Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi;;;;;;; People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi;;;;;;; People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi;;;;;;;

3 posters

Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Bukurosh-Djal Tue 18 May 2010 - 8:21

LAMTUMIRE

Mendoje ne ty dhe qaje
Perse m’ua ma the kete ?
Perse ma bere kete ?
Kur une mendoja
Se une dhe ti do shkonim
Gjere ne perjetesi qe te dy
Ju’a fala zemren dhe shpirtin tim
Ti pranove , por I ktheve me vuajtje dhe lengim,
Te pata thene se te dua
Gjere ne frymen e fundit qe mere ti
Nuk doja qe te ju humbisja
Por doja qe te ju kisha gjere ne perjetesi
Tani them ne vete heshturazi
TE DUA, TE DUA ,TE DUA
Dhe shiqoje mbrapa dhe mendoje njejte
Lutem qe te pakten mos te me harrosh krejt
Mos te harrosh te kaluaren ,
Qe dikur me aq mund e kishim ndertuar
Dhe tani pa pershperitje lehetazi
Pa ndjere zemra ime ndonje pershperitje
Te them lamtumire . :(

:( Me Kohen

Nganjehere mendoje se ende nuk mund te jetoje pa ty.
Nje dhembje shpuarse me godet thelle mbrenda meje ,
Duke vene ne jete, mallin qe kisha per ty,
Ditet , muajt, vitet ecnin dhe shkonin pa ndalim ,
Asnjehere nuk ta degjova me emrin tend,
Emrin tend qe dikur aq shume e doja , e therrisja dhe e degjoja .

Ne te shumten e kohes mendoje se kam ndryshuar,
Duke u bere se gjoja te kam harruar.
Pastaj , Nje kenge , nje vend , nje ere lehet ,
Ma zgjoi mallin qe kisha ne zemer perhere.
Duke ma perkujtu diten kur te njoha ty,
Diten me te cilen kuptova se cfare do te thote dashuri,
Edhe pas ketyre viteve, une prap mendoje se nuk mund te jetoje pa ty. :(


Aktore Aktrimi

Ne dhomen time qendroje I shtrire ne shtrat duke menduar per ty
Jane bere muaj qe kur ne jemi te ndare, ne dy
Zemra ime eshte thyere tani pa ty, tregom te lutem ..
Si mund ti ndaloje keta lote qe me rjedhin nga syte e mi..
Si mund te beje gjume kur zemra ime ka aq shume dhembje..
Mendova se kjo dashuri do zgjas gjere ne perjetesi ,
Por asnjehere se mendova qe dashuria mund te me sjelle aq shume dhembje ,
Por tani e mesova se, Dashuria eshte dhembje ,Ndersa dhembja eshte Dashuri
Kur ti mu largove nga jeta ime, une humba nje pjese te saj
Une e deshiroja dashurine duke te dashte e me dasht ti , por une fitova tradhetin
Pavarsisht se sa shume here qe tentova e provova ,
Duke bashkuar pjeset e zemres sime te shkeputura s’bashku
Por ato prap shkeputen ne pjese perseri
Me thuaj Kush do te me thrret ne telefon kur dielli te perendoje
Me thuaj Kush do te zevendsoje vendin tend , kur nuk ka a’s nje njeri
Nuk mund te marre fryme pa ty , ndjenja eshte shume e ndryshme kur nuk te kam prane ty
Jam mesuar te qendroje gjithmone prane teje
Ti Ma theve zemren , por une ende prap te du me te gjitha pjeset e zemres qe ti ma theve
I semuar nga vajtimi , I lodhur nga kerkimi, Rri ndoshta duke qeshur por ne mbrendesi jam I vdekur
Mendoje se pjesa me e keqe nga ty qe pata ishte ajo qe te besova ty
E dija se kjo do te me ndodhte , por ti the se ne do jem pergjithmone s’bashku
Mendova se ashtu do te jete, gjere sa te vdesim te jetojm te dy
Por ajo perjetesi nuk doli te jete aq e gjate siq duhej te ishte, Apo me thuaj se fajtor une isha .


As ne enderr nuk te shohe me ty
Kur bie ne shtratin time dhe mendoje per ty
Diten qe ti do me vie , por ajo dite nuk shihet askund qe do vie
Dhe lekundem dhe kthehem ne anen tjeter , duke enderruar per ty
Hapi syte dhe as ne enderr nuk te shohe me ty
Prap nuk ja arrita them ne vete , dhe loti me rrukulliset dhe qehetazi preke jastukun tim
Shume nete pa gjume , u luta per ty e dashur
Por zoti nuk e kishte shkruar qe te kem une ty

Ti tani do mendoje per diten e marteses , per perzgjedhjen e vellos
Ndersa vellon qe ta zgjodha une ty do ta barte dikush tjeter
Kurre nuk u ndjeva i lumtur ne kete jete , ndoshta zoti e ka shkruar keshtu
Ti ndoshta ishe vetem deshire speciale me per mua , dhe eshte e vertet
Se skush nuk me beri te ndjehem aq i kompletuar
Tani me jeta ime eshte jetuar, qe kur te humba ty. :(

Asnjehere

Asnjehere mos thuaj te dua >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Nese ti nuk ke ndjenja per ate
Asnjehere mos fol per ndjenat.>>>>>>>>>>>>>>>>>>Nese ato nuk gjenden fare prane
Asnjehere mos kerko te mbaje doren time>>>>>>>> Nese ti mendon qe te ma thesh zemren time
Asnjehere mos thuaj se do te jetojm bashke>>>>>>> Nese nuk e ke te planifikuar ate
Asnjehere mos me shiko ne sy >>>>>>>>>>>>>>>>>> Nese ti gjithcka qe ben eshte genjeshter
Asnjehere mos me thuaj pershedetje>>>>>>>>>>>>>> Nese ti edi qe nje dite do te me thuash lamtumire
Nese vertet mendon perjetesisht >>>>>>>>>>>>>>>> Atehere thuaj do provoje
Kurre mos me thuaj pergjithmone>>>>>>>>>>>>>>>> Sepse pergjithmone me ben te qaje
:(

:( :(
Zemra kullon gjak
syri pikon lot
zemra ta ka thene
syri sta thote dot.
goja vjell renkime
shpirti mbjell trishtim
goja seshte trime
shpirti eshte trim
guximi te thote te dua
frika se pranon
nuk pyet kjo per ndjenjen
dashurin se tregon.
kur frika dhe guximi
te jene njehere dakort
atehere do te vrapoj te ti
do te them ”TE DUA FORT
Leter vetem per ty…

Tani kur qdo gje ka mbaruar ne mes nesh,
i kujtoj qastet tona nga e kaluara.
Ti ike kur e kisha me se rendi,
ike duke marr me vete te gjitha gezimet e mia,duke mi lene dhimbjet dhe pikellimin e thell.
I dashur,ka mbetur ne mua vetem jehona e fjaleve tua….jehon e zbrazet.
Pas nesh mbeten vetem lotet dhe deshprimet.
Mbeti dhe shija e dashuris tende.
Asgje nuk mund ti ndihmoj vehtes,…
asgje nuk mund ti ndihmoj,….. dashuris tone te Perenduar…!!!

JETA IME

Jeta ime e zbeht,
e pa shijuar dhe e erret,
planet e fundosura thell ne det.
Une nje tjeter drejtim te jetes desha,
por me rreshqiti shpejt nga duart,
ndoshta se u pyeten te tjeret,
ndoshta se ashtu ishte e shkruar!!!
Jeta qdo dite vjen e me rendohet,
kam harruar te qeshe,
kam harruar te flas…
Kujtoj jeten time,
nje jete pa shpres!
Asgje nuk ngjan ne veht-vehten,
asgje e bukur….
Nuk kam kujt ti drejtohem…
Nuk kam kujt ti tregoj…
Ne kete bote une nuk takoj


Thon se bukuria rrall herë
vjen para syve që ta shohesh
sa me rrall pran trupit për ta
ndjer, jan keto mrekulli
qe un degjoj per ty
por vall a do te ishte
ky realiteti i ëmbël për
ate qe kam degjuar,
shpresoj te jet keshtu
qe ndryshe quhet parajsa
e rrall e bukuris, pres te
degjoj nga ana e medaljes,
jam thjesht nje njeri i
ngjajshem si ti, vet
se di te vlersoj dhe
realizoj ëndrrën

Ndoshta nje dit ne te ardhmen
ti perseri dote kthehesh
por gjall mua te mjeres
sbesoj se doteme gjesh …
mbi var ku un prehem
me keqardhje dote lotosh
dhe ikjen tende prej meje
perjet dota mallkosh
ndoshta shum i permalluar
portretin tim dota kujtosh
kur mbi pllak te gdhendur
emrin tim dota lexosh…
ndoshta per her te fundit
mua falje doteme kerkosh
por pergjigjen time nendhe
sdo mund ta degjosh
dota fal apo jo
as vet se di mire
pasi shpirti im dote jet plotsisht i shkrire.
ndoshta naten doteme presesh
ne endren tende te trokas
por edhe ne qofse vij
asnje fjal nuk dote flas
me hijen e vdekjes dote vij
dhe syt e mia mbi tuat doti fiksoj
frik ne zemer dote shti
derisa ty tete tmeroj…
ndoshta ateher i lumtur
me tjetren do te jetosh dhe shpirtin
tim nen dhe ndoshta kur nuk dotma
TRAZOSH ……

Nje dit te erdha pran
ti me vdekjen po luftoje
shum papritur me than
kishe muaj qe me kerkoje…

por un ste qendrova pran
kur ti per mua nevoje kishe
nuk ti perkedhela dot buzet
se larg meje ishe…

dikur u deshem shum
por nje dor mekatare na ndau
sfola un sfole as ti
fati rruget tona i percau…

un u nisa shum larg
po se duroja dot vetmin
neteve te gjata pa gjum
te kerkonte shpirti im…

zemra jote shpertheu
sduronte dot larg meje
dhe ti e dije shum mir
dhe un tretesha larg teje…

nje dit telefoni ra
dhe erdhi lajmi i keq
esht ne ditet e fundit me than
pa ty si del shpirti
dhe shum po heq…

nuk dija cte mendoja
lotet me venin varg-varg
ty po te merrte vdekja
po un isha ende larg…

i hipa avionit te mallkuar
qe do me sillte pran teje
ta jepja dhe ty mundesin
te shuheshe pran meje…

dhe ja ku gjendem
para deres se nje spitali
aty ku do takohen bashk
gjysem i vdekuri dhe i gjalli…

brenda hyra,te gjeta ne shtrat
ishte shum i zbehte, me buze te that
te fola po ti sm degjoje
me mish e me shpirt lufotoje qe te jetoje…

tani qe me kishe pran
doje ti hapje syt
por vdekja e mallkuar
ste jep mundesi te dyt…

zemra te rrihte
e ndjeje qe isha aty
se zemra ndjeu zemren
qe dikur ishte me ty…

me mundim i hape syt e brishte
dhe me mall me pe
me fole dhe dy fjal
“mos qaj”-me the…

ti po shuheshe para meje
dhe ksaj si jepja dot shpjegim
dhe jeten do ta jepja
qe te gjeje ti shpetim…

“nuk munda larg teje”-me ze te ulet me the
“per mua nuk ka jet,kur pran meje sje”
te putha embel, me puthe dhe ti
lotova un,lotuam t dy…

fryme thell more
dhe zemra te pushoi
lotet ran nga syt e tu
dhe vdekja te pushtoi…

e dija q m ndjeje
mbi trupin tend qaja
dhe lutesha
q perehje te gjeje…

duke qar mbi kraharorin tend
dicka ndjeva
zemra me rrahu fort
sikur ju afrua vdekja…

edhe zemra ime pushoi
pushoi dhe shpirti im
se kjo jet pa syt e tu
per mua sdo kishte kuptim…

…… dhe ja te gjeta
diku aty mbi re
syt e mi lotuan
“dhe ktu bashk do jemi me the”…

per dore m kape
dhe u ngjitem ne parajs
askush sdo ta besonte
ne te dy ishim prap bashk…

i thame njeri-tjetrit Te DUA ngadale
dhe u puthem leht e pa fjal
as vdekja nuk na ndau dot
se ne ishim serish bashk

u larguam te lumtur
humbem diku ne pafundesi
qeshem te dy dhe tham:
“PARAJSA PER MUA JE TI


Gjithmon nga ajo dit kur te njha ty
dertha lott sikur pikonte shiii
nje nat ne net me the diqkaa
me the se do te martohemm
e lote e mij ne tastier rann
Ahh zot i madh pse me ndodh keshtu
at qe un e dua po maritohet
ee spo me pret muuu
Jeta eshte etill po si te jetoj
pa te pa me syy e nje puthje ta dhurojj
nga shikimi im kerkove takim
te me pershdeesh po jo sdo te lejoj
se pa te puthur jo nuk do t eleshojj
nje e dij o zemre tani nese ket e lexonn
mos e haroo at vajzen qe te don per jett
Kjo zemra mu eshte ber copp
e kah te shkoj te kerokjj
po ti me tejr e un me mendimet tek tij
Jeta eshte e till jeta eshte e shkrett
aa moj dashni qe shakotronn per jet
perse sna bashkove per shkak te dashuris
Por na ndave per shkall 3 vite maturiee….
Dije dhe lexojj ty po te kerkojj
kthehu e le suedinnn se asgje nuk perfitonn
do te me mer malli mua shum per tyyy
por nese 2 muaj kalojn pa te paa
nese un vdess dij kam vdekur per tyyy-------OOOOO--------OOOOO
-----OOOO----OO--OO---OOOO
---OOO------------O---------OOO
---OO--------------------------OO
---OO-----------ViiSii.---- -----OO
----OOO------ :( :( :( --------OO
------OOO--------------------OO
--------OOO----------------OO
-----------OO------------OO
-------------OO--------OO
-------------------OO
-------------------O
--------------------O
---------------------O
--------------------O
---------------------O
----------------------
-----------------( ' ""()
---------------("( 'o', )
---------------(")(")(,,)

,*Kiss*.......*Kiss*
*Kiss*.....*Kiss*
*Kiss*...*Kiss*
*Kiss**Kiss*
*Kiss*...*Kiss*
*Kiss*.....*Kiss*
*Kiss*.......*Kiss*
*Kiss*.........*Kiss*

........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
.........*Kiss*


.........*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*......*Kiss*
......*Kiss*
...........*Kiss*
*Kiss*......*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.........*Kiss

........*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*......*Kiss*
......*Kiss*
...........*Kiss*
*Kiss*......*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.........*Kiss


Dashuria... eshte enderr, enderroje
Dashuria... eshte e bukur, adhuroje
Dashuria... eshte dhimbje, sheroje
Dashuria... eshte tradhti, mesohu me ta
Dashuria... eshte detyre, plotesoje
Dashuria... eshte pasuri, ruaje
Dashuria... eshte loje, luaje
Dashuria... eshte mister, zbuloje
Dashuria... eshte fat, perfitoje
Dashuria... eshte aventure, kujdes
Dashuria... eshte lufte, mesohu edhe me te

*********************************


Por dashuria... eshte dashuri, lufto për te!
Deri në dhembje do të dua,
deri sa ekzistenca ime të mbarojë,
deri sa zemra ime të rebelohet nga pasioni,
deri sa ndjenja ime të pushojë.

Deri në fund të jetës do të dua,
deri sa plagët të mos më lenë më vend të qetë,
deri sa të prek dhe këndin e fundit të tokës,
deri sa qielli pa yje të ngelet i shkretë.

Do të të dua deri sa uji më të mos pihet,
deri sa ajri uragan të bëhet nga e jotja prani,
deri sa sytë e mi më të mos shohin,
deri sa me fjalët e tua të më lidhësh ti.

Do të të dua deri sa shpirti të më shuhet,
deri sa puthje më të mos kem,
deri sa emri të më harrohet,
deri sa i shkrirë tek ty të jem :(

Të dua

Të dua sepse humba vetën në ty
Të dua sepse gjeta vetën në ty
Të dua si qesh
Të dua kur mendon
Të dua kur s'bën asgjë
Të dua kur pëshpërit
Të dua edhe për fatin tënd të mallkuar
Të dua që përmes teje perfitova besim në të bukurën
Të dua sepse mesova se dashuria do thot edhe humbje
Të dua sepse per ty do ipsha gjithcka
Të dua në heshtje
Të dua në heshtje sepse aty pashë dashurinë
Të dua sepse të humba dhe me humbe pa dashje
Të dua për duart e tuaja të brishta
Të dua për frikën tënde
Të dua që je shfaqur si në ëndërr
Të dua që të humba si në ëndërr
Të dua që të lashë si të humbur
Të dua që të lashë duke vuajtur
Të dua për fjalët tuaja të sinqerta
Të dua dhe me ty e dua krijuesin që të ka falur
dhe më tregoi që nuk jam i harruar :5454787:

HARRO DORËN QE TË KA SHKRUAR...Jeto per veten tende,i vetmuar
harro te lutem doren qe te ka shkruar
dhe une e vetmuar ashtu do te jetoj
harro se ne kete jete une ekzistoj

shum bera per ty dhe sdite ti qmosh
zemren qe te deshti smunde ta dashurosh
lotet qe pikuan smunde ti ndalosh
sdua tash per asgje qe te me kujtosh

Harro fjalet qe vetem ty ti thash
harro zemren qe e ke perveluar
harro netet qe te kam enderruar
harroje doren qe veq ty te ka shkruar

harro se te pata dikur ne zemer
harro se te thirra dite e net ne emer
harro se ne jete sdo te dua tjeter
per mua ti mbetesh nje plage e vjeter

harro se ekziston ne bote emri ...
nuk me deshte si asgje se sme kishe as fis
harro se ne jete nje vajze
shpirt e zemer ti ka fale

harro se te deshta dhe ende te dua
harroj te gjitha nese sje me mua
por nje gje te vetme te lutem mbaje mend
se si une ne kete bote sdo ta gjesh askend

mbaje mend nje gje ne jete
se te deshta me te vertete
edhe pse sme besove ska tash rendesi
veq dije se jeten do ta jepja per ty

tash harro fjalet e mia dhe bej si do vete
lerem mua me kete dhimbje, te qete
une do te vuaj e vuaj e lotoj
derisa jete nje dite te nderroj

per ty tregova shum respekt
ne qdo ane e ne fjale
por kjo nuk pat aspak efekt
tash po vdes per ty kjo vajze

me fal qe jeten pa ty se dua
me fal qe vdekjen tash e kerkoj
me fal se ndoshta keshtu qenka shkruar
se veq e vdekur mund te harroj

:( :(
:(

ME KISHE DASHT VETEM PER EMER!

Me kishe dashte vetem per emer!
e jo sikur une me shpirt e zemer
por dhe une pranoj pjesen e fajit tim
qe emrin e vertete sta thash qe ne fillim...

u zhduke pa asnje fjale,pa gjurme!
me lae te vetmuar, me net pa gjume
me lae te mendoj valle ku kam gabuar
sepse ti gabimin tend jo se ke pranuar!

vertete shum te deshta dhe nese se beson
nese ke pak zemer pyete, ajo te tregon
sa dite sa nete kam qare per ty
e serish me lae me lot ne sy ...!

per mua skishte rendesi qfare emri kishe
por qfare njeriu ne zemer ishe...
qfare shpirti ,qfare nderi e qfare respekti?
qe skishte pase kurrfare efekti!

te qofshin fale poezite qe ti shkrova
te qofshin fale lotet qe ti dhurova
te qofshin fale netet qe te kam enderruar
dhe vuajtjet qe per ty i pata krijuar!!!

le te denoje veq i madhi zot
derisa keto fjale i shkruaj me lot !
derisa mendoj se kete se ke merituar
qe nje djale si une me te dashuruar!

me fal qe te deshta me zemer..
derisa ti me deshte veq per emer..!
me fal qe krijova enderra per ty
dhe shpresa te vdekura , e lot ne sy

e di qe tashme gjithqka mori fund
e di se me kurr ste takoj askund
por nje gje kurr ti mos e harro
sa te urren kjo zemra , ende aq te do...

pa mase zemren time zhgenjeve
ne mijera pjes ate e theve
ne enderrat e mia me kurr su ktheve
atq qe une ndjeja ti kurr se ndjeve !!!


:(
MBAHU ZEMRA IME...


Dita me duket e gjate pa ty
nata me kalon me lot ne sy
mbahu zemra ime
se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen
vuajtjet mua po me falen
malli qe kam ne zemer
krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time
e tash me le me shum malle
jep pergjigje para zotit
per zemren qe e ke kalle

seshte nje pune e lehte
as nje veper e vogel
kur zemren time e theve
tu duk sikur nje loder

sa shum te kam dashur ty
e din veq i madhi zot
sa shum te kam nderuar
e tash me le syte me lot

kujt i shkruan tash letra?
kujt i shkruan tash me embelsi?
kujt ja fal tash zemren?
he ate te paster dashuri?

Mbahu zemra ime
se shum ti ke vuajtur
dhe ti vajze u mallkofsh
se me fatin tim ke luajtur

mbahu zemra ime
mbahu shum e forte
se tradhetia qenka
me e rende ne bote

sa te kam kerkuar ne enderr
dhe ne jeten reale
por ike ti nga syte e mi
shpejt shikimin e ndale ...

keshtu qenka jeta
kjo jete e veshtire
ta lendon shum zemren
dhe fare ska meshire

NUK MË BESOVE!!!!!!!!

Te thash se shum te dua
ti nuk me besove
te pyeta a me don
ti nuk me tregove

te dhash fjalen time
ti nuk e pranove
ti thash fjalet nga zemra
e zemren ma lendove

nuk me besove
se vertete te dua
te deshta, po te deshta
por ti sme deshte mua

tash humbi kuptimin
edhe vete jeta
u zhgenjyen nga ti
dhe fjalet e mia te verteta

kam dhimbje ne zemer
qe se din askush
kam zjarr te forte ne shpirt
qe po me djeg si prush

vuaj shum , po vuaj
dhe per kete gje shkruaj
ne mes te kesaj bote
po ndihem i huaj

ne syte e mi te permallur
kane mbetur vetem lot
qdo dite me lutje drejtohem
te i madhi zot

por as tek ai beso
nuk po gjej dobi
dhe vazhdon kjo vuajtje
me plot agoni
:(

Hape Zemren

Hape zemren te hyj mbrenda

mbylle shpejt se u qmenda

dora shkruan zemra ndikon

theje letrën nese mendon

Ndëgjo zemrën time

po të thotë të vërtetën

se për ty jam gati

ta japë edhe jetën

Me pare e pa pare

du një vajz shqiptare

se parët i kamë vetë

atëhere jamë mbret

Hape zemrën dhe vajto

hape dritarën dhe shiqo

hape letrën dhe lexo

të kamë në zemër mos harro

Malli për ty zemrën ma kalli

eja te unë një puthje ta fali

puthja ime e ëmbël si qershi

kur të më puthish mua

e kupton fjalën dashuri

Moa qaj zemra ime

s’dua ti shohë sytë me lotë

ti me pate në dorën tande

po nuk dite mem mbajt

Në kalendar ditët si shoh

unë vdes e ti jeto

si nuk frigohesh prej perendisë

ka me të mallku zjarri dashuris

Dashuria është akullore

që zemrën ta freskon

por është edhe zjarr

që zemrën ta pervlon

Nëse ndahem nga ti

do të qaj ditë e natë

do ta mallkoj nanën

që me lindi pa fatë

Buzët ti afrova

zemrën ta dhurova

e di qe s’gabova

që në ty u dashurova

Do të puthi ëmbël

që gjatë të më kujtosh

nëse ndonjë herë largohesh

përsëri të më kërkosh

Ti më bën akull

ti më bën zjarr

ti po më mbyt

ti po më ngjall

Kur bisedoj me të dashurën

krejt i harrojë

pa ty nuk vdes

as s’mund të jetoj

Në këtë natë të qetë

fryen një erë e lehtë

e kujtoj të dashurën

por në zemër me vretë

Pse të dua kaq shumë

unë as vetë se di

ndoshta me kanë dehur

puthjet qe mi dhurove ti

Dashuria është detë

e ç’do kush mund të zhytet

por ai qe s’din te notoj

edhe mund të zhytet

Shyqyr që shkove

e qafen e thefsh

syt mos ti pafsha

e kurrë mos u kthefsh

Të dua të dua

deri sa të vdes

sa më do ti mua

përgjigjen e pres?

ç’ka donë me të thanë

ç’ka donë me të tregu

ç’ka donë më tepër

se fjalën të du

Dashuria fillon me puthje

e mbaron me lotë

ai që e ka provu

më nuk e duron dot

Nëse ke sy shiqom

nëse ke vesh ndëgjom

nëse ke shpirt sherom

nëse ke zemër dashurom

Fjala është fjalë

besa është besë

mos mendoni vajza

se dashuria është interes

~~~~~~:(:(:(:(:(:( :5454787:
Bukurosh-Djal
Bukurosh-Djal
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Frankfurt.am.Main
Postime Postime : 3611
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/05/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : ''Nese ke vendos me u nda nese kurr me s'don mem pa, Ti me trego mos me mundo,Mos loto nese ke vendos me shku ska rendesi veq knaqu ti Dashuri ''Te dua perjet''

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Bukurosh-Djal Wed 9 Jun 2010 - 23:23

Dashurin e vjeter sot prap e pash e shikova dhe asgje si thash e uli koken sikur nuk shikonte e pash se ne faqe loti i pikonte e di se me do ende si me par por familja e saj prej meje e kan nda mi tha disa fjal gabimin e kam ber te gjith ti kam fal te uroj sukses me dashurin tjeter le te haroj dashurin e vjeter… Poezi;;;;;;; Icon_sad Poezi;;;;;;; Icon_sad Poezi;;;;;;; Icon_sad Poezi;;;;;;; Icon_sad Poezi;;;;;;; Icon_sad
Bukurosh-Djal
Bukurosh-Djal
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Frankfurt.am.Main
Postime Postime : 3611
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/05/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : ''Nese ke vendos me u nda nese kurr me s'don mem pa, Ti me trego mos me mundo,Mos loto nese ke vendos me shku ska rendesi veq knaqu ti Dashuri ''Te dua perjet''

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Emona Wed 9 Jun 2010 - 23:30

Shum te bukura Poezi;;;;;;; 94251

me shtine me lotu Poezi;;;;;;; Icon_cry

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Bukurosh-Djal Thu 19 Aug 2010 - 9:51


edhe dielli sot me behet se rrezaton me fuqishem se herave tjera, nuk e disi eshte ne te vertet por se paku ashtu me duket mua. E une qendroj aty pran rruges ku kalonim ne dy Jo per tjeter por ashtu me pate mesur. Dhe tash kush eshte fajtor se vetes ja mbollem nje dashuri per te mos u bashkuar asnjhere?! ....., ti me deshte dhe une kohe pas kohe te pata dashur, po tash s`eshte me si dikur. Eshte e vetrtet se ndjej mungesen tende thell ne shpirtin tim, por, dije se ti nuk ishe ajo qe duhej te jete pran meje edhe ne castet me te veshtira. E di se te humba, por... E ndegjoj ende zerin tend duke me ftuar ne krahrorin tend se e dije se une te dua, por tash te lutem te pakten me le te qete. Ajo dite ishte me e bukur per ne por...ishte edhe takimi yne i fundit. Shkove pa me pershendetur, ike ne qetesi pa me thene te pakten arsyjet e asaj ikje misterioze. Une as sot nuk po kuptoj pse nuk u kthen pergjigje letrave te mija. Eshte e mundur valle pas gjith asaj dashurie te me lesh thjesht ashtu pa me treguar as nje fjale. Po te luten edhe une kam jeten time, edhe une di te dashuroj, di ti qendroj fjales qe ja jap dikujt. ..... te kujtohet valle kur me thoje se “une jam vajza e jetes tende”, me pate thene se ti nuk do largohesh asnjehere nga zemra ime. Ndoshta, por ..... te lutem kur ti me largohesh a eshte e mundur qe une te te mbaj ne zemer?! Thuama te lutem e meriton valle? Nuk eshte e vertet ti shkove me nje tjeter, dikur vetem e imja pate qene. Dua te te tregoj se kam shkyr cdo faqe ku i kam shenuar ditet me ty, kam harruar cdo shprehje tende. ..... cdo gje qe me rreshqet mendjen tek ti eshte e shkateruar. Keto vepra te mia jane si rezultat i fjaleve te tua. Andaj dua te te them se keto jane edhe rreshtat e fundit qe per ty po i shkruaj
Bukurosh-Djal
Bukurosh-Djal
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Frankfurt.am.Main
Postime Postime : 3611
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/05/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : ''Nese ke vendos me u nda nese kurr me s'don mem pa, Ti me trego mos me mundo,Mos loto nese ke vendos me shku ska rendesi veq knaqu ti Dashuri ''Te dua perjet''

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Bukurosh-Djal Thu 19 Aug 2010 - 9:51


Me le qe ti vuaj pergjith pasojat e lidhjes son te shfrenuar.Tti nuk hub as gje sepse ne trupin tend nuk po ndodh asgje e veqant,ndersa ne trupin tim po.Sikur ta thash nje her ket gje,por nuk te la asnje pershtypje,nuk tu duk asgje e veqant.Perse i vendose jetes sime bariera te pakalushme Pse e shendrove ne nje labirint,kur te desha aq shum Vertet jam e humbur tani,nuk kam asnje menyr se si tiu shmangem njerzve te cilt flasin dhe shperndajn intriga. tani nuk kam si tiu ik sepse shihet qart se qka po ndodh ne mua.Megjithat nuk kam vendosur qe te behem vrasese dhe te vras nje krijes te pafajshme e cila po zhviloet brenda meje.Nuk kam ide se si do te ia bej ta mbaj at kur as ne shtepin time nuk me pranojn dot Ti edi se si esht te jetosh ne nje vend ku te shohin shtrember dhe kur nuk te japin asnje mundesi per te jetuar ashtu siq duhet.E di edhe ti ket sepse edhe ti jeton ne ket vend.Tani kam filuar te te urrej sepse me le ne nje rug pa kthim,at ne te cilen ti vazhdove kurse mua me le ne balt.Ndonje dit ka per te te vrar ndergjegja per gjith ket vuatje qe ma shkaktove dhe per te gjitha pasojat qe mi ke lan ne shpatulla qe ti mbaj per ter jeten .E mua mbase jo,nuk do te me vras ndergjegja sepse un nuk kam ber as nje krim kurse ti po.Ti vrave ndjenja,do ta provosh edhe vet se si esht te ti vrasin ndjenjat.Dhe pastaj mosu perlot para meje dhe Zotit sepse askush nuk te ka faj per gabimet qe ben ti,per veprimet tua te shfrenuara.E di se dote jet keshtu,gjithashtu edi se nuk do te pranoj kurr te me kthehesh perseri.
Bukurosh-Djal
Bukurosh-Djal
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Frankfurt.am.Main
Postime Postime : 3611
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/05/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : ''Nese ke vendos me u nda nese kurr me s'don mem pa, Ti me trego mos me mundo,Mos loto nese ke vendos me shku ska rendesi veq knaqu ti Dashuri ''Te dua perjet''

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Bukurosh-Djal Thu 19 Aug 2010 - 9:52


Edhe nje dite i vetmuar sikur shume te tjera, ku per ty vuan kjo zemer e pikelluar nga dashuria qe ndjen. Edhe kete here me del para nje figure te cilen nuk mund ta identifikoj dot nga bukuria qe posedon. Krejt cka mund te them per ty eshte vetem nje pershkrim i vogel ne krahasim me bukurine tende te madhe.Shume here e pyes vehten : A te ndodhe edhe ty e njejta gje sikurse mua ??-- Apo mbaj vetem iluzione dhe endera qe mbase edhe mund te behen nje dite realitet. - Me syte e mi nuk mund te shof gje tjeter vetem se fotografine tende qe posedoj, ku kjo edhe me mban te gjalle dhe me jap edhe me shume shpres per ty. Ne syte e mi nuk mund te shifet gje tjeter vetem se lot dhe pikellim, por a do te vie dita qe keta lote pikellimi te kthehen ne lot gezimi ?? ( Shpresoj ) - Sa kohe ka kaluar qe nuk te kam pare dhe mua me duket se cdo nate je me mua?Sa kohe ka qe nuk e kam ndjere frymen tende dhe me duket se ne cdo frymemarje e ndjej se je aty?
Bukurosh-Djal
Bukurosh-Djal
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Frankfurt.am.Main
Postime Postime : 3611
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/05/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : ''Nese ke vendos me u nda nese kurr me s'don mem pa, Ti me trego mos me mundo,Mos loto nese ke vendos me shku ska rendesi veq knaqu ti Dashuri ''Te dua perjet''

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 3:56

.......Thirrje deshperuese.....

Ne qerthullin e jetes kam mbetur i mbyllur
i lodhur,i shtypur,i vrare i shtrydhur
perzjere e bere lemsh ne fijet e ashpra te jetes
ne kufirin e holle midis jete e vdekjes

ne rrethin e mbyllur tragjik te moskuptimit
ne dyzimin e brishte mes ikjes e deshperimit
ne endrren e madhe te filozofise jetike
ne dilemen e jetes shpirterore a po fizike

'Zoti'me therret fort ne rrugen e drejte
'Djalli' me drejton per ne rrugen e vet
e drejta mes te dyve qendron gur pengu
i lodhur,i tundosur pyes,-ku eshte rrengu?

perplasur,neperkembur,rrembyer,marrosur
ne medyshjen e fjaleve qe s'paskan te sosur
ngaterruar ne krizen e moralit e hicmoralit
ne vijndarjen e zeze mes Zotit e Djallit
Nje thirrje nga brenda,gervish shpirtin
nje pergjigje nga jashte tund gishtin
ne keto dyzime , morali qendron lart
ky medalion,qe djallin me vehte se mbart

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 3:56

SHPËRTHIMI IM

Qënia ime, jo më
- në varkën e vetmisë.
Ankthi im në sytë e jetës -
i shtangur dhe i mashtruar nga
vështrimi dhe ngushëllimi i verbër i
frikës poshtë këmbëve të mija. Atje
- ftohtësirë…frikë…frikë shumë.
I ndjej si vijnë
lulet e përgjumura të venitjes së dëshirave.

Qënia ime kërkon një strehë, ku
me gishtërinjtë e butë, të
zgjojë dremitjen e mbretërisë; atje
ku nuk ka diell e hënë por
vetëm lumturi.
Qënia ime kërkon t’u japë frymë,
aromës së luleve të casteve të dashurisë,
pasi të gjejë rrugen e kopështit të tyre.
Shpërthimi im dëshiron
të vallëzojë, në
blerimin e pyllit,
në valët e detit,
të flasë me guackat,
të flasë me tokën,
të përkulë kërcellin e qiparisit,
pas frymëmarrjes së tufës të dafinave.

-.-
Qënja ime dëshiron të mëkatojë,
nën dritën e hënës. Të
mëkatojë duke bërë dashuri me
lakuriqësinë e dlirësisë, mbuluar me
vellon e shiut të lotëve.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 3:58

O malet' e Shqiperise e ju o lisat' e gjate!
Fushat e gjera me lule, q'u kam nder ment dit' e nate!
Ju bregore bukuroshe e ju lumenjt' e kulluar!
cuka, kodra, brinja, gerxhe dhe pylle te gjelberuar!
Do te kendonj bagetine qe mbani ju e ushqeni,
O vendthit e bekuar, ju mendjen ma defreni.

Ti Shqiperi, me ep nder, me ep emrin shqiptar,
Zemren ti ma gatove plot me deshire dhe me zjarr.

Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Naim FrasheriAnakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 3:58

Gjethja!

E vetme po rri ne ket' nate
E vetme me dhimbjen time
Sodis pemen qe kam perballe
E vetme dhe ajo..pa gjrthe...

Si gjethe veten mendoj
Dikur plot jete ,jeshile,
tani e rene buze rruges
E hedhur,e shkelur,jetime.

Asnje me nuk me shikon.
Asnje me nuk me ve re .
Mua dikur gjethe e bukur
Sot e rene aty...perdhe.

Mendoj pemen e lulezuar
Me sytha te celur ngado
Kujtoj gjethen e rrezuar
Me pemen me ngjan domosdo.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 3:58

...Endrrat jane krahet e shpreses.........

Çdo ditë fillo një jetë të re,edhe kur ajo që ke ka ylberin
Çdo ditë kërko një aventurë te re,edhe kur shpresa ska krahë
Çdo ditë dashuro njerëzit,edhe kur ata urrejnë
Çdo ditë përshëndet qiellin,edhe kur ai ka fshehur çdo gjë
Çdo ditë buzëqeshi jetës,edhe kur ajo të ka ...kthyer... shpinën
Çdo ditë përqafo natyrën,edhe kur ajo ka zbehur ngjyrat
Çdo ditë këndo melodinë e zemrës,edhe kur atë se dëgjon dot
Çdo ditë vallëzo me ëngjëjt,edhe kur ata lotojnë
Çdo ditë gëzohu me ditën,edhe kur ajo është e trishtë
Çdo ditë jeto jetën,sepse një ditë...nuk do të ketë më "çdo ditë"!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 3:59

TË JETOSH

Të jetosh
prej dritës sate të bësh mëngjese
për qiejsh të mbahesh, të kapesh fort pas ëndrrës
krejt ç’është rreth teje të bësh të jetë e jotja
si një mendim i ri të krekosesh krenar
të vdesësh pa vdekur asnjëherë
ta vrasësh njeriun brenda teje
brenda teje ujkun ta sajosh
shembjen e qiejve që s’janë qiej ta bësh me një fjalë
të bësh të të kapin sytë misterin që ti do
të bësh të jetë e gjallë pema që s’është më
ta flakësh modestinë
të sajosh prej engjëllit një djall me brirë
si e flijuan jusufvoglin atëbotë
unin tënd të matur ta flijosh pa fjalën e fundit në gojë
mbi bark të bukuruar gruaje
të bësh të jeshë kokër rëre e ftohtë
të sajosh prej këmbëve tua kapronj të bardhë
dhe t’i zbresësh të pijnë jetë aty ku shpirtrat lahen
për epshin tënd prej burri buzë prej ere të sajosh
të mund ta lash në djersë ta hedhësh përdhe hënën
të jesh i ftohtë, i ftohtë, i ftohtë
trup prej drite të mund të sajosh për sytë e tu të nesërm
prej frymës sate të bësh verigë
i kapur për qiejsh të jetosh
mes akujsh i ndezur

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 3:59

TE VDESESH DUKE JETUAR
E gjalle jam, mgjse po vdes,
per dashurine e tij,
qe pa dashur me vret
Dhe ashtu duke vdekur e dua ,
sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,
dhe nuk ka rendesi plagosja
qe me denon me vdekje
jua them vertete,
Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! ...
E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 4:00

PLAGET ME LOT

PER ty jetova nje jete te hershme
per ty po jetoj edhe sot
per ty syte e mi shumkane qare
per ty ne jete shum kam derdhur lot$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$valle perse une ne jete jetova
valle perse me lote per ty qava
ku e ka fundin me thoni kjo bot
perse plaget e mia ende po i laj me lot
$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te digjem sikur qiriu do te tretem
ne kete bote asnje fije sdo mbetem
do te vdes me shprese dhe pikellim
qe se kuptove sa te deshti shpirti im

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 4:00

Vdekja e gjalle

Mbi vdekjen e heshtur te jetes

doren vendosa ngadale

dhe perpelitjet e saj i pashe

si gjume i trembur permbi varr.


Oh,jeten per flokesh terhiqe

diku neper shkrepa,ne nje mal,

nuk e di pse vet vdekja

kishte me frike nga vdekja e gjalle....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 4:02

Sublime…
Me njërën dorë vizatojmë mëkate;
mbi petale lulesh të shkelura,
në dehjen e parë të lulëzimit.
Mbi buzëqeshje fëmijësh,
përhumbur stuhish,
dhe ne stuhi!
Mbi vibrime këngësh,
pa ëmbëlsi qiellore.
Mbi flokë të zbardhur,
përtej kohës, dhe në kohë.
Mbi trupa të velur,
prej aritmisë ditore,
me/pa rrahje zemre!...

Tjetra, mëkatet pastron;
me pikë-loti kristalin,
puthur prej Universit,
universeve ngadhnjyese.
Me nuhatje bari të sapombirë,
të pashkelur nga koha,
dhe në kohë…
Me shira aromërozmarine,
që i japin lules kohën e lulëzimit,
përqark oborreve të dashurisë.
Të ëmblat puthje blerojnë,
mëngjeseve të rizgjuara,
nga diejt mbi buzë!...

,,, Udhëton mëkati i pamëkatuar,
Me dashuri dhe për dashuri…
Në petale të sapoçelura, lagur prej vesës,
largesë mëkatesh.
Në frymëmarrjen e lirë malesh stoike,
të tokës së ngrohtë me një zë të ngrohtë;
Në këngë dhe për këngë,
të një shpirti paqësisht të dlirë,
i sublimuar,
me forcë njerëzore!!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 4:05

Pergjerimi...


Pa shpres e pyeta gjate durimin

mbi shkembinjte e serte eca si e verber,

heshtja mu pergjigj me naivitetin e syve

mos vall njerin prej tyre kisha per Poezi;;;;;;; 871976?


Era i tundi mimozat permbi supe

dhe aromen e tyre e perzieu me lote,

te teren me perpiu kjo ere cmendurie

shikoja pulebasdhat larg,ne horizont.

Nga lotet e henes fytyra me ish lagur,

pak buzeqeshje midis dallgeve e kerkova kot

kujtimi i Hirushes,tashme ishte plakur

kepusen s'e hodha se s'me gjenin dot...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Bukurosh-Djal Fri 28 Sep 2012 - 8:17

Gangsterja shkruajti:Pergjerimi...


Pa shpres e pyeta gjate durimin

mbi shkembinjte e serte eca si e verber,

heshtja mu pergjigj me naivitetin e syve

mos vall njerin prej tyre kisha per Poezi;;;;;;; 871976?


Era i tundi mimozat permbi supe

dhe aromen e tyre e perzieu me lote,

te teren me perpiu kjo ere cmendurie

shikoja pulebasdhat larg,ne horizont.

Nga lotet e henes fytyra me ish lagur,

pak buzeqeshje midis dallgeve e kerkova kot

kujtimi i Hirushes,tashme ishte plakur

kepusen s'e hodha se s'me gjenin dot...
T'lumt yllo ..respect..
Bukurosh-Djal
Bukurosh-Djal
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Frankfurt.am.Main
Postime Postime : 3611
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/05/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : ''Nese ke vendos me u nda nese kurr me s'don mem pa, Ti me trego mos me mundo,Mos loto nese ke vendos me shku ska rendesi veq knaqu ti Dashuri ''Te dua perjet''

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi;;;;;;; Empty Re: Poezi;;;;;;;

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi