Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Flamuri shqiptar ne Mont Everest People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Flamuri shqiptar ne Mont Everest People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Flamuri shqiptar ne Mont Everest

Shko poshtë

Flamuri shqiptar ne Mont Everest Empty Flamuri shqiptar ne Mont Everest

Mesazh nga WebMaster Thu 17 Feb 2011 - 0:25

Flamuri shqiptar do të ngrihet në majën më të lartë të botës në Mont Everest. Ky është projekti i Shoqatës Dajti Alpino-Turistik, të cilët ia kanë konfirmuar projektin e tyre për ngritjen e flamurit shqiptar në Mont Everest, kryeministrit Sali Berisha, duke thënë se kjo do të bëhet në 100 vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

Alpinistët e kanë ngritur tashmë flamurin kombëtar në Malin e Bardhë dhe Kilimanxharo. “Ky është një nder shumë i madh që ju i bëni vendit, kombit, flamurit dhe do të keni mbështetjen e plotë të qeverisë”, ka thënë Berisha, duke shprehur mbështetjen e qeverisë për këtë projekt.

Alpinistët kanë thënë se e shohin këtë mbështetje si inkurajim për zhvillimin e këtij pasioni dhe për lëvizjet e bëra kohët e fundit duke u ngjitur në malin e Dajtit apo duke shkuar në malin e Sharrit, në Kosovë. Alpinistët kanë vlerësuar edhe ndërtimin e rrugës së Arbrit duke thënë se plazhin mund ta shfrytëzojmë katër muaj në vit, ndërsa malet në të 12 muajt e vitit.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi