Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Alarmohet Evropa,14 të vdekur nga trangujt vdekjeprurës,pritet të rritet numri i viktimave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Alarmohet Evropa,14 të vdekur nga trangujt vdekjeprurës,pritet të rritet numri i viktimave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alarmohet Evropa,14 të vdekur nga trangujt vdekjeprurës,pritet të rritet numri i viktimave

Shko poshtë

Alarmohet Evropa,14 të vdekur nga trangujt vdekjeprurës,pritet të rritet numri i viktimave Empty Alarmohet Evropa,14 të vdekur nga trangujt vdekjeprurës,pritet të rritet numri i viktimave

Mesazh nga WebMaster Tue 31 May 2011 - 2:37

Sulm ndaj Europës Jugore kanë bërë gjermanët,të vilët fajësojnë ...

Europën Jugore për trangujt me virus,nga të cilët deri tani kanë gjetur vdekjen 10 shtetas,ndërsa janë infektuar 1.000 në Europën Veriore.

Një luftë e re ka nisur midis Veriut dhe Jugut në Europë.Këtë herë Jugu nuk është thjesht "dembel" por "i pistë",pasi është përgjegjës për skandalin më të madh ushqimor.

Deri në këto momente 14 shtetas kanë humbur jetën në Gjermani ,ndërsa më shumë se 1.000 të tjerë janë infektuar.Trangujt janë eksportuar nga Spanja dhe bakteri i rëndë quhet E.Coli.

Rusia ka ndaluar importet e disa perimeve nga Spanja dhe Gjermania,ndërsa paralajmëroi se do të ndalojë importin e perimeve të freskëta nga i gjithë Bashkimi Europian.
Autoritetet e Austrisë dërguan dje grupe kontrolli në 33 super markete me produkte biologjike,për të siguruar nëse janë zhdukur nga raftet produktet spanjolle.

Në Itali,karabinerët kanë qenë në gadishmëri për të mos lejuar importin e trangujve të infektuar nga Spanja,Holanda dhe nga vende të tjera të Evropës.Dhjetëra raste të tjera janë raportuar nga Suedia dhe Polonia.

Disa shkencëtarë kanë deklaruar hapur shqetësimet e tyre.Duke folur për BBC,Oliver Griv nga University Medical Spitali Schleswig-Holstein në Gjermani,ku shumë të infektuar janë transferuar në këtë spital,tha se numri i njerëzve të infektuar nga virusi i trangujve mendohet të rritet.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi