Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Energjia, dorëzohet KESH  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Energjia, dorëzohet KESH  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Energjia, dorëzohet KESH

Shko poshtë

Energjia, dorëzohet KESH  Empty Energjia, dorëzohet KESH

Mesazh nga Vizitor Wed 5 Jan 2011 - 4:50

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare është detyruar të dorëzohet përballë vendimit të Entit Rregullator të Energjisë, i cili uli cmimin e energjisë me të cilin ajo i shet “CEZ” me 0.55 lekë për kilovat/orë.
KESH kishte këkruar rritjen e cmimit, por enti vendosi për të kundërtën, duke goditur fort të ardhurat e koorporatës.

Top Channel ka mësuar nga burime konfidenciale se 5 ditë pasi enti mori vendimin, KESH e ankimoi në rrugë administrative vendimin tek Enti Rregullator.

Por komisionerët e ERE-s e kanë hedhur sërish poshtë ankesën e KESH, duke lënë në fuqi vendimin e datës 7 dhjetor, i cili ul të ardhurat e koorporates me rreth 3-4 miliardë lekë në vit, para të cilat nuk i përfiton konsumatori, por i kalojnë si fitime kompanisë private të shpërndarjes.

Pas rrëzimit të ankimit administrativ, KESH nuk ka më mundësi për të kërkuar kompensimin e financave të saj.

Për sa kohë nuk ka një gjykatë administrative edhe nëse cështja do të shkojë në gjykatë, kjo e fundit ka të drejtë të marrë vendim vetëm për procedurat dhe jo të ndryshojë cmimet. Në këto kushte, ekspertët e KESH shpresojnë që edhe 2011-a të jetë një vit i mirë hidrik
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi