Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si e pushtoi Android botën  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si e pushtoi Android botën  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si e pushtoi Android botën

Shko poshtë

Si e pushtoi Android botën  Empty Si e pushtoi Android botën

Mesazh nga Katniss Sun 27 Feb 2011 - 9:10

Si e pushtoi Android botën  F.0227110655408_210
S’ka kush që e ndalë Androidin më! Shihni se si është rritur numri i përdoruesve të Android në mbarë botë nga tetori 2008 deri në janar 2011.

Askush më nuk mund ta ngadalësojë rritjen e përshpejtuar të pjesëmarrjes së Android në mbarë botën. Çdo ditë në mbarë botën aktivizohen rreth 350.000 pajisje të cilat punojnë në këtë sistem operativ, e madje edhe adhuruesit e platformave tjera pranojnë se Android është gjithkah rreth nesh.

Ani pse sot mund të tingëllojë qesharake, fillimisht ka qenë vetëm një pajisje e cila ka punuar në Android – ajo HTC Dream (G1).

Inxhinierët të cilët punojnë në zhvillimin e kësaj platforme kanë krijuar një vizualizim të vogël i cili ilustron se me çfarë shpejtësie Android është shpërndarë nga paraqitja e HTC Dream, raportojnë mediet botërore.

Video materiali në vijim është një paraqitje grafike e aktivizimit të pajisjeve të cilat punojnë me Android nga viti 2008 deri më sot. /Telegrafi/

Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi