Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Itali, flamuri shqiptar valvitet në Urën e Kombeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Itali, flamuri shqiptar valvitet në Urën e Kombeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Itali, flamuri shqiptar valvitet në Urën e Kombeve

Shko poshtë

Itali, flamuri shqiptar valvitet në Urën e Kombeve Empty Itali, flamuri shqiptar valvitet në Urën e Kombeve

Mesazh nga WebMaster Wed 19 Dec 2012 - 10:31
Itali, flamuri shqiptar valvitet në Urën e KombevePARMA - Falë interesimit të shoqatës Scanderbeg të Parmës, nga sot valëvitet në Ponte delle Nazioni edhe flamuri shqiptar.

‘Ponte
delle Nazioni’, Ura e kombeve, ka një histori në vetvete. Jo vetëm për
flamujt e shteteve të ndryshme që janë të rreshtuar, por edhe për faktin
që është një urë e rindërtuar rishtas nga punëtorët e ndërmarrjeve të
ndërtimit në Parma, shumica e të cilëve është më origjinë shqiptare.

Shoqata
Scanderbeg e Parmës me përkushtimin e veçantë që tregon ndaj simboleve
shqiptare dhe për përhapjen e njohjen e kulturës, traditave e ka
vërejtur gjithnjë mungesën e flamurit kuqezi dhe ka kontaktuar bashkinë
për t’i kërkuar në emër të të gjithë shqiptarëve vënien e tij krah të
tjerëve.

Dëshira e tyre sot u bë realitet. U desh vetëm dashuri
të qëndisej, t’i dhurohej kryetarit të Bashkisë me rastin e 100 vjetorit
të Pavarësisë, dhe të ngrihej në Urën e Kombeve. 

(er.nu/shqiptariitalise/BalkanWeb)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi