Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Urdhër-arrestet, jehonë në mediat e huaja People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Urdhër-arrestet, jehonë në mediat e huaja People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Urdhër-arrestet, jehonë në mediat e huaja

Shko poshtë

Urdhër-arrestet, jehonë në mediat e huaja Empty Urdhër-arrestet, jehonë në mediat e huaja

Mesazh nga Vizitor Sun 23 Jan 2011 - 13:49

Urdhër-arrestet, jehonë në mediat e huaja Bbc-artikulli
Koorporata britanike e transmetimeve BBC vazhdon së raportuari rreth zhvillimeve më të fundit në Shqipëri duke e vënë theksin në artikullin e sotëm në mos ekzekutimin nga policia të gjashtë fletë arresteve lëshuar nga prokuroria për punonjësit e gardës.
“Shqipëria lëshon fletëarresti për pjestarët e gardës”. Ky është titulli i artikullit rreth kërkesës së prokurorisë shqiptare për arrestimin e 6 drejtuesve të gardës.

“Tre persona u qëlluan për vdekje jashtë selisë së kryeministrit Berisha të premten” shkruan BBC. Artikulli vijon duke iu referuar pamjeve të transmetuara në televizionet e Tiranës. BBC duke iu referuar këtyre pamjeve, raporton se imazhet e transmetuara tregojnë se të shtënat vinin nga brenda godinës së kryeministrisë.

Artulli BBC-së sqaron se akuzat e ngritura për drejtuesit e gardës kanë të bëjnë me “tejkalim të kompetencave”.

Gjithashu kjo media britanike thekson se tashmë këto fletë arresti të lëshuara nga prokuroria nuk janë ekzekutuar ende nga policia. Kronologjia e asaj që ndodhi të premten është vijimi artikullit ku citohen deklaratat e zotit Berisha i cili fajësojn opozitën.

“Tensioni në Shqipëri u rrit pasi Ilir Meta njëri prej aleatëve më të të rëndësishëm të kryeministrit Berisha dha dorëheqjen javën e shkuar si i akuzuar për korrupsion” shkruan BBC.

“Shqipëria është njëri prej vendeve më të varfra në Europë” rikujton BBC.
Shpresat e këtij vendi për t’iu bashkuar Bashkimit Europian janë të vështira dhe për momentin kanë mbetur në vendnumëro pasi ende nuk ka provuar se faza e tranzicionit ka mbaruar dhe një demokraci funksionale është në zbatim.

Lajmi për lëshimin e urdhër-arresteve ndaj 6 anëtarëve të Gardës së Republikës është pasqyruar gjërësisht edhe nga CNN që i ka kushtuar një vëmendje të vecantë edhe retorikës politike të ashpër që po shoqëron vendin pas protestës të së premtes.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi