Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Iphone i ri, High Definition People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Iphone i ri, High Definition People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iphone i ri, High Definition

Shko poshtë

Iphone i ri, High Definition Empty Iphone i ri, High Definition

Mesazh nga Alberti Tue 4 May 2010 - 8:37

Iphone i ri, High Definition Iphone0-ri-300x225
Gjersa Apple ka shpalosur një iPhone të ri secilin qershor apo korrik qysh prej lansimin të produktit në vitin 2007, modeli i ri me aftësi CDMA, teknologji celulare e përdorur nga Verzion, është e dukshme sepse Apple dhe AT&T, kanë pasur një marrëdhënie të gjatë dhe ekskluzive për iPhone.

Kjo i ka ofruar AT&T-së një përparësi ndaj konkurrencës së operatorëve tjerë duke përfshirë edhe Verizon, për më shumë se tre vite.

Njerëzit e informuar në lidhje me këtë çështje deklaruan për Wall Street Journal se iPhone të rinj janë duke u prodhuar nga prodhuesi i kontraktuar Tajvanez Hon Hai Precision Industry Co. e cila prodhoi iPhone e mëparshëm të Apple.

“Modeli që ka aftësi CDMA , që shfrytëzohet nga Verizon Wireless, është duke u prodhuar nga prodhuesi Pegatron Technology Corp, që është nëndegë kontraktuese prodhuese e ASUSTek Computer të Tajvanit” deklaruan burimet e WSJ-së.

Një person i njohur me situatën tha se Pegatron ka në orar që të fillojë prodhimin masiv të iPhone me CDMA në muajin shtator, por nuk është e qartë kur Apple do të ofrojë këtë model.

CDMA është një teknologji amerikane wireless që është adoptuar nga Verizon, Sprint Corp dhe një grusht operatorësh tjerë në shtete, që përfshijnë Korenë e Jugut dhe Japonin. Shumica e operatorëve tjerë, duke përfshirë edhe partnerin AT&T të iPhone, bazojnë rrjetet e tyre në standardin GSM.

“Ka pas shumë spekulime të pasakta në lidhje me CDMA iPhone. Ne nuk kemi parë asgjë deri më tani dhe vetëm Apple e di kur kjo mund të ndodhë” tha një zëdhënës i AT&T.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi