Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet një shpellë në Hënë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet një shpellë në Hënë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohet një shpellë në Hënë

2 posters

Shko poshtë

Zbulohet një shpellë në Hënë  Empty Zbulohet një shpellë në Hënë

Mesazh nga Katniss Sat 5 Mar 2011 - 2:40

Zbulohet një shpellë në Hënë  F.0304102246351_210
Shkencëtarët nga India kanë zbuluar një shpellë të madhe në Hënë, në të cilën ka vend të mjaftueshëm për të qenë bazë e ‘udhëtarëve’ nga Toka.

Deri te ky zbulim kanë arritur duke analizuar fotografitë 3D, të cilat vitin e kaluar i ka bërë sateliti Chandrayaan-1.

Organizata hulumtuese e gjithësisë nga India ka njoftuar se është zbuluar shpella e gjatë 1.7 kilometra dhe e gjerë 120 metra, që është e mjaftueshme për të vendosur ‘një qytet hënor’.

Edhe para dy vitesh, agjencia japoneze e gjithësisë zbuloi një shpellë në Hënë, mirëpo ajo është dukshëm më e vogël.

Kushtet që ofrojnë këto shpella në Hënë, japin shpresa se në njëzet vitet e ardhshme mund të ndodhë ‘kolonizimi’ i hënës- shkruan Telegraph. /Telegrafi/
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zbulohet një shpellë në Hënë  Empty Re: Zbulohet një shpellë në Hënë

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 20:32

teper e habitshme,edhe njerezit mungokan qe ta bejn apartament taman

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi