Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Shpërthimi’ i Gattuso  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Shpërthimi’ i Gattuso  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Shpërthimi’ i Gattuso

2 posters

Shko poshtë

“Shpërthimi’ i Gattuso  Empty “Shpërthimi’ i Gattuso

Mesazh nga WebMaster Wed 16 Feb 2011 - 5:43

Në humbjen e djeshme të Milan ndaj Tottenham, përveç rezultatit, ishte dhe humbja e kontrollit nga ana e mesfushorit Gennaro Gattuso ai që prishi mbrëmjen në San Siro.
Futbollisti italian ka pasur dy zënka me Joe Jordan, asistentin e trajnerit të Tottenham dhe ish-futbollist kuqezi në vitet 1981-1983.
Problemet fillojnë në mesin e pjesës së dytë, kur rezultati ishte 0-0. Gattuso debaton në distancë me Jordan dhe më pas afrohet tek pankina angleze duke i vënë dorën në fyt asistentit që reagon duke e ofenduar futbollistin.Për momentin gjithçka përfundon me kaq.
Por, pas vërshëllimës së fundit të arbitrit nis “raundi i dytë”. Gattuso përshëndetet me kundërshtarët dhe me trajnerin e tyre, Harry Redknapp. Aty afër gjendet Joe Jordan me të cilin “Ringhio” fillon sërish debatin dhe i jep një të shtyrë me kokë duke përcjellë një skenë të shëmtuar. Ndërhyrja e lojtarëve të të dyja ekipeve qetëson situatën. Tashmë Gattuso rrezikon një dënim të rëndë nga UEFA me anë të provës televizive.
Para telekamerave, mesfushori i Milanit ka kërkuar falje për gjestet e tij: “Humba kontrollin dhe gabova. Nuk ka justifikime për atë që bëra edhe pse Jordan ishte i bezdisshëm gjatë gjithë pjesës së dytë. Nëse do më skualifikojnë? Do të pranoj çdo vendim.”
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Shpërthimi’ i Gattuso  Empty Re: “Shpërthimi’ i Gattuso

Mesazh nga LaDescarada Thu 17 Feb 2011 - 4:35

po ky seshte normal..krejt lop eshte ...kto duhet me diskvalifiku..e ka gabu profesionin lete te shkon per boks aty ku mendet me u rreh :lol!:
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi