Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

+4
WebMaster
dajti modh
enis
Katniss
8 posters

Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Katniss Wed 2 Mar 2011 - 8:19

Marrim nje gote me ngjyre te bardhe dhe nje me ngjyre te zeze.Nese tek ajo me te zeze pikojme nje pike ngjyre te bardhe,ngjyra nuk do te ndryshoje,mirepo nese tek ajo e bardha pikojme nje pike ngjyre te zeze,ajo do te behet e perhimte.
E njejta ndodh edhe ne jeten tone.
Nese gjate gjithe jetes kemi vepruar mire,ngjyra qendron e bardhe gjithmon.Nese ndodh te bejme dicka te keqe ose te pamoralshme,jeta jone nxiet ne sy te te tjereve,dhe ne mbahemi mend prej nje te keqe.Te mirat e meparshme harrohen sikur nuk kane ndodhur aspak.
Si mendoni ju per kete?Pse njerezve kane tendence te perkujtojne vetem te keqen ??
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga enis Sat 30 Apr 2011 - 5:28

nuk i jam i te njejtit mendim.....................
enis
enis
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 423
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/03/2011
Mosha Mosha : 38

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Katniss Sat 30 Apr 2011 - 5:52

enis shkruajti:nuk i jam i te njejtit mendim.....................

Argumentoje te lutem...

Une skam implikuar mendim, pres edhe mendimet tuaja...
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga dajti modh Sat 30 Apr 2011 - 6:01

po caliope po te jap une nje shembull ..
BILL CLINTON e zune me MONIKA LEVINCKIN dhe prap njerezit e votuan per here te dyte .edhe pse beri nje veprim te keq hilary nuk e divorcoi ..
por u zgjodh perseri president 724516
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga WebMaster Sat 30 Apr 2011 - 6:09

Po mar shembull Shqiperine e ndodhite qe u bon kohen e fundit u kthyem pas ne kohen e dikurshme kur humben jeten shum veta ne demostraten qe u bo ..Me vjen keq te them se Politikanet jan mesuar gjithmone te ken per vete edhe jo per popullin eshte nje turp i modh te mundohesh per nje veprim te mire apo te besh qe popullsia te mendoj se ti po ben nje veprim te mire edhe genjen ska gje me te ulet per politikanet
Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira 30l12rc Pytje & Përgjigje Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga bobi 10 Sat 30 Apr 2011 - 6:44

Te flasesh si teori e shtruar funksionon ajo c'ka ka shkruar Calliope,edhe si ne vepra kategorikisht jo.


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Katniss Sun 1 May 2011 - 5:14

Brenda cdo rregulle,ka dhe perjashtim.
Tema eshte e nisur dhe e nxitur per diskutim ne aspektin filozofik e te pergjithshem te jetes,nje definim optimal qe mund te aplikohet gjithmone.
Tani,ajo qe shkruajta si hapje te temes,vlen.Eshte natyra e njeriut,e trurit te tij,qe te perceptoje te keqen para se mires.Dhe nga ajo mbahesh mend.Te duhet nje jete te tere te ndertosh nje reputacion,dhe nje sekonde per ta prishur ate.Dikush ka bere nje krahasim te tille:Ehste njelloj sikur te perpiqesh te mbushesh koven me qumesht nje kohe te gjate,dhe me nje shtyrje te vetme,qumshti derdhet...dhe mundi humbet.Cka u mbajte mend?Kova bosh....
Nje tjeter me ka thene : E mira shkruhet ne rere,e keqja ne shkemb.
Ju keni prekur tema sociale,dhe nenkuptohet ajo qe thote Bobi,ne praktike,kategorisht,kjo nuk aplikohet gjithmone,por edhe aplikohet.

Dajti , ajo qe beri Clintoni ,kishte te beje me jeten personale te tij,e jo me ate politiken,dhe eshte e kuptueshme qe ajo sdo kishte afekt shume.Eshte vetem per sy te botes ai aktrim i Hillary-t.....
Ai u votua,por njerezit me nuk kishin mendimin e njejte per te si njeri.... por e respektonin si politikan... ai u be pjese e dy boterave.

Mendoni ne kendveshtrimin personal,per jeten tuaj,per ate qe u ka ndodhur,per dicka qe keni bere,dhe rishikojeni edhe njehere se ku bie pesha me e madhe,kur veprimi juaj i fundit eshte negativ.Dmth,ashtu si e gjykojne te tjeret ate veprim.

Kjo ndoshta ka te beje me teper sepse njerezit jane teper egoiste,dhe presin me padurim situata kur nje tjeter do gaboje.Ka te beje shume me mentalitetin e shoqerise ku jeton,por eshte bere tashme si rregull gjithandej,ne cdo tru.....
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Fragolina Fri 20 May 2011 - 10:11

Un jam dakord deri diku... Flas gjithnje duke u nisur nga pervoja personale.

Mendoj se ne te shumten e rasteve jemi te prirur te shikojm apo te mbajme mend me mire anen negative apo difektin e dickaje me shume se sa anen pozitive.
E zeza e vret me shum syrin se e bardha...Pasi eshte ajo qe ndot gjithnje
Fragolina
Fragolina
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : andej kendej gjithandej
Postime Postime : 513
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/05/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : te caj derrasat

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:45

nje veprim i keq qe lind nga deshira dhe nga ndergjegja juaj, eshte 100 here me fisnik se sa 100 veprime te mira te bera per syte e botes.shmb qe ka vene edlira eshte sh i lezetshem, por besoj se eshte sh sperimental, ne jemi shume ngjyresh, kemi forma te ndryshme, ka ngjyra qe e fshijne sh mire piken e zeze sa eshte sh e veshtire ta veshtrosh ate.


une jam per njerzit e hapur, ata lloj njerzish qe edhe kur gabojne thon ok gabova, mar pergjithsite e mia. jam kunder njerzeve fallco qe duahan te jen te perkryer ne gjithcka qe bejne, qe e kane sh te veshtire te pranojne gabimet e tyre.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Arabela Sat 10 Nov 2012 - 1:44

shume e vertet kjo shprehje per sa i perket nje veprimi te keq thelbesore,,,cdo veper e mire shkrihet si bora nen rrezet e diellit kur temperatura e veprimit te keq s'arrin te ruaj floket e bukura te debores,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira Empty Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi