Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Adobe i kundërpërgjigjet letrës së Steve Jobs People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Adobe i kundërpërgjigjet letrës së Steve Jobs People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adobe i kundërpërgjigjet letrës së Steve Jobs

Shko poshtë

Adobe i kundërpërgjigjet letrës së Steve Jobs Empty Adobe i kundërpërgjigjet letrës së Steve Jobs

Mesazh nga Alberti Tue 4 May 2010 - 8:30

Adobe i kundërpërgjigjet letrës së Steve Jobs Adobe_Flash_logo_926937448


Gjatë ditës së djeshme shefi ekzekutiv i Apple, Steve Jobs ka postuar një letër të hapur në lidhje me përdorimin e Adobe Flash në iPhone dhe iPad.

Në letrën e tij Steve Jobs, e bëri tërësisht të qartë se nuk ka vend për Flash në iPhone në të ardhmen e afërt dhe numëroi arsye të shumta në lidhje me këtë.

Adobe iu përgjigj letrës së hapur, me një postim në blog të titulluar “Lëvizja përpara”, ku thjeshtë u shpjeguan qëllimet e Adobe për të lëvizur para pa Apple dhe qëllimet për të zhvilluar Flash për platforma tjera duke përfshirë platformën Android, të Google.

“Në mëngjesin e ditës së sotme Apple postoi disa mendime në lidhje me Flash në ueb faqen e tyre. Çështja primare është se Apple po zgjedh rrugën e bllokimit të aplikacioneve të shumë përdorura të Adobe, si dhe një mori teknologjish tjera nga prodhues tjerë”.

Mosmarrëveshja mes Adobe dhe Apple në lidhje me flash ka filluar të kthehet në një arenë luftimit mes këtyre dy kompanive, dhe letra e hapur e postuar dje nga Jobs ishte kulmi i betejës, dhe ajo shërbeu për një qëllim të vetëm, që ta bëjë tërësisht të qartë tek të gjithë se kurrë nuk do të ketë Flash në platformën iPhone.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi