Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Thenie mbi faljen .. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Thenie mbi faljen .. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie mbi faljen ..

2 posters

Shko poshtë

 Thenie mbi faljen .. Empty Thenie mbi faljen ..

Mesazh nga Darius Sat 11 Jun 2011 - 11:17

Falja është gjesti me hyjnor, qe jeton ne shpirtin e njeriut.
- Ai qe fal është njeri me zemër te madhe.
- Te falesh, do te thotë te shpëtosh jete.

- Falja është virtyt i njeriut te mire.

- Shume njerëz te pasur nuk kane ditur te falin dhe këta njerëz kane pare me sytë e tyre dështimin dhe falimentimin e tyre total.

- Fale nëse udhët tuaja donë, qe te hapen ne jete,sepse jeta nuk është një dite e dy,ajo është e gjate për ta jetuar si njeri.

- Ai qe fale ece ballëlarte rrugës dhe nderohet e respektohet nga te gjithë, ndërsa ai qe nuk din te fale, mbetet njeri i vetmuar dhe i dënuar nga te gjithë, sepse shpirti i tij nuk gjen paqe e qetësi.

- Po nuk fale dhe nëse mendon se me pune do te arrish çdo gjë do te gabohesh,se veç një vrime ne ujë ke bere,se një dite kur ti te dukesh se ke arritur gjithësinë, ti do ti humbësh te gjitha dhe do te gëzoje, një qe do jete me afër teje, qe ne shpirtin e tij ka jetuaj falja.

- Nëse dikush te kërkon ta falesh ,fale se brenda shpirtit tënd do te rritet një besim ,sepse ti je nje njeri human e me zemër te madhe.
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Thenie mbi faljen .. Empty Re: Thenie mbi faljen ..

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 1:52

Ai qe fale ece ballëlarte rrugës dhe nderohet e respektohet nga te gjithë, ndërsa ai qe nuk din te fale, mbetet njeri i vetmuar dhe i dënuar nga te gjithë, sepse shpirti i tij nuk gjen paqe e qetësi.

- Nëse i thua vetes njeri fal, sepse veç njeriu din te fale.

- Ai qe nuk fale nuk mund te jete asgjë tjetër veç një njeri qe gjithë jetën e kalon ne frike e ne stres.

- Jeta e atij qe nuk fale është e shkurte ,sepse vdes shpejte nga frika qe i vjen pas deri ne varr.

- Ai qe fali fitoi,ai qe nuk fali veç humbi me shume nga jeta e tij.

- Kush fali kurrë nuk gaboi, ai gjithmonë gëzoi.

- Te falesh është njësoj sikur te ndërtosh një vepër te shenjte.

- Ai qe fal, Zoti e mbanë me pranë dhe ka mbështetjen e tij përherë.

- Po nuk fale dhe nëse mendon se me pune do te arrish çdo gjë do te gabohesh,se veç një vrime ne ujë ke bere,se një dite kur ti te dukesh se ke arritur gjithësinë, ti do ti humbësh te gjitha dhe do te gëzoje, një qe do jete me afër teje, qe ne shpirtin e tij ka jetuaj falja.

- Vetëm diktatoret nuk dine te falin. Falja është një koncept i njerëzve me një mendim te qarte, për jetën e tyre, ato shohin larg te ardhmen.

- Nëse dikush te kërkon ta falesh ,fale se brenda shpirtit tënd do te rritet një besim ,sepse ti je nje njeri human e me zemër te madhe.

- Kush fali ,kurrë nuk u pendua,por zezoi e përparoi.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi