Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mendimi juaj ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mendimi juaj ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mendimi juaj ?

5 posters

Shko poshtë

Mendimi juaj ? Empty Mendimi juaj ?

Mesazh nga Docteur Sun 29 May 2011 - 9:40

Sa e rendesishme eshte psikologjia tek ju dhe sa rol luan? A mendoni se jeni psikolog me veten tuaj? Argumentoni pergjigjet tuaja diskutojme se bashke per nje teme per sa i perket jetes se shume njerez humbasin gjera sepse nuk jane te pergatitur psikologjikisht

Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendimi juaj ? Empty Re: Mendimi juaj ?

Mesazh nga Space Fri 3 Jun 2011 - 10:39

Te jesh psikolog me vetveten eshte dicka shume e veshtire sepse kam pas raste me disa pers konkretisht me nje psikologe e cila ne nje moment kur nje femije i saj ben dicka qe rrezikonte vdekjen ajo kishte filluar ti bertiste ose me sakt te ulerinte praa skishte kontrolluar dot veten qe femija ne ato caste skishte nevoje per ulerima por per dicka te ngrohte.Pra dhe psikologet e humbasin ndoonjeher jo me ne tjeret.Por ama mjafton qe ne te jemi te kontrollueshem me emocionet tona dhe me veten kjo eshte e rendeshishme
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendimi juaj ? Empty Re: Mendimi juaj ?

Mesazh nga Tonii Fri 3 Jun 2011 - 11:21

psikologjia eshte nje bot e bukur te cilen e prekim ne perditshmerin tone
shpeshher nuk e kuptojme lojen qe luajm me vet logjiken tone
ndonjeher na duket sikur nje ngerc qe duhet me patjeter te nderhy dikush per ta zhber fillin e ngaterreses
cdo njeri nga ne eshte njecikez psikolog i vetvetes dikush pak e dikush me shum, jo sepse ne duam me te patjeter per te zbuluar boten e nderlikuar te psikologjis por sepse psikologjia vjen tek ne me nuanca te shumta ngjyrash
ashtu sikur ngjyrat shprehin ndjenjat , ashtu sikur ndjenjat nderrohen si stinet , ashtu sikur stinet bejn muaj, e muajt vite, ashtu eshte dhe jeta jone
her her me te kuqe her me gri her ne te zez her ne kaltersira e ne fluturojme me logjiken tone ne to eksplorojm , jetojm.
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendimi juaj ? Empty Re: Mendimi juaj ?

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 17:32

Psikologjia esht ajo shkence qe me rret me ceshtjet mendore.Te jesh psikolog me veten;do te thote te jesh i afte te menaxhosh procet e tua mendore,dhe te dish sesi ti marresh me qetesi dhe jo me stress.Un nuk eshte se jam,psikologe aq e mire,por perpiqem qe te merrem me veten,sidomos kur(koheve te fundit kam qen e stressuar).Ne jeten e perditshme,kam humbur shum gjera,por sertish me vullnetit tim jam ketu ku jam.Eshte mire qe gjithsecili te jet psikolog i vetvetes.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendimi juaj ? Empty Re: Mendimi juaj ?

Mesazh nga WebMaster Tue 17 Apr 2012 - 7:22

Psikologjia eshte ceshtja mendore ku nganjehere duhet dhene rendesi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendimi juaj ? Empty Re: Mendimi juaj ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi