Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kryesore për Lumturia e njeriut dhe efektet e tyre në Ankthi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kryesore për Lumturia e njeriut dhe efektet e tyre në Ankthi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kryesore për Lumturia e njeriut dhe efektet e tyre në Ankthi

2 posters

Shko poshtë

Kryesore për Lumturia e njeriut dhe efektet e tyre në Ankthi Empty Kryesore për Lumturia e njeriut dhe efektet e tyre në Ankthi

Mesazh nga WebMaster Sat 28 May 2011 - 6:58

lumturia e njeriut është një subjekt që është i hulumtuar dhe i cili është komentuar nga filozofët kthim në ditët e grekëve. madhe ekziston argument mbi atë që është e nevojshme për një person të jetë i lumtur dhe të jetojnë një jetë të kënaqshme kundrejt asaj që një person do të si për një jetë të lumtur, dhe argumenti ndoshta do të ekzistojë gjithmonë. Megjithatë, unë kam arritur në konkluzionet e mia personale në atë që këto gjëra janë dhe si unë besoj se ato kanë të bëjnë me ankth. besimi im personal është më shumë nga këto të domosdoshme që një person ka në jetën e tij ose të saj, më pak ankth ai ose ajo do të përjetojnë.

E para, dhe ndoshta gjëja më e rëndësishme se çdo gjë dëshirat e njeriut, nëse ai ose ajo është i vetëdijshëm për atë apo jo, është e lidhur me shokët e qenieve njerëzore. Njerëzit janë krijesa shoqërore nga natyra, dhe që ka më pak aktivitet shoqëror se një dëshiron të çon në një ndjenjë të pakënaqur. Në rastin e, rezultatet e shqetësuar ankthi të rënda, si dhe shumë persona shoqërore ankth mund të dëshmojnë për këtë fakt. besim im personal eshte se ndërveprim të njeriut me njerëzit e tjera në lidhje me format e ndryshme të mediave të tilla si e internetit ose telefonit është shumë më pak të kënaqshme se ndërveprimet në person. Megjithatë, për shumë prej nesh, kjo është e vetmja stimulim sociale ankthi ynë mund të tolerojë, dhe për të tjerët, edhe kjo është e vështirë. Nëse një person nuk ka miq në jetën e vërtetë, ai ose ajo duhet sfidë veten e tij ose për të bërë disa. shumicën dërrmuese të njerëzve në këtë planet nuk e kanë edhe një mik të vërtetë. Një mik i vërtetë është dikush që mund të llogaritet të jetë të ndihmojë edhe në të keq të situatave. Real miqtë të dëgjojnë të mikut të tyre probleme, të përpiqet të ndihmojë, dhe nuk vras miqtë e tyre në shpinë. Nëse dikush mund të bëjë një mik i vërtetë që i plotëson këto kritere në jetën e dikujt, atëherë kjo është një sukses i vërtetë. Shumë prej atyre që në kolegj të gjithë e dimë që personi i cili ka me sa duket disa qindra "miqve", por një mënyrë më të saktë për të përshkruar këtyre "miqve" është se ata janë të njohurit. Në të vërtetë, kjo flutur sociale mund të mos dinë asgjë për atë person përtej asaj çka e tij ose të saj është e madhe dhe e parë ndoshta që personi emrin.

E dyta themelore të njeriut që është i nevojshëm është një person që emocionalisht ndenja. Për meshkujt, kjo zakonisht është bashkëshorti. Për ata që janë të vetme, kjo mund të jetë një mik i besuar të cilin e ka njohur prej vitesh. Shumë ankth shoqërore nuk keni ndonjë shok, e lëre më ai i cili i dëgjon problemet e tyre. Çdo njeri ka nevojë për një valvul njoftim, një mënyrë për të defekt off avull. Përndryshe, ata që ndjenjat e keqe janë mbajtur brenda dhe personi përfundon duke marrë nga ndjenjat e keqe për veten e tij ose apo njerëz të tjerë. shoqërore të shqetësuar të bëhet gjithnjë e më të shqetësuar, dhe në vend se duke vendosur fajin e problemit në një vend të përshtatshëm, ata të vendosur fajin mbi vete.

Thelbësore e tretë për lumturi e njeriut është aktivitet kuptimplotë. Gjithkush duhet të ketë një punë që ata të gëzojnë dhe nxjerrin kënaqësi nga. Në Amerikë, thuhet se shumica e njerëzve "urrejtjes punët e tyre," dhe kjo është ndoshta e vërtetë. Pasur nevojë të shpenzojë orë dyzet në javë ose më shumë duke bërë diçka që njeriu nuk dua të bëj të çon në një ton të stresit, mjerimit dhe ankthit. Si përfundim, ajo mund të bëjë jetën e dikujt një ferr për të jetuar. Kjo është arsyeja pse ajo është më e mirë për të bërë punën që është e kënaqshme për ai person, dhe atë që është e kënaqshme të ndryshme mund të duken të ndryshojnë nga personi në person.

E katërt themelore të njeriut që u jep njerëzve lumturia është duke pasur një hobi të këndshme apo zbavitëse. Disa prej nesh si filma, disa të artit si dhe vepra artizanale, dhe të tjerët si video games. Të gjitha këto aktivitete kanë për qëllim të japë një kohë personi për të gëzuar me veten ose me njerëzit e tjerë. Disa aktivitet të pakuptimtë se vetëm shërben për t'i dhënë një kënaqësi dhe argëtim është e nevojshme për një mendje e shëndoshë për të ruajtur e tij apo të saj. Kur e ka të punojë dhe të bëjë gjërat që ai ose ajo nuk dëshiron të bëjë apo ka të bëjë ato për të tjera njerëz, e të bëhet theksoi, i varfër, dhe të shqetësuar. Disa lehtësim është e nevojshme, dhe kjo varet nga secili prej nesh për të gjetur atë që punon për ne.

Pestë themelore të njeriut, i cili ka një mungesë të madhe në Amerikë, është aktivitet fizik. Trupat tanë duhet mirëmbajtjen e rregullt në mënyrë që të qëndrojë në formë të mirë dhe të shëndetshme. Përveç kësaj, njerëzit gëzojnë përfitimet psikologjike të tilla si rritje vetëbesim, besimin, dhe mirëqenien e përgjithshme.-Ankthi sufferers në përvojën e veçantë reduktuar ankthin si rezultat i ushtrimit. përfitimet e rregullta, shuma e duhur të ushtrojë vazhdon dhe në. E vetmja negative që mund të rezultojë në lëndime fizike nga një sasi të tepruar, ose ndonjë plagosje të tjera që mund të rezultojë nga luajtur sportive.

Gjashtë themelore të njeriut që përsëri është abuzuar në Amerikë, po ha një dietë të shëndetshme. Nëse e trupit tonë mungon një vitaminë të caktuar, mineral, ose substancave të tjera, kjo na lejon të dimë rreth tij! Nëse një person ha produkte shumë i kripur, trupin e tij apo të saj mban ujë nga kripë shtesë dhe që fiton personi peshë! ushqimeve të përpunuara (asgjë në restorante dhe shumë produkte në shtëpi) janë të ngarkuar me sasi të tepërt të yndyrat yndyrë,, dhe sheqer dhe njëkohësisht mungesa substancave shumë e rëndësishme që, ankthi sufferers nevojë të tilla si magnez, vitaminë B-6, dhe tryptohpan (shih Asistenca ankthi Network artikull me titull Këshilla për një Ushqimi-Ankthi Friendly për hollësi të mëtejshme). Dietë më të mirë një person ha, më të shëndetshëm që ai ose
ajo do të ndjehen të, dhe më shumë ankthin e tij ose të saj do të reduktojë!

Thelbësor përfundimtar të njeriut është i fortë shpirtërore. Kjo është shumë e dobishme kur të shërohet nga ndonjë kusht, duke përfshirë ankthi. Unë nuk jam do të argumentojnë si të cilën shpirtërore është më efektive dhe e drejtë. Ajo që unë do të them është se duke e ditur se diçka përtej vetes është në dispozicion për të ndihmuar mua, atëherë unë ndihem shumë më mirë, dhe unë kam gjetur një të tillë shpirtërore. Ndërsa unë nuk kam shpenzuar sa më shumë kohë duke diskutuar këtë si gjëra të tjera, megjithatë ky është një hap shumë i rëndësishëm.

Si përfundim, këto janë gjëra që unë besoj se në qoftë se dikush i zbaton në jetën e tyre, se ata nga ana e tij do të përjetojnë një rritje korresponduese në lumturi dhe kënaqësi personale! Cili është qëllimi i jetës? Kjo ndryshon për njerëz, por unë personalisht mendoni se qëllimi i jetës është të jenë të lumtur dhe të kënaqur.

Pas viteve të qenë të shqetësuar, nuk do shumë sufferers-ankthi gjithashtu dakord?

Dan Stelter
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kryesore për Lumturia e njeriut dhe efektet e tyre në Ankthi Empty Re: Kryesore për Lumturia e njeriut dhe efektet e tyre në Ankthi

Mesazh nga Anakonda Tue 6 Mar 2012 - 17:29

Eh,lumturia te vjen atehere kur ske nevoje dhe te largohet atehere kur ti se pret.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi