Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Korçë, biznesi hap dhe mbyll aktivitetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Korçë, biznesi hap dhe mbyll aktivitetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korçë, biznesi hap dhe mbyll aktivitetin

Shko poshtë

Korçë, biznesi hap dhe mbyll aktivitetin Empty Korçë, biznesi hap dhe mbyll aktivitetin

Mesazh nga WebMaster Fri 30 Sep 2011 - 7:29

Në Korçë biznesi nuk e ka ende të qartë se me çfarë aktiviteti të merret, kurse jetëgjatësia e privatit paraqitet e shkurtër. Të dhënat nga regjistri i bizneseve paraqesin një situatë kaotike, ku shumë biznese hapin aktivitetet e tyre, ku dhe plot të tjerë i mbyllin në fundit të vitit.Pertika Tollkuçi, shef i zyrës së tatimeve dhe taksave pranë Bashkisë Korçë, bën të ditur se gjendja nuk paraqitet aspak pozitive për sa i përket numrit të subjekteve që regjistrohen dhe brenda një kohe të shkurtër edhe çregjistrohen. Janë 152 subjekte që kanë aplikuar për mbyllje aktiviteti, dhe 92 të tjera kanë kërkuar pezullimin e licencës", thotë Tollkuçi për gazetën ‘Shqip’, duke iu referuar të dhënave nga QKR. Sipas tij, numri i subjekteve private të biznesit të vogël që regjistrohen për fillim aktiviteti, në krahasim me ato që deklarojnë mbylljen apo pezullim aktiviteti, është thuajse i njëjtë çdo vit. Ndryshe nga vitet e kaluara, gjatë 2011-s vërehet një rënie e numrit të bizneseve të vogla, kryesisht ato që ushtrojnë tregtinë me pakicë.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi