Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

+9
Daku
WebMaster
exploreri
dajti modh
Emona
Durrsaku
Yll Qielli
Docteur
Ariel
13 posters

Faqja 5 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Ariel Tue 31 May 2011 - 2:08

First topic message reminder :

E hapa kete teme per nostalgjiket e viteve te mia...brezit qe jetoi tre periudha...por sidomos te kujtojme periudhen e para 90-tes, periudhen e diktatures se Enver Hoxhes dhe Byrose Politike te asaj kohe...

Pak nostalgji dhe kujtime te asaj kohe...sa per fillim...shkrim qe e gjeta diku dhe me kujtoi femijerine dhe adoleshencen.

Ka pas qen njoni qe shiste akullore dhe gerthiste: Akullore me kajmak krem e cokollat, I bo xhaxhi per merak, mer parat dhe zbrit me vrap.Dhe kur ta blejshin akulloren (kuptohet per raste festash) ja futshe vrapit per n’shpi qe ta shijoje avash avash.
 Po kur e lynim macen me vajguri ne I vejshim zjarrin (ca katilash kena pas qen).
 Te liqeni tu hyp neper pisha si moca me kap bocet, llastiqet qe nuk i lejshim kumriet me mor frym.
 Shkojshe me ble buk ne perfundoje m’shpi me gjys buke se fillote lagjja: na tja fus nji cap.
 Po komisar Katanin ku e late? Ky serial filmi ka qene legjende ne ate kohe, edhe mo e forta ka qene kur e vrane ket Katanin edhe per nja i jave a dy boshin llogarine kalamojt se me sa pluma e kane vra.
 Mu kujtu nje e forte me Hilalet. Ne qofte se keni kalu andej nga banka, atje ku ka stacionin autobuzi qe vjen nga kombinati per ne kinostudio, dhe keni degjuar nje cerr te vogel te bertasi “HIIIIIILAL! 100 lek copa! HIIIIIILAL! 100 lek copa” ai isha une. Perdite e perdite pas shkolle t’u bertit HIIIILA 100 lek copa. Kur nje dite, ne klase, sa mbaroi ora e trete e mesimit, para fillimit te pushimit te gjate, ndjeva nje clirim qe e ndjeja gjithmone ne kete ore, nje nga ato clirimet qe jane aq te kendshme sa qe shoqerohen me ndonje pordhe. Vetem se ne vend te pordhes, me shpetoi goja dhe bertita HIIIIILAL 100 lek copa! Nejse mo, pata aq turp edhe aq frike se do ma ngjitshin emrin Hilali ne klase pas asaj, po bereqarvers, po t’ma vinin mua emrin Hilal, Xonit duhet t’ia vejshim Banana, Mandit Faraluledielli, ndersa Eltonit Paqeta Cumcakiza. Fukarallek hesapi, solidarizim.
 Ke “It’s my life” e Dr.Alban, deri vone na u ka duk sikur thosh “Stop Agimi, stop Bashkimi, stop Pajtimi, Stop Blerimi, stop Qerimi, it’s my life”
 Po kur flinim me cumcakiz thuaj edhe ne mengjes kur coheshim ishte ngjitur te floket e duhet te prisnim floket. Ose e futnim ne gote me uje gjate nates dhe te nesermen prape te njejtin cumcakiz.
 Jemi dhe brezi i pare qe provuam Koka Kolen…shishja e pare mbijetoj gati 4 muaj …po e para fare ama!!…andej nga 89a! Vetem i merrnim ere dhe kenaqeshim, dikush e fuste ne vitrinen e bufese me e tregu me krenari…
 Ah brez i uritur, thuaj! Era e mandarinave na kujtonte Vitin e Ri, gjithmone, se kush kishte te blinte gjithe vitin? Nje dite, mesuesja e fillores na pyeti “Cfare keni ngrene per mengjes?” dhe njeri qe u pergjigj: “Mish, mësuese.” Gjithë klasa e qeshi të shkretin… Kurse atë që tha “bukë me çaj” s’e përfilli njeri.
 Ju kujtohen akulloret “EVGA”? Ah, ato frigoriferët e bukur. “O ma, çfarë ka aty te ai frigoriferi?” (A thua se s’e dinim.) “Mish të ngrirë, të keqen mami. Hajde, ikim.”
 Xixellonjat. Sa bridhja per t’i kapur e pastaj benim trupin me to qe te shndriste, sa ere e shpifur vinin.
 Ne jemi brezi i fundit që kemi bërë dituri makinash dhe që kemi pasë fatin të dëgjojmë shprehjen “a t’ta saldoj zysha ‘i katër?”
 Po aranxhata vapik? Vapikun nuk e pija por e haja ashtu pluhur, e shkulshim me dhom cepin e qeses dhe e thithnim si biberon…Ime me kur i kerkojsha najehre Vapik ndonje jave jashte “sezonit” ,dmth kur sa kish dale vera, thoshte “Cer vapiku mre, tani s’eshte me per vapik, eshte per vape-hajde”. Une ashtu e hajsha shumicen e kohes, pluhur. Ama dileme e madhe ishte, pluhur a te trazume ne uje….une gjithsesi pishman u bejsha kur mbaronte…ah, ta kisha bere me uje me mire dreqin.
 Po leng trendafili keni pire ju? Bohesh me petalet ne shishe qumeshti me uj e sheqer. -Jo mer me sheqer, i futshim ne shishe petalet e trendafilit me uje e limontoz, masanej kur ishte bere uji i kuq ne petaleve u kishte dale ngjyra, e merrshe ujin, ne i vijshe sheqer. Limonate e cer limonate, s’ka shume qe me kishte shku menjda po me cer ta besh ketu, keta trendafilat ketu nga ne vijne ere po.rdhe…-ku ma gje të vijnë erë pordhë por s’vijnë erë hiç
 hmm po kur me bente mami buke me gjalpe e sheqerr e mblidheshin kalamanjte e lagjes “me jep nje kac”, te gjithe hanin nga nje kafshate, ose buke me vaj e sheqer
Me kujtohen edhe farat lule dielli, tere kohen ne klasa ato hanim, mbushej poshte bankes plote edhe vete i pastronim klasat,
 Ej, po pesmetditshin e pushimit në plazh në ato kabinat një dhomë e një aneks me hale kolektive 50 metra larg? Dhe të shplamen me ujë shishesh? Dhe të lymen me domate e me kos?
 Po kur conim mishin tek komshiu qe kishte frigorifer. I vinim dhe emrin siper qe mos ngaterrohej me te tjeret.
 Po topa zhytesi? Te lagja jone luanin “me te medhenjte” topa zhytesi (ne te vegjelit ishim kota biskota) dhe kur nje cun gjuante nje goce me top dmth qe e pelqente
 Po pra, e pelqente… Po kur e hapje krahun fort me zhyt dhe hante ndonje top ballit ajo goca qe e linte me nje sy mbyllur dhe me nje rreth te kuq ne fytyre a e pelqente kete cunin?-O rrot ka qene kohe gangsteresh o burre ... Kane qene ne mode ata qe gjujshin fort
 Ve bast qe jemi te funit qe ziheshin kush bohej gjermoni dhe kush partizoni ne loje luftash Apo nuk e keni lujt
 Kush e mban mend kete le ta thote titullin se mu kujtua tani rastesisht…“jam ari gjuetari, ari peshkatari Do ha mushtin e do pi mishin” Ditelindja e Pinokut
 Kush s’i ka perdor nanjehere veprat e Enverit per leter higjenike te ngreje doren…Ishin ca te serta ato dreqi e mori, dynjane hajshim….
 ku i lanim këmbët e? me zorrë, në haletë allaturka, ku tjetër?… po si shkretohej qyteti kur jepej skllavja Izaura? po emrat brazilianë që vlonin në atë kohë?—Si kemi qen t’gjith isoj…edhe ne kishim nje zorre nga lavamani ne allaturken…dhe ime me qe me bertiste se dilja nga banja pa i thare kembet dhe linja shenja ne pllakat…
 Po po, hec e t’u thush robve ketu qe u lajshim i here ne jave, ne zijshim morra mesatarisht ka i here ne vit….koka ere vajguri te kerrmonte i ore larg.
 Po ne vere, ne darke kur mblidheshit ne shtepi, ku i lanit kembet qe m’i kishit zhul deri ne rreze?
I mbani mend si na therrisnin: -Blendi! Hajde brenda.
-Po edhe pak o ba…
-Hajt se filloi fimi me herkulin…
-Yyyyy filloi fimi…dhe u shperndashim te gjithe..
 Ne ishim te paret qe pame “Hirushen” dhe “Borebardhen” ne televizor me ngjyra, kuptohet te komshiu….turqisht. “O Çiçí, o pasha”.
 Po kasatat 10 lekshe ne plazh qe sa ta mershe ke karroca me shume u shkrite se e hajshe, ene t’arrite qumshti deri ke brryli? Mire kasatat, po dhe akulloret ama, ta sillshin shpirtin m’ven. Tu i gjemu xhaxhit me karrocen e akullores ka prapa, qe gerthiste sa ja kishte ne koke: akuuullloooorreeeeeeeeeeeeeeee; se mazalla se ndalonte pa mberrit der ke sheshi maskarai. Ato kaushet e shkrete o u squllshin ka siper, o u squllshin ka poshte, na pikojshin qamet...
 I mani men ato rreshkitset e tuneleve “strehimet“ (ka nji per lagje ku duhet tu futshim kur vite armiku) tu lujt me kalamojt me top te kuq me pika te bardha u hap kapaku rreshkitses ene rash mrena ku u cava e u bona pis. Kur erdhi mami n’shpi ma mori topin ene dote me ma ca me sqepar, Ajo i bite, topi kercete perpjet, vazhdoi kshu nja 4 -5 here dhe kur pa qe une ene pse kisha honger dru qeshja qe nuk cate topin i t’mor i thike ene nji ta ca n’4 pjese. 2 jave lagja pa top, po shyqyr qe ishte vere ene do shkojshim ne plazh ke plepat n’Durres ene ma bleu prap.
 ishim brezi i pare i rrujtjes ne krrujtjes masive. Kaluam nga breket e Korces, tek trikotazhet e huja, deri ke tangat. Ne sasia e leshit per pasoje gjithmone ne renie e siper simas modelit. per breket e korces qe nga madhesia ngatarrohen me kellefat e jastikut.
 raqi, raqi - kiki ko ka qene loje e forte fare. Me vone u zevendesua nga loja shtyllash, shkopa xinkthi…topa-rasa dhe topa-djegesi i kishim luajtur me te vegjel, me gocat…me vone pastaj gocat na pelqenin dhe prej kesaj u rrinim larg. E shumta i sulmonim tek shkallet e pallatit ne behar dhe u rrembenim librat me letra cumcakizi qe koleksiononim. ua flaknim……ato therrisnin me te madhe…i tallnim qe mblidhnin letra, deri sa dolen “Turbo”-t dhe nisem dhe ne koleksionin e makinave. Luanim me pulla, kopaca,
 Pse me harrut qe nga byreku me presh kena kalu ke pica, nga kacurreli ke HIVI (arancata).
 Na thotë “zhulc” po ne jemi krenarë se jemi brezi i parë që filloi të lahej edhe të mërkurën, megjithëse na bërtisnin të mos e zbraznim depozitën e ujit.
 …respekte, per brezat poshte viteve ‘80…..
 Ik o gjyshi..se ta shtriva nje me karate te te coj ne vitet para prishjes me jugosllavet.
 Po Leonard Bombaj, Disko-Klub Albania dhe ajo bjondja që thoshte “Jetë makabre, pa pikë intimiteti!” dhe ne qe shkriheshim, megjithese nuk e dinim as çfare ishte makabriteti, se per intimitet nuk behej llaf te kishim zhvilluar ndonje ide brenda apartamentit 1 dhome e 1 kuzhine…
 Adi Krasta tek 12 vallezime pa nje te shtune…Eli Fara te ai konkursi me kenge popullore kendonte “25 gershetat” dhe fitoi nje manjetofon “Sherebel”.
 Jemi brezi i fundit qe kemi bere patina/motor (spo e permend karrocen hic) me dru dhe kuzhineta.
Jemi brezi qe e mesuam italishten nga televizori duke pare Bud Spencer dhe Terense Hill (Kembemadhi ne Egjipt, Me mire nje mik se nje thesar etc).
Brezi qe e ka pare Rambo’n dhe Terminatorin turqisht.
Jemi brezi i fundit qe kemi pare rradhet per buke, qumesht etj dhe tollonin.
Brezi qe u kenaq duke ngrene cokollata turke “HILAL”.
 Filmat : Kallamishte dhe balte. Arriten titanet. Thanasi, Skllavja Izaura !
 Sallami tophat (mami sallami)
Asaj kenges "dancing with an angel” njeri te lagja ime qe nuk kuptonte anglisht i thoshte ‘genci me valixhe’
 Emisioni me kenge dhe pershendetje (Silvana Brace):
 Gimja, rrefugjat ne itali, pershendet nenen Mereme, babane Shefqet, tre motrat Sanije, Zylyfe, Sadete, burrat e tyre Hasan, Hamit, Xhemal, femijet e tyre Vera, Goni, Ina, Ola, Eri, Toni, Tani, Ani, Eni, Beni, dhe Genti, shoket Tomi, Taqi, Raqi, Tonce, Gonce, Gimce e Like me kengen “Ooo Xhimi Xhimi” nga Madona.
 Po librat me Tipin e Cufon, teatrin e kukllave te djelen ne dreke, prrallat te shtunen ne darke?
E sa nostalgji per ato vite per simite me djathe qe te thote mami: mos dil ha i her buken n’shpi, po te shijote me shume perjashta ku te gjithe shoket e grupit te thoshin me jep i cap, me jep i cap se edhe une sa here te kam dhone ty?
 Jeta rreth nesh, Trupi e Shendeti
 Brezi i pare qe kaloi nga sapuni i Rrogozhines ke Duru-ja e turkut, tek Palmolive-ja, nga kanocja tek dushi i vajgurit, tek dushi “moderrn”, e masanej nje hap prape ke kanocja kur s’ka uje.
 “Po ku i grrise pantallonat keshtu more gomar?” “Ne ferra usta! Usta u bene gati?!” (Arushi qe kerkonte babane)
 Po celsi m’qafe me llastik brekesh te blem te kinkaleria? Cer llastiku mer ti, ushkur thuj, se me qene llastik tamom e kishe zevendesu ushkurin e brekeve te Korces qe sa vinte e behej si tespije nga gonglat e ushkurit. S’e kam marre vesh najhere pse breket e korces i kishin gjithmone i kembe me te gjere se c’duhej (ndoshta per ajrosje), tjetren te ngushte sa ta ndante mollaqen me dysh.
 Nga viti 90 e tutje, cdo xhep i pantallonave s’ishte me xhep, po traste farash luledielli. Me 10 leke te vjetra shtyjshe nja dy ore, ama me 30 leke te vjetra hikte dita e mesimit pa u marre vesh hic. Ama biznesmenet e farave ishin hilexhinj te medhenj, sa vinte e hynte ne uje ai filxhani i shkrete i mases, derisa e kthyen ne gote rakie.
 Ca me ke kujtu ti mu me reklamat…KAMAKROUUUUUUUUUN !!! TV qe i nevojitet familjes tuaj

Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Thu 4 Oct 2012 - 2:36

Ariel shkruajti:Kta 20- vjecaret e tanishem as nuk e imagjinojne dot.



Ke nai Facebook account ti qe te bej LIKE LIKE gjith diten un? Ose te dergoj nai muzike te vrame nga ndonje grup i fundit qe eshte komplet i shpelare nga origjinaliteti.

Degjo, c'do brez e adhuron femijerine e tij se eshte periudhe pafajsije, por ajo qe e ben te vecante femijerine tone eshte qe kemi pare periudhe tranzicioni kolosale. Imagjino ne jemi brezi qe pame xhaxhin Enver dhe budalliqet e asaj kohe, dhe pastaj pame renien e murit te Berlinit (ngjarje shume e rendesishme globale), pastaj fillum duke degju Nirvana dhe duke pi nai cigare marjuan dhe tani shikojme keto gjerat pa pik origjinaliteti ne televizor dhe muzike ku perserisin gjerat e meparshme.

Ket Lady Gaga pershembull, duhet ta kishte hedh Queen ne gjyq. Per shtremberim emri nga kenga Radio Gaga.

Ehh, muhabet i gjate.

Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Ariel Thu 4 Oct 2012 - 10:53

Opo fiks e ke thon...
I ka bo FB si me fiksime...jan bo si lugat noten u shkatarrun...
Sdine ca eshte leximi i librit...
Eh kujt ja thua...une qe kur isha e vogel me kane mbajtur hopa "revizionistet" kineze qe ndertonin fabriken e plastikes atehere...qe kam qene ne pershendetjen e Kongresit qe u be ne Durres atehere dhe erdhi Xhaxhi Enver, qe kemi marre pjese ne ato parakalimet e famshme te 1 Majit, ne zbore, ne spartakiaden e madhe qe u be ke Qemal Stafa ne ditelindjen e fundit te Enverit, deshem sdeshem derdhem lot kur vdiq Enveri e i beme homazhe live, kendonim " ne ara, fabrika, kantiere" dhe nga ana tjeter Deep Purple,Mike Jagger, Celentano, Pozdravin e famshem qe e degjonim fshehurazi dhe HitParade, dhe kanocet e antenave qe dhe gersheret dhe ibrikun e cajit e perdornim me kap valet e italionit hahahahaa ...aksionet e famshme ne fshat qe na digjnin krahet nga pluhuri i misrave.... E dy javet e pervitshme te pastrimit te plazhit....leri pastaj sirenat e alarmit naten per tu futur neper bunkera gjasme erdhi armiku...
Pastaj ndryshimin mund ta tregoj pike per pike se kam pasur shoke e shoqe qe kane marre pjese ne levizjen e asaj kohe...e qe na kane fluturuar mbi koke pllakat e trotuareve....me vjen te qaj kur kujtoj njerezit qe vraponin drejt portit ne eksodin e Marsit...e burri im qe padashie ngeci ne autobuzin e ambasadave korrikut '90. Por qe zbriti ne kohe dhe njerezit ishin ne ankth.. A po i conin drejt portit apo do i vrisnin... Kemi kaluar kohen kur vriteshin njerezit rruges per me provu nishanin dhe policia nuk bente gje...kemi kaluar '97 e tmerrshme o zot...po luften e Kosoves...etj etj etj.
Kta kalamajt e sotcem i kan qyl dhe na thone...ohuuu jeni me te vjetren ju smerrni vesh...gjysmen e durimit, zgjuarsise dhe zotesise tone te kene keta jane ne rregull.
Kur e kujtojme per zotin kemi kalu shume.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Fri 5 Oct 2012 - 9:15

Mos i ofendo shume keta se fillojne flasim me klishe qe nuk ja dine kuptimin.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Leo_uk Fri 5 Oct 2012 - 9:36

Arielo kane ndryshuar kohen... para internetit vuaje gjithe diten neper librari lexoje 100 qind libra per te mesuar dicka, sot rrofte google! pune sekondash gjen cfare te duash!!!!!!!!!!!!

Ky brezi i ri ne Shqiperi vertet mund te rritet shume me mire se brezi yne, por perseri kane mangesi te theksuara... Kur je i ri duhet te bredhesh boten, te njohesh kulturat e ndryshme e te jetosh jeten ne maksimum.. ndersa ne Shqiperi shume pak e bejne. Me vjen te plase kur shoh qe rrine tere diten neper rruge kote apo ne kafene e dyqane bastesh!!

Para 90 pak kujtoj se kam qene ne 8 vjecare, por mbaj mende paradat, kampet e plazhit, topat me lecka, kembe zbathur gjithe behatin edhe vetem me breke vesh...[You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Ariel Fri 5 Oct 2012 - 10:15

Ore dakort jam me ty une se sa per kushte nuk krahasohet ajo kohe me kte qe po jetojme aktualisht...poor sikur te shfrytezohej ajo etje per dije e kulture qe ka qene atehere me kto qe kane sot...e imagjinon dot si do ishin femijet e sotcem.
Te lexojne libra online apo t pasurohen me informacione te gjithanshme hajde de...po ktyre po i dalin syte kokerdhok vetem neper FB e YT e ku di une mo...
Tja dinin mesimeve si ja dine FB do ishin asa te gjithe...e kam ne pergjithesi se kalamajt e mi i kam ne rregull une.
Ja psh krahasohen lojrat kreative qe kemi pas ne me kto digitalet qe po u demtojne trurin kalamojvr...po jo ri....opo kena qene bio ca thua ti je farewww je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Ariel Tue 9 Oct 2012 - 21:21

Kush i kujton kto juhjjjjj

Ehhhh sa historira kemi me karamelet Zana...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Mon 5 Nov 2012 - 11:23

Cokollate e skadume Hilal.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Ariel Wed 7 Nov 2012 - 5:29

Hilalet 100 leksh ishin te parat qe dolen ne '91-shin mduket...
Cu kujtua nje histori atehere...ndalova me nje kioske dhe i bleva mbeses cokollata dhe ca donte mo...kur aty afer degjoj nje shpulle qe nje burre ja kerciti cunit te vet vetem pse i kerkoi nje cokollate Hilal...aq keq me erdhi dhe sic i kisha ne qese te gjitha gjerat ja dhashe atij cunit te vogel dhe qe i jati nguli kembe per jo...e binda dhe mi mori...fukarallikut ske ci ben...
E u ktheva e bleva te tjera pastaj.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Nov 2012 - 5:31

E forta ka qen si nuk jemi semur ngaqe hanim cokollata te skadume. Kjo tregon qe jemi te pavdekshem.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Ariel Wed 7 Nov 2012 - 5:34

Na ka stervit xhaxhi me kohe neve...kena pas qen shok e miq te ngushte me miun hahahhaaa....
Ori me verte..cokollata zbardh nga skadenca...i hanim apo si hanim...kush po merrte vesh mo...mire qe u bom me shiju i cik cokollate...se perpara na i sillnin meceftas nga kombinati ushqimor ne Tr...ose me mik i blenim ne Turizem.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Nov 2012 - 5:36

Ha! Turizmi. Puuu ca kohesh.

Kohe pantallonat doku dhe pardesy kafe dhe te zeza qe nxirreshin 1 her ne vit per raste festash.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga WebMaster Wed 7 Nov 2012 - 6:16

Eh ne ato vite me kujtohet qe ika nga shqiperia aman po ti kujtojme rrugen qe kemi marr ihaaaaaaa duhet kohe qe te shkruajme komplet ngjarjet e atyre koheve .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Nov 2012 - 8:23

Po bicikletat Ylli i ma mend ti Klea? Ose radiot URT qe beheshin ne Durres?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga WebMaster Wed 7 Nov 2012 - 8:24

Ku mbaj mend amon kush na lejonte ti degjojme Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 3666372071

Te lutem vere nje avatar se me dukesh bosh kshu iihhaa.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Nov 2012 - 8:25

lol tashi e pash. Po avatari pse iku?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga WebMaster Wed 7 Nov 2012 - 8:26

Iku se e ke hequr ti
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Nov 2012 - 8:27

Puna eshte se nuk vej dot tjeter aty ne profil kshu qe leje i her.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga WebMaster Wed 7 Nov 2012 - 8:29

Hahaha ta ve un hahaha
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Vizitor Wed 7 Nov 2012 - 8:39

OK. Vej ate foton qe kisha po deshe.



Po aparat fotografik Polaroid i ma men ti Klea? Foto me ngjyra ne 87en psh ishte arritje e madhe teknollogjike.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga WebMaster Wed 7 Nov 2012 - 8:49

Ore ermali te ka kapur me mua ku mban mend Klea un nuk mbaj cfar kam ngren dje jo mo te mbaj mend keto vite hahaha
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Ariel Wed 7 Nov 2012 - 9:30

ilirziu shkruajti:OK. Vej ate foton qe kisha po deshe.



Po aparat fotografik Polaroid i ma men ti Klea? Foto me ngjyra ne 87en psh ishte arritje e madhe teknollogjike.

Fat ii modh qe bom fotot e para me ngjyra ate vit...merrshim faturen nga fotografi dhe mas nja 5 ditesh i kishe gati...
Dhe si gjithmone vendi ku jan bo fotot e para me ngjyra ka qen Skenderbeu je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Ariel Wed 7 Nov 2012 - 9:35

ilirziu shkruajti:Ha! Turizmi. Puuu ca kohesh.

Kohe pantallonat doku dhe pardesy kafe dhe te zeza qe nxirreshin 1 her ne vit per raste festash.

Wiii ca na kujtove ri...merrte babi rrobet e punes se ja kan pas dhon atehere bluxhins...ja merrja pantallonat i coja ke rrobaqepsja dhe mundoheshim me u bo i cik moderna me xhins kombinati je farewww je farewww je farewww Dhe isha me shume fat qe nje komshija ime rrobaqepse me gjeti nje pale pantallona kadife vishnje me xhepa mbrapa dhe te ngushta...ke rrobaqepsia...fat i modh mo...na u dukte vetja mo e veshmja je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes. - Faqe 5 Empty Re: Per nostalgjiket e viteve te mia...dmth te para '90-tes.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi