Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KSHC: Administrata, qeveria shkel ligjin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KSHC: Administrata, qeveria shkel ligjin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KSHC: Administrata, qeveria shkel ligjin

Shko poshtë

KSHC: Administrata, qeveria shkel ligjin Empty KSHC: Administrata, qeveria shkel ligjin

Mesazh nga Vizitor Sat 27 Feb 2010 - 3:15

KSHC: Administrata, qeveria shkel ligjin KuvendiNepunesit e administrates shteterore vazhdojne te emerohen, levizen, ngrihen ne detyre apo edhe shkarkohen, duke shkelur ligjin.

Konstatimi ka ardhur nga Komisioni i Sherbimit Civil Shqiptar, i cili ka depozituar raportin vjetor ne Kuvend te firmosur nga kryetarja e ketij institucioni, Mimoza Hysenaj.

Ne 51 faqe raport dokumentohen problemet e thella te administrates shqiptare, e cila, sipas progres-raportit te fundit te Komisionit Europian, mbetet ende e politizuar dhe jashte standardeve nderkombetare.

Ne dokumentin qe do te duhet te miratohet nga deputetet, theksohet se “ashtu si edhe nje vit me pare, vazhdon te jete nje problem i perbashket i institucioneve te administrates qendrore dhe vendore emerimi ne kundershtim me ligjin, ne pozicione pune qe bejne pjese ne sherbimin civil nepermjet kontratave apo akteve te emerimit”.

Sipas raportit te KSHC-se, ne institucionet e administrates qendrore te kontrolluara nje vit me pare kane qene 46 pozicione pune te plotesuara nepermjet emerimeve me kontrate, ndersa ne vitin 2009, ne institucionet e kontrolluara gjate vitit qe raportohet jane plotesuar ne kete menyre 56 pozicione pune qe bejne pjese ne sherbimin civil.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi