Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosovë, pranga 9 ish-ushtarëve të UCK-së  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosovë, pranga 9 ish-ushtarëve të UCK-së  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosovë, pranga 9 ish-ushtarëve të UCK-së

Shko poshtë

Kosovë, pranga 9 ish-ushtarëve të UCK-së  Empty Kosovë, pranga 9 ish-ushtarëve të UCK-së

Mesazh nga WebMaster Wed 16 Mar 2011 - 21:58

Policia ekzekutive e misionit evropian për sundimin e ligjit, EULEX, gjatë ditës së sotme ka bërë disa arrestime në Kosovë në lidhje me akuzat për krime lufte.
Aksioni ka ngjallur reagimin e ashpër të veteranëve të UCK-së, sipas të cilëve këto veprime nxisin tensione në Kosove.

EULEX, nëpërmjet një komunikate ka njoftuar se arrestimet janë kryer me urdhër të gjykatësit të EULEX-it të procedurës paraprake nga Gjykata e Qarkut të Prishtinës.

Hetimet ndërkaq, janë duke u zhvilluar nën mbikëqyrjen e një prokurori të Prokurorisë Speciale të Kosovës.

Por, teksa EULEX-i nuk jep detaje për numrin e të arrestuarve, burime nga Policia e Kosovës bëjnë të ditur për Top Channel se janë arrestuar 9 ish-ushtare të UCK-së, prej këtyre 4 në Malishevë, njëri prej të cilëve quhet Behlul Limaj.

Ndërkohë, agjencia “Kosova Press” shkruan se urdhër-arresti është lëshuar për 11 ushtarë të brigadës 121 – “Kumanova” të Ushtrisë Clirimtare të Kosovës.

Nga ana tjetër, në Prizren gjatë mëngjesit u tentua të arrestohej në shtëpinë e tij drejtori i policisë rajonale, Nexhmi Krasniqi.

Agjencia “Infoglob” njoftoi se një grup i vogël qytetarësh krijoi barrikada duke penguar ELUEX-in të arrestojë Krasniqin. Por disa orë më vonë Krasniqi duket se është vetëdorëzuar.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi