Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Spitali Ushtarak kerkon trajtim ne disa qytete People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Spitali Ushtarak kerkon trajtim ne disa qytete People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spitali Ushtarak kerkon trajtim ne disa qytete

Shko poshtë

Spitali Ushtarak kerkon trajtim ne disa qytete Empty Spitali Ushtarak kerkon trajtim ne disa qytete

Mesazh nga Vizitor Tue 25 May 2010 - 10:13

Spitali Ushtarak kerkon trajtim ne disa qytete Mihaj-bedriSpitali Ushtarak ne Tirane eshte i vetmi institucion per politraumen ne te gjthe vendin, ndaj kerkohet domosdoshmerisht shtrirja e ketij sherbimi ne spitalet e QSUT dhe te tjere ne rrethe.

Pas kronikes se transmetuar ne Top Channel per futjen e me shume pacienteve se sa kapaciteti ne sallen e reanimacionit te Spitalit Ushtarak, drejtori spjegon se ky spital pret te gjithe aksidentet, plagosjet dhe raste te tjera, ndaj ekipi mjekesor eshte i detyruar t’u sherbeje te gjitheve.

“Dhe ne rast se kapacitetet tona kalohen nga 16-18 shtreter, ne terapine intensive ne jemi te detyruar te perdorim ato teknika trajtimi me by pas-e. Ne sistemin e politraumes te kete nje bashkepunim me Ministrine e Shendetesise dhe eshte hedhur ideja edhe per Spitalin e Durresit”, shprehet Bedri Mihaj. Tre dite me pare, dy mjeket roje te Spitalit Ushatrak, Apostol Vaso dhe Artan Mihali, njeri prej te cileve u prononcua lidhur me pranimin e me shume pacienteve sesa kapaciteti ne sallen e reanimacionit, jane pezulluar nga puna.

Sipas drejtorit Mihaj, ata punojne si civile ne nje institucion ushtarak dhe kane shkelur urdhrat qe funksionojne brenda ketij institucioni per dhenien e informacionit, por do te rikthehen serish ne krye te detyres. Nga ana tjeter nje ekpi i Ministrise se Mbrojtjes dhe asaj te Shendetsise do te inspektojne per rreth nje jave kushtet dhe standartet e mjekimit ne Spitalin Ushtarak
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi