Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gërdeci, tre vjet më pas People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gërdeci, tre vjet më pas People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gërdeci, tre vjet më pas

2 posters

Shko poshtë

Gërdeci, tre vjet më pas Empty Gërdeci, tre vjet më pas

Mesazh nga WebMaster Tue 15 Mar 2011 - 23:09

Që pas 15 marsit 2008 për familjarët e të afërmit e 26 viktimave të tragjedisë së Gërdecit jeta ka vijuar mes zisë për të humburit dhe pritjes për të mësuar nga drejtësia se kush janë fajtorët.
Por një gjë ka mbetur për ta njësoj që nga ora 12 e 15 minuta kur ndodhi shpërthimi i tmerrshëm i tre viteve më parë. Dhimbja për të ikurit është e njëjtë.

Gjatë këtyre viteve ka patur prej tyre që nuk e kanë përballuar dot traumën e dhimbjen për njerëzit e zemrës që humbën në Gërdec.

Bashkëshorti i Tushe Osmanit, i dha fund jetës plot një vit pas tragjedisë së Gërdecit, aty ku atij i vdiq e bija 19 vjeçe, Resmije Kranja.

Kranja ishte 19 vjeçe kur mbeti e vrarë në Gërdec. Ajo ishte punëtore në fabrikën e demontimit dhe la pas një vajzë vetëm tre muajshe e cila tashmë ka mbushur tre vjeçe.

“E vrau shteti dhe shteti duhet të mbajë përgjegjësi për viktimat”, është shprehur Tushe Osmani.

Mes kërkesës për drejtësi familjarët e viktimave kërkojnë që shteti mos t’i harrojë, sikurse një grua e cila ka humbur të shoqin e sot i duhet t’i rrisë e vetme fëmijët pa asnjë mbështetje ose të paktën një asistencë.

“Drejtësia do të vihet me çdo kusht dhe ne nuk do të rreshtim duke e kërkuar atë”, thotë Selvie Hamolli.

“Domosdo që kërkoj drejtësi se s’ka se si të jetoj ndryshe”, shprehet një vajzë që ka humbur të atin.


Edituar për herë të fundit nga Kle@Love në Tue 15 Mar 2011 - 23:15, edituar 1 herë gjithsej
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gërdeci, tre vjet më pas Empty Re: Gërdeci, tre vjet më pas

Mesazh nga Prada Tue 15 Mar 2011 - 23:13

edhe vet kam dal nga shtepija per te shikuar se qka u bae esht degjuar shum kriza e madhe ne kosov
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi