Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

+7
tironse
BlEro25
T_o_n_i
enigma
WebMaster
daniel_X1
kasperi
11 posters

Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga kasperi Tue 29 Mar 2011 - 22:24

Epoka e barazisë:


[You must be registered and logged in to see this image.]
Kush paguan në takimin e parë?
Më shumë se gjysma e grave në Britani paguajnë vetë gjysmën e faturës në takimin e parë, edhe pse burrat insistojnë se ata duhet paguar, mësohet në një studim të publikuar nga mediat britanike.
Një sondazh me 1.924 të rritur tregon se 58 për qind e grave presin ta ndajnë faturën në takimin e parë, dyfish më shumë se burrat (29 për qind). 14 për qind e grave mendojnë se kjo varet prej takimit. Vetëm një e katërta e grave mendojnë se burrat duhet të paguajnë në takimin e parë, derisa tre për qind thonë se ato vetë duhet ta paguajnë tërë faturën.

Në anën tjetër burrat e anketuar besojnë se burrëria e tyre ende s’ka marrë fund, ku 55 për qind presin që ta paguajnë faturën e plotë në takimin e parë, ndërsa burrat shpenzojnë mesatarisht 65 funte në një takim në krahasim me gratë cilat paguajnë vetëm 50 funte. Nëntë në dhjetë burra (94 për qind) thonë se ata do të organizojnë takimin e parë, krahasuar me vetëm 65 për qind e grave. /

kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga daniel_X1 Tue 29 Mar 2011 - 22:29

po ne shqiperi 99.9%paguajne burrat qesh
daniel_X1
daniel_X1
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : atmosfer
Postime Postime : 248
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/03/2011
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : pak nga te gjitha

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga kasperi Tue 29 Mar 2011 - 22:31

daniel_X1 shkruajti:po ne shqiperi 99.9%paguajne burrat qesh
eshte per duar trokitje
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga daniel_X1 Tue 29 Mar 2011 - 22:35

po edhe te qajme ne skemi nga te vemi do paguajme qesh
daniel_X1
daniel_X1
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : atmosfer
Postime Postime : 248
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/03/2011
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : pak nga te gjitha

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga WebMaster Tue 29 Mar 2011 - 22:56

Varet kush paguan nuk eshte e thene se nuk paguan edhe femra po gjithmone thone eleganca e mashkullit duhet te tregohet jo vetem ne te paguar po ne gjithcka
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga enigma Wed 30 Mar 2011 - 0:43Jo valla skom qef me pagu jo per dicka amon ma lezet osht kur burri pagun,ani kur ije ne restot gastronomike offff oofffffff mjam mjam. qesh
enigma
enigma
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : N'dreqen
Postime Postime : 850
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/02/2011
Mosha Mosha : 72
Hobi Hobi : forumi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga T_o_n_i Wed 30 Mar 2011 - 1:00

po qe qenka bukur kshu te gjuash ne Britani se te bika me lire ....2 sherbime ne nje te dalme
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga BlEro25 Wed 30 Mar 2011 - 8:31

Mashkulli duhet pagu, nese femra paguan ska lezet, te paguj here tjeter veq ne takimin e pare nuk ben.
BlEro25
BlEro25
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 233
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/03/2011
Mosha Mosha : 41

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga tironse Wed 30 Mar 2011 - 8:45

burri duhet me pagu eshte me romantike,
tironse
tironse
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1452
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/03/2011
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : kuajt , e udhetimet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga kasperi Wed 30 Mar 2011 - 8:48

gruaja ja kthen pastaj me sherbime cilesore qesh
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Anakonda Thu 16 Feb 2012 - 19:42

Mashkulli se eshte xhentil.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga LaDescarada Tue 21 Feb 2012 - 3:27

meshkujt
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga era85 Wed 29 Feb 2012 - 11:45

Sekush per vete mendoj une se ska kuptim pre ne fillim te pague goca ose cuni, te them te dreten edhe tani une keshtu e be kur i bej une ftes pague une kur me ben ai paguen ai sak pse te tregoesh gjentist ketu sekush lekun e vet aggagagagga

era85
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Zürich
Postime Postime : 594
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/02/2012
Hobi Hobi : Me Pelqen ta Jetoj Jeten ashtu si me vin, Kam Luftu per GJerat qe i kam dash Nderi Dhe Respekti , Dy Nga Vlerat Kryesore Ne Jete , Asgje me SHum Ja Lem Kohe GJerat Tjera

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga era85 Wed 29 Feb 2012 - 11:46

era85 shkruajti:Sekush per vete mendoj une se ska kuptim pre ne fillim te pague goca ose cuni, te them te dreten edhe tani une keshtu e be kur i bej une ftes pague une kur me ben ai paguen ai sak pse te tregoesh gjentist ketu sekush lekun e vet aggagagagga

era85
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Zürich
Postime Postime : 594
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/02/2012
Hobi Hobi : Me Pelqen ta Jetoj Jeten ashtu si me vin, Kam Luftu per GJerat qe i kam dash Nderi Dhe Respekti , Dy Nga Vlerat Kryesore Ne Jete , Asgje me SHum Ja Lem Kohe GJerat Tjera

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Docteur Sun 18 Mar 2012 - 3:20

Femra...duhet te paguaje e para...vec ns ajo eshte ne shkolle se le me pagu,prandaj nuk lidhem asnjehere me studente
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi