Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness...

3 posters

Shko poshtë

Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness... Empty Në Indonezi jeton një 157 vjeçare

Mesazh nga Prada Tue 8 Jun 2010 - 0:37

Gjatë regjistrimit të paradokohshëm të popullsisë në Indonezi, në ishullin Smatra është zbuluar një grua e cila pohon të ketë 157 vjet, ka thënë zyrtari i Statistikave të këtij vendi Jhony Sardjono.
Regjistruesit besojnë se është e mundshme që Turinah vërtetë është e lindur më 1853. Gruaja më e vjetër në botë, që ishte më e njohura, ka qenë francezja Jeanne Calment, e cila ka ndërruar jetë më 1997, në moshën 122 vjeçare.

Nuk ka dokumente autentike që mund të dëshmojnë moshën e saj, por në bazë të deklaratave të saj dhe duke marrë parasysh moshën e vajzës së saj të birësuar, e cilat tani ka 108 vjet, është shumë vështirë që të vihet në dyshim”, ka deklaruar zyrtari Sardjono.

Turinah edhe sot e kësaj dite punon rreth shtëpisë dhe gjatë tërë jetës së saj ka pirë duhan. ”Përkundër moshës, ka memorie të shkëlqyer, shikim të mirë dhe nuk ka kurrfarë probleme me veshët. Gati rrjedhshëm e flet gjuhën holandeze”, ka shtuar Sardjono, transmeton agjencia Ina.

Një grua tjetër u ka thënë regjistruesve se Turinah ka 145 vjet.
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness... Empty Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness...

Mesazh nga **Jeta** Wed 9 Jun 2010 - 3:50

Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness... Tunirah-indonezi

Gruaja më e vjetër në botë mendohet se është një 157 vjecare nga Indonezia, e cila për fat të keq nuk e vërteton dot një gjë të tillë pasi nuk ka një certifikatë lindjeje.
Turinah thotë se ka lindur në vitin 1853. Të afërmit e kanë fotografuar ndërsa qëron qepë në një fshat në jug të Sumatras. Disa zyrtarë qeveritarë e kanë vizituar dhe ajo u ka thënë se ka lindur në vitin 1853.
“Nuk ka letra zyrtare për ta vërtetuar këtë, por duke gjykuar nga deklaratat e vajzës së adoptuar që sot është 108 vjece, vështirë se mund të genjejnë”, shprehet një përfaqësues i zyrës së statistikave.
Turinah është ende në gjendje aktive, bën punët e shtëpisë dhe ajo pohon se për një pjesë të madhe të jetës ka tymosur edhe duhan.....
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness... Empty Re: Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness...

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 20:08

shife,shife paska edhe tangellik kjo mi
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness... Empty Re: Indonezi,157 vjecarja kerkon primatin Guinness...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi