Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bulqizë-Peshkopi, prishet rruga e sapondërtuar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bulqizë-Peshkopi, prishet rruga e sapondërtuar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulqizë-Peshkopi, prishet rruga e sapondërtuar

Shko poshtë

Bulqizë-Peshkopi, prishet rruga e sapondërtuar Empty Bulqizë-Peshkopi, prishet rruga e sapondërtuar

Mesazh nga Vizitor Sun 11 Apr 2010 - 0:33

Bulqizë-Peshkopi, prishet rruga e sapondërtuar Rruga-demtimNjë pjesë e rrugës së re Bulqizë-Peshkopi e sapo ndërtuar është shkatërruar për shkak të shembjeve të tokës që kanë ndodhur në segmentin Bulqizë-Ura e Çerenecit, 17 kilometra i gjatë, ndërtuar gjatë vitit të kaluar.


Dëmtimi ka ndodhur në vendin e quajtur fshati Peladhi, rreth 10 kilometra larg qytetit të Bulqizës. Në një distancë prej 50 metrash larg njëra-tjetrës, në këtë segment rrugor, prej disa ditësh u vërrejtën dy plasaritje transversale të rrugës, të cilat erdhën si pasojë e reshjeve të pandërprera të shiut dhe dëborës.

Plasaritjet, të cilat vijnë e thellohen dita ditës, kanë shkaktuar edhe ulje të aksit të rrugës deri ne 20 cm, duke e bërë të vështirë kalimin e automjeteve në të.

Nga Drejtoria Rajonale e Rrugëve Dibër, bëjnë me dije se gjatë sistemim-asfaltimit të kësaj rruge, firma tenderuese, duke qenë e njohur me strukturën gjeologjike të saj, ka zbatuar me përpikmëri projektin teknik, pikërisht për të frenuar rrëshqitjete këtij segmenti rrugor. Rruga nacionale Peshkopi-Bulqizë, po vjen dhe bëhet e pakalueshme për automjetet dhe mbetet e paqartë se si do të veprohet për rikonstruksionin e saj.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi