Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi nga Oni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi nga Oni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi nga Oni

+5
bobi 10
Sy embel
Aristogata
WebMaster
Oni
9 posters

Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Fri 27 Aug 2010 - 11:12

Oni


Edituar për herë të fundit nga Oni në Fri 28 Dec 2012 - 14:10, edituar 4 herë gjithsej
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Fri 27 Aug 2010 - 11:14

Nëse dhomat e shpirtit tim do vizitoje

Çfarë pretendon se do shikoje?

Cilin përbindësh mendon se fsheh?
...
Po të zhgënjej, por nuk më njeh.

Nuk ka nevojë për të trokitur.

Hyr, shih, kërko, mbet e habitur

Mure të zbrazët lyer pa ngjyra

Fotografi, por pa fytyra

Diku e hedhur afër shtratit

Është nje kuti e tersit, fatit

E mbushur plotë është me kujtime.

Brenda gjithë historia ime.

Janë fjalët që kam thënë aty,

gjithkush që njoha, perfshi ty.

Gjithcka që bëra, e ç’veç ëndërrova

Vendet ku shkela, ku jetova.

Janë zënkat tona dhe mërite

Janë puthjet netëve pa dritë

Veset e mia që aq urreve

Mërgimi i ngadaltë i reve.

Dënimet që vuajta për ty

Herët kur s’të pash ne sy

Jetët qe pa ty jetova.

Të tjera femra që dashurova

Janë dhe sekretet që s’të kam thënë

E amanetet që kam lënë

Fëmijet që kurrë nuk më lindën

Epshet që vrava se nuk mu bindën

Ka letra, që për ty i shkrova

Në zarfet që kurre nuk dërgova

E nëse gjithcka përmbys do kthesh

Sekretin më të madh do gjesh

Se e kam fshehur në fund fare.

Po nuk e pe, s’ke pare gjë fare.

Nxirre mes duarsh në shtrëngim.

K’të më të shtrenjtin sendin tim.

Balsamin që plagët shëronte,

kur kjo djall jete më kafshonte.

Para fytyrës ngadalë afroje.

Dhe mbylli sytë, pastaj zbuloje.

E kur ngadalë ta kesh zbuluar.

Veç një pasqyrë do gjesh në duar.

Do shohësh veten, reflektim.

Se ishe ti thesari im
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga WebMaster Fri 27 Aug 2010 - 11:17

E dija qe skam ber gabim te ftoj ne forumin tim te uroj shum suksese edhe mos e ndal kurre doren te shkruash poezi flm shum qe do ti ndash me ne keto qaste te bukura te poezise me rrespekt Kle@
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Fri 27 Aug 2010 - 11:21

Flm Klea!

Gjthsh flm dhe per ftesen!
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga WebMaster Fri 27 Aug 2010 - 11:22

ska perse nderi im te kem ketu flm gjithashtu edhe ty qe u bere pjstare i forumit
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Sat 28 Aug 2010 - 10:39

Ne mbremje kur muzgu ra,
u takuam si c'do here,
ndyshe nga netet e tjera me tha,
se te duash qenka tmerr!

Buzeqesha si pa ditur,
veq duart e saj shterngova,
me tha je i habitur,
une veq per ty jetova.

Kjo nate tha sjelle ndryshime,
dy zemra ve ne gjume,
ti je pjes e jetes sime,
te zhgenjeva shume!

Asgje nuk po kuptoja,
heshtja pa fjale,
belbezoi goja,
por ajo tha ndal.

Te lutem me degjo,
e nje lot i ra,
si une ti mos loto,
se syri faj nuk ka.

I thash me ze te dridhur,
c'fare po thu keshtu,
lajmi qe i hillur,
me tha me kane feju!

Asnjeri me nuk foli,
e heshtja beri streh,
e loti syrit doli,
si shkreptim mbi re.

Me fal tha fat i humbur,
qe sot zhgenjim te solla,
ti ishe i lumtur,
une dhimbje tek ti mbodha.

Une isha perlotur,
perlotej dhe ajo,
zemres se pa mbrojtur,
sonte i thash shko.

Pa fjale te dy u ndame,
me koken ulur shkuam,
as Lamtumir nuk thame,
as Lumturi s'uruam!
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Aristogata Sat 28 Aug 2010 - 10:42

brava brava brava bravo bravo, shum shum te bukura, per tu admiruar brava brava
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Sat 28 Aug 2010 - 10:44

Thnx naqe..
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Aristogata Sat 28 Aug 2010 - 10:45

;) ;) skp naq
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Sat 28 Aug 2010 - 10:50

Flm por c'fareeeeee?!
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Sy embel Sun 12 Sep 2010 - 2:18

Me beren shum pershtypje keto poezi te lumte pena cuno se shum te bukura te gjitha
Sy embel
Sy embel
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Jasht Atdheut
Postime Postime : 41
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/09/2010
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : studente per mjeksi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Wed 9 Mar 2011 - 7:17

Ta mallkoj nje here boten ,
se mbase na len te qet ne te dy ,
ti uroj varrin me token ,
e te gjithe lotet qe ne kishim ne sy !

Ta mallkoj nje here njerzin ,
ta provojn se c'fare eshte dhimbja ,
mbase vendos drejtesin ,
ne dashurin qe ishte veq e imja !

Ti mallkoj ata qe na deshten ,
se mbase s'na deshten me t'vertet ,
ku me hipokrizi u veshen ,
ne vuajtjen qe kalove ti . . . ne vuajtjen qe kalova vet !

Ti mallkoj ata qe na qendruan prane ,
se ku i dihet del e verteta ,
mbase nga dhimbja e thojn qe na ndan ,
ose dhe nga urrejtja !

Ti mallkoj te gjithe ne kete bote ,
ti mallkoj sic na mallkuan ,
ti uroj ne jete veq lote ,
fatin qe na uruan !

Ta mallkoj edhe veten ,
te t'mallkoj edhe ty ,
ta mallkoj edhe jeten ,
qe se jetuam dot ne te dy . . !
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga bobi 10 Wed 9 Mar 2011 - 7:21

Urime per krijimtarite tua Oni.
Ju pergezoj
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga dajti modh Wed 9 Mar 2011 - 7:23

brava brava brava shume bukur
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Tue 3 May 2011 - 4:01

Ju Flm te dyve!
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Tue 3 May 2011 - 4:02

Kam malle . . . sa shume malle qe kam ,
si qielli i pa ane i ngjyrosur blu ,
si te ta shpreh valle . . . kam malle ,
per buzeqeshjen tende , trupin , prekjet , syt e tu !

Kam malle per netet e gjata ,
per puthjet qe na linin pa gjume ,
te te shoh tek flije ne krahet e mia ,
te me zgjoje ti e te te zgjoja une !

Kam malle per lotet e tua ,
ti qaje dhe kur me kishe prane ,
prekeshe nga fjala 'Te Dua' ,
prekesh kur ikja larg . . . diku ne nje tjeter ane !

Kam malle per c'do gje ,
c'do gje qe kaloi ,
dhe ateher kur te jemi nje ,
serish do te kem malle . . . malle per kohen qe shkoi . . .
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 3 May 2011 - 4:17

Pershendetje Oni dhe me lejoni qe t'ju shpreh perzemersisht komplimentet e mia, per vargjet e bukur qe thur ne poezi, te mbushura plot e perplot me ndjenjat e pastra sikurse burojne nga shpirti.
Te uroj gjithashtu suksese te metejshme ne vazhdim.

Sinqerisht me rrespekt:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Sun 4 Dec 2011 - 8:36

Flm Saimir!
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Oni Fri 28 Dec 2012 - 14:03

Cuditerisht humbas ne ndjenja,
e ndjeshmerisht mundohem te ndjej,
nuk eshte se nuk arsyeton zemra,
por aty forcen per te ndjer e gjej.

Heshturazi flas me heshtjen,
teori pyetjesh pa kuptim,
pergjigjet heshturazi perseri kthehen,
monolog heshtjesh pa shpjegim.

Trokas ne erresiren e ren,
tik-taket e ores trokasin me mua,
dua te te them dicka te pa then,
por ama dhe te te humbas nuk dua.

Eshte frika qe te bren nga brenda,
e frymemarrja per nje qast ndalon,
degjoj c'fare tingullit leshon pas zemra,
e deri ku arrin...sa larg qe shkon.

Ngushellimi i vetem je ti,
e di qe ke zemer engjellore,
ndaj dhe ngushellehem me krenari,
se ndjej per ty...Ndjenja Me Madheshtore.
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Neta E Fri 4 Jan 2013 - 11:31

Shume t'bukura poezit,t'pergezoj ONI
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Oct 2014 - 2:59

PUCC PUCC PUCC bravo lool !

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Oni Empty Re: Poezi nga Oni

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi