Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KSHC, letër deputetëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KSHC, letër deputetëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KSHC, letër deputetëve

Shko poshtë

KSHC, letër deputetëve Empty KSHC, letër deputetëve

Mesazh nga Vizitor Tue 13 Apr 2010 - 2:04

KSHC, letër deputetëve ParlamentShkarkimi në bllok i katër anëtarëve të Komisionit të Shërbimit Civil nga Komisioni Parlamentar i Ligjeve, në një kohë kur situata kishte ndryshuar për mirë, erdhi si rrjedhojë i keqinformimit nga ana e ish-kryetares Mimoza Hysenaj.


Me anë të një letre dërguar dje të 140 deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, tre anëtarët e KSHC-së, Kostandin Kazanxhi (zv.kryetar), Shahin Bistri dhe Saimir Mani, sqarojnë situatën e krijuar me blokimin e institucionit për një vit të tërë, shkaqet që e çuan në pikë kritike, si dhe roli i kryetares, deri në shkarkimin e saj.

Në letër thuhet se me anë të një memoje (përmbledhje e informacionit), dërguar në Kuvend më 19 mars 2010, anëtarët e Komisionit të Ligjeve janë keqinformuar me qëllim nga ish-kryetarja Hysenaj.

“Pas shkarkimit me tri vota pro të kryetares së KSHC, komisioni zgjodhi nënkryetarin, sikurse e parashikon ligji.

Më tej situata u kthye në normalitet, nuk pati më konflikte, u shqyrtuan dosjet e prapambetura të një viti, si dhe u procedua me ankesat e vitit 2010, që prisnin prej tre muajsh. Tashmë komisioni funksionon normalisht dhe kolegjialisht”, thuhet në letër.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi