Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Djegia e shamise se beqarit... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Djegia e shamise se beqarit... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Djegia e shamise se beqarit...

+6
pexha
Hera
zymer
WebMaster
Єямєℓiиdå
Poeti Dhimbjes
10 posters

Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 24 Sep 2010 - 3:17

Sikurse e dim te gjith, ne traditen dhe kulturen e dasmes shqiptare, ne fundin e dasmes,
kur radha e kercimit i jepet ciftit qe martohet, dhenderri gjithmone eshte i prirur nga kjo
tradite, dhe i ven flaken shamise se beqarise, qe i jep lamtumiren e fundit beqarise se tij.
Nje tradite te tille, t'ju them te verteten nuk kam vere re dhe nuk kam degjuar, qe ta kete
asnje popull tjeter ne bote.
A mendoni edhe juve qe kjo eshte nje tradite 100 % Shqiptare dhe qe nuk e ka asnje popull
tjeter, apo ju keni patur rastin te shihni, apo te degjoni per nje lloj te ketille tradite edhe ne
vende te tjera, ku jetoni jasht Shqiperis?!


Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 10 Oct 2010 - 22:43

Nje nga traditat me te mira qe kemi...dhe nuk me ka rastis ta shoh ne vende te tjera.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 19 Oct 2010 - 12:17

Ate po thoja edhe une qe as edhe mua nuk me ka rastisur qe te degjoj per nje te tille tradite ne dasem...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga WebMaster Tue 19 Oct 2010 - 12:19

Eshte tradite madheshtore kjo ne nje vend te shqiperise e perdorin shum kur martohen ;)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 19 Oct 2010 - 12:20

Klea@Love shkruajti:Eshte tradite madheshtore kjo ne nje vend te shqiperise e perdorin shum kur martohen ;)

Me aq sa jam ne dijeni, kjo tradite nuk eshte vetem ne nje vend te shqiperise por ne te gjithe Shqiperine....
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Vizitor Tue 19 Oct 2010 - 12:21

ketu ku jam se kam pare te ndodh,sbesoj ta kene per zakon...kane te tjera ama qe si kemi ne.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga zymer Tue 19 Oct 2010 - 12:23

E kosova kete gje rralle e degjon
zymer
zymer
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lipjan
Postime Postime : 714
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/03/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : Polic

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Vizitor Tue 19 Oct 2010 - 12:26

ketej nga shqiperia mesme perdoret ne cdo dasem :money: :money: e  qeshur e  qeshur e  qeshur
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Vizitor Tue 19 Oct 2010 - 12:29

Djema do djeg nje shami une sot do vini ta djegim bashke ,ne fakt jo ate te beqarise po shami eshte ama [smile_1]
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Vizitor Tue 19 Oct 2010 - 12:36

Arjana shkruajti:Djema do djeg nje shami une sot do vini ta djegim bashke ,ne fakt jo ate te beqarise po shami eshte ama [smile_1]

Te kujte mo?...
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Vizitor Tue 19 Oct 2010 - 12:37

timen mo prankster67
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Vizitor Tue 19 Oct 2010 - 12:38

Arjana shkruajti:timen mo prankster67

Po shami beqari ka vetem djali mo!...
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Vizitor Tue 19 Oct 2010 - 13:21

po spo e djeg e spo e djeg ndonjeri,thash ta djeg cik une ashtu kot per prove bre [smile_1]
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Vizitor Tue 19 Oct 2010 - 13:33

Me ate shami do ta ngrys une me duket...
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Hera Mon 25 Oct 2010 - 8:11

shume e qelluar...
Hera
Hera
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne mes te asgjekundit.
Postime Postime : 1967
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/05/2010
Hobi Hobi : Piktura

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga pexha Mon 25 Oct 2010 - 8:15

kjo ka humbure qe disa vite
me kujtohet nje knge te ciles per momentinnuk jadi titullin kure mami i thote djelit mumartu
dhe aje andrron si e djege shamin e beqaris
pexha
pexha
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Dardan
Postime Postime : 5786
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/01/2010
Hobi Hobi : dizajner

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Ariel Wed 10 Nov 2010 - 11:52

Une e di qe tradita e djegies se shamise ka lindur ne shqipeine e mesme ...
digjet shamia deri ne fund fare dhe dhendri duhet ta duroje sa me gjate te ndezur ne dore...sa me gjate ta duroje aq me gjate do i shkoje martesa..prandaj e mban gati derisa behet hi...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Prada Wed 10 Nov 2010 - 11:55

Ariel shkruajti:Une e di qe tradita e djegies se shamise ka lindur ne shqipeine e mesme ...
digjet shamia deri ne fund fare dhe dhendri duhet ta duroje sa me gjate te ndezur ne dore...sa me gjate ta duroje aq me gjate do i shkoje martesa..prandaj e mban gati derisa behet hi...

ketë tani e degjova nga mesuesja
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga ZeQo Wed 10 Nov 2010 - 11:57

Ariel tha qeshtu
Une e di qe tradita e djegies se shamise ka lindur ne shqipeine e mesme ...
digjet shamia deri ne fund fare dhe dhendri duhet ta duroje sa me gjate te ndezur ne dore...sa me gjate ta duroje aq me gjate do i shkoje martesa..prandaj e mban gati derisa behet hi...

O vallahi edhe lekura e dores mu pat djeg po Nazlia nuk rrnoj shume leje se rrena jan kto
ZeQo
ZeQo
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 141
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/10/2010
Mosha Mosha : 111

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Prada Wed 10 Nov 2010 - 11:58

ZeQo shkruajti:Ariel tha qeshtu
Une e di qe tradita e djegies se shamise ka lindur ne shqipeine e mesme ...
digjet shamia deri ne fund fare dhe dhendri duhet ta duroje sa me gjate te ndezur ne dore...sa me gjate ta duroje aq me gjate do i shkoje martesa..prandaj e mban gati derisa behet hi...

O vallahi edhe lekura e dores mu pat djeg po Nazlia nuk rrnoj shume leje se rrena jan kto


hahahahahahahahahahahahahhahaha qka kam qesh me ket postimin e zeqos bravo brav :429293: :429293:
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Ariel Wed 10 Nov 2010 - 12:27

ZeQo shkruajti:Ariel tha qeshtu
Une e di qe tradita e djegies se shamise ka lindur ne shqipeine e mesme ...
digjet shamia deri ne fund fare dhe dhendri duhet ta duroje sa me gjate te ndezur ne dore...sa me gjate ta duroje aq me gjate do i shkoje martesa..prandaj e mban gati derisa behet hi...

O vallahi edhe lekura e dores mu pat djeg po Nazlia nuk rrnoj shume leje se rrena jan kto

Jo mori s'jan rrena...a ka qen Nazlija deri n'fund me burr...e ja qe martesa jote me nazlijen shkoi deri n'frymen e fundit t'Nazlijes...pse ca deshe ti mo [smile_1] [smile_1] [smile_1] [smile_1] [smile_1]

Amon xha Zeq...pse ene ti e ke djeg shamin e beqarit [smile_1] [smile_1] [smile_1] [smile_1] [smile_1]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Oct 2014 - 3:38

hihihi hihihi hihihi hihihi
aty e ka lezetin dasma m

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e shamise se beqarit... Empty Re: Djegia e shamise se beqarit...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi