Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Beteje per vizen italiane People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Beteje per vizen italiane People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beteje per vizen italiane

Shko poshtë

Beteje per vizen italiane Empty Beteje per vizen italiane

Mesazh nga Vizitor Wed 26 May 2010 - 9:35

Beteje per vizen italiane Itali-piazagiacomoleopardiShtetaset shqiptare Lane dhe Olsa Dhana, nene e bije, kane fituar betejen e tyre kunder Ministrise Italiane te Puneve te Jashtme, ose me mire kunder Konsullates Italiane ne Vlore. Vitin e kaluar kjo konsullate u kishte mohuar dy here vizen turistike duke gjetur disa justifikime qe nuk binden gjykatesit Gjykates Administrative te Romes, ku dy grate jane drejtuar.

Lane Dhana ka nje djale emigrant qe ka nje biznes ne Itali e qe deshironte te kalonte disa kohe me nenen dhe motren e tij, Olsen. Por disa prej dokumentave te paraqitura konsullata e Vlores i kishte vene ne dyshim, si per shembull shumen qe dy grate kishin nje llogari bankare, gje qe deshmonte mundesine e tyre per te perballuar udhetimin dhe qendrimin ne Itali. Apo faktin qe Olsa Dhana, ishte vertet volejbolliste. Pra ajo ka udhetuar dhe here te tjera jashte vendit per kampionate te ndryshme e nuk kishte ndermend te ikte nga Shqiperia.

Te gjitha keto elemente, spjegoi per Top Channel avokati mbrojtes Stefano Soncini, gjykata e Romes i ka marre parasysh. E vendimi flet qarte. Ministria italiane ePuneve te Jashtme jo vetem qe duhet t’u jape vizen dy grave, por duhet edhe te paguaje shpenzimet gjyqesore.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beteje per vizen italiane Empty Re: Beteje per vizen italiane

Mesazh nga Americco Wed 26 May 2010 - 9:37

haha mir
Americco
Americco
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : MIAMI
Postime Postime : 641
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Bartender

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi