Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet

3 posters

Shko poshtë

Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet Empty Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet

Mesazh nga WebMaster Thu 13 Jan 2011 - 8:59

Zyrtarët federalë amerikanë pohojnë se vjedhja e identitetit është një prej llojeve të krimeve që rritet më së shpejti në këtë vend, dhe se kjo gjë mund t’i ndodhë cdokujt që nuk është mbrojtur mirë dhe nuk është i vetëdijshëm për këtë rrezik.
Sipas prognozave statistikore, vjedhja e identitetit do t’i ndodhë çdo të dhjetit amerikan gjatë këtij viti.

Sipas agjencisë së hulumtimeve Javelin Strategy & Research, 39 për qind e të gjitha mashtrimeve të vitit të kaluar janë realizuar falë llogarive të vjedhura në shërbime të ndryshme të internetit, (këto vjedhje identiteti kanë të bëjnë edhe me ato offline). Vetëm para një viti kjo përqindja ka qenë 33 për qind.



Janë të shpeshta rastet kur viktima jeton në një shtet, e krimineli, i cili blen (vjedh) me anë të internetit, në një vend tjetër. Për t’u mbrojtur, rekomandohet mbikëqyrja e transaksioneve bankare, veçanërisht kartelave të kreditit dhe internetit, por edhe atyre llogarive të hapura në emrin tuaj në shërbime të ndryshme. E për t’u bërë viktimë e këtij lloji të krimi, nuk duhet shumë, vetëm t’i lini të dhënat mbi kartelën tuaj bankare në internet. /Telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet Empty Re: Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet

Mesazh nga Tonii Thu 13 Jan 2011 - 9:02

mua gjithmon mi vjedhin me jan shperndar fotot deri ne kazakistan
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet Empty Re: Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet

Mesazh nga Anakonda Sat 10 Nov 2012 - 6:05

aahaaaahaaha un kam ra rehat shyqyr zotit
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet Empty Re: Rritet numri i vjedhjeve të identitetit në internet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi