Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shtyhet seanca e radhës për dosjen “Gërdeci” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shtyhet seanca e radhës për dosjen “Gërdeci” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shtyhet seanca e radhës për dosjen “Gërdeci”

Shko poshtë

Shtyhet seanca e radhës për dosjen “Gërdeci” Empty Shtyhet seanca e radhës për dosjen “Gërdeci”

Mesazh nga Vizitor Fri 12 Feb 2010 - 3:10

Mungesa e avokatëve mbrojtës të Dritan Minxhollit dhe Mihal Delijorgjit ka shtyrë seancën e radhës për dosjen "Gërdeci" në Gjykatën e Tiranës.
Pas bërjes së apelit ka rezultuar se në sallë mungon dy avokatët dhe kjo sipas trupës gjykuese e ka bërë të pamundur vijimin e procesit. Për këtë është vendosur që seanca të shtyhet, për ditën e hënë në orën 09.30.
Avokatët mbrojtës kërkuan që seancat të zhvillohen një herë në javë për shkak të angazhimeve që kanë dhe jo dy herë në javë si është zakonisht. Por kjo kërkesë nuk u mor parasysh nga trupi gjykues, i cili vendosi të procedohet njësoj.
Herën e fundit, hetuesit iu rikthyen Gërdecit. Prokurorë, hetues dhe avokatë ishin në fshatin Gërdec e pikërisht në ish-krater. Ata kanë kërkuar elemente të rinj ne vendin e ngjarjes duke ekzaminuar dhe administruar si provë materiale saldatriçen me të cilën ishte salduar karroca që solli shkëndijat e para dhe zjarrin në fabrikë.
Për më shumë se tre orë ekspertët dhe tre nga avokatët e të akuzuarve për tragjedinë e Gërdecit kane kryer ekspertizën e saldatriçes së gjetur së fundmi ne hyrje të fabrikës së demontimit.
Rikthimi i ekspertëve në vendngjarje u be me urdhër te gjykatës, pasi pati përplasje mes rrëfimeve të dëshmitarëve. Sipas prokurorisë shpërthimi ka ardhur si pasojë e saldimit të një karroce, e cila tashme është futur në listën e provave materiale. Ndërkohë që disa prej dëshmitarëve kanë thënë se atë ditë nuk ka pasur saldim karroce.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi