Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 E vërteta mbi Osama Bin Laden People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 E vërteta mbi Osama Bin Laden People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E vërteta mbi Osama Bin Laden

+4
Darius
WebMaster
dajti modh
Katniss
8 posters

Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Katniss Mon 2 May 2011 - 8:24

Po postoj ketu nje shkrim qe lexova,nje shkrim qe shume nga ju do habise....


Kush ishte Bin Laden dhe ke ne te vertet e perfaqesonte ai ?

Ne themi ishte sepse dihet fare mire se Bin Ladeni ka kohe qe ka vdekur tani, eshte ky nje informacion I dhene nga Benazir Bhuto dhe vetem pak dit pasi ajo e pohoi vdekjen e Bin Laden-it eshte bere nje atentate ndaj saj me ate rast Benazir Bhuto u vra.

E ne vazhdim ne do tu ofrojme edhe informacione te tjera rreth ketij fakti, por ajo qe na intereson me shum eshte se cili ka qene Bin Ladeni ne te vertete, a ka qene me te vertete nje muxhahid ne rrugen e All-llahut siq mendojn gjith bota apo ka qene nje agjent I CIA.
Pra per te zbuluar kete duhet qe te gjurmohet mire e mir ne te kaluaren e keti personi.

Zbigniew Brzezinski eshte kshilltare personal I Obames per politiken e jashtme te SHBA-se dhe kete post e ka mbajtur nen udheheqjen e 5 presidenteve te Shba-se, dhe eshte ky njeri I cili shihet ne nje foto se duke u trajnuar nga vete Osama Bin Laden ne kampet e ngritura nga CIA.

Nese vazhdoni dhe klikoni ne google.com per Arbusto Energy do te gjeni se behet fjale per nje kompani nafte e energjie e krijuar ne vitin 1977 ne Midland, Teksas. Kjo kompani u ngrite nga ish presidenti George W Bush dhe ne kete kompani u futen edhe aksioner tjere te cilet kontribuan me fondet e tyre dhe njeri nga keta aksionere eshte Salem Bin Laden I cili eshte vllau I Osamas.

Nuk eshte 11 Shtatori 2001 dita e pare qe eshte njohur Osama Bin Ladeni, kiste ndodhur nje sulm me bombe ne nje ndertese ne vitin 1993 dhe pas sulmit u permend emri I organizates terroriste Al-Qaeda dhe liderit te saje Osama Bin Laden.

Ahmed Ibrahim El Naggar me pseudonimin Mohamed Fonda u denua nga gjykata ne Kajro ne Egjipt me varje dhe u egzzekutua po ate vite dhe pastaj ne shenje hakmarrje ndaj egzekutimit te tij Al-Qaeda ndermorri persiper sulmet ne Ambasadat Amerikane ne Kenia dhe Tanzani, me qindra njerez u vrane dhe shumica e tyre civil te pafajshem.

Nuk munguan as sulmet vetevrasese ne Arabin Saudite e ne vendet tjera te lindjes se mesme e disa te kryera ne muajin e shenjet te Ramazanit. Kjo ishte menyra me e pershtateshme e CIA per te prezantuar para botes Fantazmen Bin Laden.

Jane me mijera agjent te CIA anembane botes, te cilet jane te maskuar si Muslimane, e disa prej tyre mbajne edhe poste drejtuese. Dhe per fat te keq Muslimanet kan ra pre e ketyre mashtrimeve gjigante.

Muslimanet kan lene fjalen e Kuranit me nje ane e cila thote se nese nje Muslimane vret nje te pafajshem pa te drejte, denimi eshte njejt sikur te kesh vra te gjith njerezimin.

A sjell te mira apo te keqija Osama Bin Laden ne Islam?
Mijera Muslimane e njerez te tjere te pafajshem te vrare ne menyre te padrejte nga sulmet vetevrasese te inicuara nga Al-Qaeda, pastaj transformimi I Islamit nga nje fe e paqes ne nje fe te dhunes ne syte e publikut, dhe e gjitha kjo fale Bin Laden dhe Al-Qaeda.
Pra cili eshte funksioni I organizates se tij, quajtur Al-Qaeda.

Ne nje deklarate te ish sekretarit te jashtem te Britanis se Madhe Robin Cook pas sulmeve terroriste te 7 Korrikut ne Metron e Londres ky njeri beri nje deklarate te guximshme para Botes ku ai tha:

E verteta eshte se nuk egziston asnji ushtri Islamike apo organizate Islamike terroriste e quajtur Al-Qaeda, cdo agjent I sherbimeve sekrete e di mire nje gje te tille. Por egziston nje propaganda e studiuar mire ne detaje ne menyre qe te beje publikun te besoj se eshte gjithmone ne rrezik nga keta njerez djallezor qe luftojne dite e nate, me pretekstin se urrejne Lirine e Demokracine tuaj e duke shtyre njerezit nepermjet TV qe te dorezohen para ketij fakti e te pranojne nje qeveri globale te bashkuar ne luften kunder terrorit.

Vendi qe fshihet pas kesaj propaganda eshte …SHBA…!

Bin Laden eshte thjeshte nje Mit I krijuar nga CIA, dhe emri I vertete I organizates se tij terroriste eshte Al-CIA-eda, e problemi I vetem qe hasi CIA ishte vdekja e paparashikuar e Bin Ladenit, por ata e kishin bere tashme hapin e madhe, sulmin e 11 Shtatorit 2001.

Per ta vazhduar mashtrimin e tyre, lindi nevoja e perdorimit te Bin Ladeneve te krijuar me operacione plastike.

Ai njeri te cilin na I tregojne ne TV se eshte Bin Ladeni mund te jete kushdo pervec Bin Ladeni nuk mund te jete. Ne sajtin zyrtare te CIA vihet ne dijeni nje vecori e Bin Ladenit e ajo eshte qe Bin Laden perdorte doren e majte.

Po te krahasohen disa video te cilat ata I ofrojne ne mediat te kontrolluara prej tyre do te shihni ndryshimet e Bin Ladenit original me at ate cilin na e ofrojn ata.
E shihni se jemi mashtruar per shum vite me radhe, Bin Laden dhe Al-CIA-eda jane pergjegjesit kryesore per futjen e fitness ne UMMETIN Musliman.

Disinformimi, mashtrimi e maskimi jane armet me te forta te CIA.

Osama Bin Laden ka vdekur qysh ne vitin 2001.
Pra shumica kemi rene pre e ketij mashtrimi!Si mendoni?E vertete apo jo?
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga dajti modh Mon 2 May 2011 - 8:29

di qe eshte vrare mberme ne oren 10 e 40 .. breakin new all U.S.A .
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga WebMaster Mon 2 May 2011 - 8:31

Mashtrime jan then shume por kesaj rralle besoj se u ddenua njehere e pergjithmone me ato krime qe ka bere ishte zor tju shpetonte me
 E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj   E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rc Pytje & Përgjigje  E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Darius Mon 2 May 2011 - 8:38

me vjen shume keq qe u vra....
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Katniss Mon 2 May 2011 - 8:39

Para 66 vjeteve me 1 Maj 1945 rreth ores 22:30 BBC dha lajmin e vdekjes se Adolf Hitlerit ne Berlin, i cili vdiq ne nje bunker duke luftuar deri ne frymen e fundit.

66 vjet me vone me 1 Maj 2011 (dje), presidenti Amerikan Barak Obama e beri te ditur lajmin e vdekjes se "liderit te grupes me te madhe terroriste Al Kaeda" Osama Bin Laden, duke cekur se ai vdiq ne nje aksion i kryer nga forcat amerikane ne Pakistan.

Nje informacion tjeter interesant eshte se operacioni ne Libi filloj ne te njejten date si dhe invazioni amerikan ne Irak ne vitin 2003. Data magjike e ketyre 2 ndodhive eshte 19 Marsi.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Tonii Mon 2 May 2011 - 8:42

ne qoftese do te merret si i mirqen pohimi i disa gazetarve qe Bin Ladeni eshte vrar qe ne 2001 dhe realisht do te ishte keshtu dhe se Amerikanet paskan mashtruar kte situat konspirative te amerikaneve nuk do ta pranonin Ruset te cilet jane ne nje luft te ashper agjenturore me Amerikanet. pra ne qoftese agjentura Ruse do te ishte ne djeni se osama eshte vrar qe ne 2001 veshtir se do te heshte, e verteta eshte se agjentura Ruse disa her ka ven ne dieni cian per levizjet e Bin ladenit shpesh here me afer informacionit per ekzistencen e vendndodhjen e tij kan qen ruset e se vet CIA
ishin ruset te paret qe informuan se Osama eshte larguar nga Afganistani dhe se ndodhet ne Pakistan,nuk e besoj se Ruset kan qen bashkpuntor ne kte konspiracion me Amerikanet ne mashtrimin se gjoja Bin Laden qenka vrar qe ne 2001, ajo qe mund te jet e vertet eshte se Bin Laden eshte vrar ndoshta jo ne 1 maj ndoshta disa jav apo muaj me par ndoshta edhe nje vit me par apo dy por kurr ne 2001 pasi gjithnje do te hynte ne loj agjentura Ruse e cila veshtir eshte ta besosh qe qenkan miqsuar aq shum me cian sa te luajn ne kte loj konspirative prej 10 vitesh
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Vizitor Mon 2 May 2011 - 8:50

si do qoft bin lladen ka vdekur shum besoj se nje dit do te vrtetohet dhe viti i vrasjes e bin lladenit
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Katniss Mon 2 May 2011 - 8:56

Kur do qe te jete vrare,ai nuk u vra mbreme...
Mbreme ishte vetem nje moment i duhur i zgjedhur nga dikush per te dhene lajmin.I dyshimte eshte fakti qe ato shpejtuan qe te zhdukin trupin e tij duke e hedhur ne det,dhe deshmia e vetme qe treguan ishte nje fotografi e tij i masakruar,e cila fotografi ishte punim i paster me magjite e Photoshop-it.
Me terheq vemendjen se ne te gjithe keto konspiracione qe paraqiten,e perzier eshte gjithmone o Shba,o Izraeli,o Rusia,si protagoniste te Masonerise dhe Illuminati-t.
Ajo qe na demontrohet neve,eshte vetem nje maskim,nje aktrim per publiken.


Edituar për herë të fundit nga Calliope në Mon 2 May 2011 - 9:02, edituar 1 herë gjithsej
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga dajti modh Mon 2 May 2011 - 9:01

trupi i tije po vjen ne amerike .. dhe do ti behet adn . nepermjet nje motre te vdekur qe ka osama ketu ... :lol!:
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga WebMaster Mon 2 May 2011 - 9:03

Romeo shkruajti:me vjen shume keq qe u vra....

Pse shum keq ore kur ai ka vrare me miliona njerez mo romeo
 E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj   E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rc Pytje & Përgjigje  E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Tonii Mon 2 May 2011 - 9:05

nuk eshte veshtir ti besh Adn osames pasi cia ka marr kampion gjaku nga djali i tij ne Londer ka marr fie floku, perpara shum vitesh qe kur Osama u shpall ne kerkim
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga dajti modh Mon 2 May 2011 - 9:07

Klea@Love shkruajti:
Romeo shkruajti:me vjen shume keq qe u vra....

Pse shum keq ore kur ai ka vrare me miliona njerez mo romeo
jo me milona eri ene ti .. nja 13 mije vrasje i njifen atij .. por mos harro se me shume ka vrare ne vendin e vet se sa armiq qe ai i konsideronte
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga WebMaster Mon 2 May 2011 - 9:11

E vertet dajto zura nje shembull se po te filloj nuk mbaroj kurre te permend ate qe ai ka bere edhe ka realizuar edhe pse ka qene gjithmone i ndihmuar nga kush edhe si sado vone do meren vesh te gjitha
 E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj   E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rc Pytje & Përgjigje  E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Nov 2012 - 6:45

he se mir ja ben se kriminelet si ky ska ci duhen tokes

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Arian 123 Sat 24 Nov 2012 - 6:53

E gjeten edhe ne vrime te miut.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga WebMaster Sat 24 Nov 2012 - 6:54

Ai ka ikur tani mo akoma flitet per te amon
 E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj   E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rc Pytje & Përgjigje  E vërteta mbi Osama Bin Laden 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Inanna Sat 24 Nov 2012 - 7:02

Epo njerz që kanë lënë momente të befasueshme, jo leht për t'i harruar  E vërteta mbi Osama Bin Laden 3666372071
Inanna
Inanna
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 13
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/11/2012
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 E vërteta mbi Osama Bin Laden Empty Re: E vërteta mbi Osama Bin Laden

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi