashki People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Korcë, instalohet sistemi i kompjuterizuar në bashki People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korcë, instalohet sistemi i kompjuterizuar në bashki

Shko poshtë

Korcë, instalohet sistemi i kompjuterizuar në bashki Empty Korcë, instalohet sistemi i kompjuterizuar në bashki

Mesazh nga Vizitor Thu 1 Apr 2010 - 4:37

Korcë, instalohet sistemi i kompjuterizuar në bashki KorceNjë sistem i ri i komjuterizuar për taksat vendore është instaluar në Drejtorinë e të Ardhurave në bashkinë e Korcës. Sistemi i ri komjuterik mundëson një administrim më të efektshem të të ardhurave dhe vjeljes së taksave vendore.


Drejtoria e Taksave që më parë i kryente shërbimet në mënyrë manuale ka nisur zbatimin e programit të ri që për pushtetin lokal do të thotë që me rritjen e të ardhurave të ofrohet një shërbim më i shpejtë dhe më efikas për qytetarët dhe taksapaguesit.

Përurimi i sistemit të ri të kompjuterizuar është bërë në një ceremoni të përbashkët të USAID-it dhe bashkisë së Korces. Shiriti i perurimit eshte prere nga drejtori i misionit te USAID-it ne Shqipëri Joseph Williams dhe kryebashkiaku Niko Peleshi. Sherbimi i komjuterizuar thjeshtezon procesin per pagesen e taksave nga qytetaret dhe bizneset dhe i siguron drejtorive mundesine per te hedhur ne rrjet dhe per te kontrolluar te ardhurat lokale.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi