Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te jetosh ...  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te jetosh ...  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Te jetosh ...

2 posters

Shko poshtë

Te jetosh ...  Empty Te jetosh ...

Mesazh nga Darius Thu 30 Jun 2011 - 10:16

Zgjohu, ne te gjitha kuptimet e zgjimit te urdheroj te zgjohesh. Tani, si fillim kupto me mire ku ndodhesh, keshtu kupton se je koshient, u qartesove ?! Bukur, hapi tjeter eshte te jetosh, dil jashte dhe jeto. Karikoje zemren tende me embelsi dhe mblidh rreth vehtes tende sigurine qe do te te bej te mbijetosh ne cfare do lloj situate. Rreziko gjithcka per te arritur ate qe do, duke e ditur se Ti je i/e forte mjaftueshem per te ecur perpara, panvaresisht nese humbet apo fiton.
Mbusheni mendjen tuaj me dashuri dhe paqe, dhe Po edhe me gezim. Dije se kjo jete eshte nje aventure e madhe, sikur vetem ti lejoje vehtes tende ta jetoje, e askush, madje, as dashuria ndaj dikujt nuk duhet te jete pengese per ty. Lere friken menjane, leri edhe dyshimet menjane. E ke vene re se asgje nuk vjen ne jeten tende dhe qe ti nuk ke mundesi ta superosh ?! Ende jo, atehere vije re.
Nisu nga nje kurajo e vogel ne zemren tende e ushqeje deri sa te behet e forte dhe e madhe. Pastaj ushqeje me dashuri, vetem aty do ta kuptosh forcen e madhe qe dashuria ka. Ende dyshon ?! Te sfidoj ta provosh atehere. Ke frike apo ske nerva ?! Vazhdo te qendrosh i trishte atehere, sepse, vetem kur kupton se cfare ne te vertete je, cfare mund te jesh dhe perse je ketu, pikturen e sheh me ngjyra. Zgjohu i dashur Njeri dhe jeto vertete, shkelqe o Njeri sepse kjo eshte cfare Ti Je, sepse je ne nje mesim dhe nuk eshte mire per ty te flesh gjume. Mbase cohesh neserh dhe merr note te ulet. Pot ti nuk e vret mendjen apo jo?!
Nejse..
Atehere me thuaj perse je ketu?! Habitesh apo jo, vihesh ne siklet sepse intelekti yt perpelitet apo jo?! Mire atehere, ti je ketu per te shprehur vehten tende. Per te qene nje drite ne erresiren e dyshimit dhe frikes. Per te shndritur me kurajo aspektin tend unik, per ti treguar botes qe Ti JE. Ti Je ketu dhe Jeton. Dhe dije se ti ke dicka unike per te ndare me te tjeret, sepse askush tjeter ne te gjithe Universin nuk eshte si ty, qe ka pasur eksperiencat e tua dhe qe mund te shprehet pikerisht se si ti shprehesh. Ti Je Unik. Lejoji ketij uniciteti te drejtoje eksperiencen tende, pranoji pjeset e vehtes tende qe nuk pershtaten mjaftueshem me ju per shkak te ambientit ku jeton dhe qe mendoni se mund te beni edhe pa to. Pikerisht ato pjese jane dhurata juaj speciale. Pikerisht ato pjese te tuat qe te tjeret perqeshin apo tallin te bejne te jesh i vecante, ato pjese jane aty per te te ndihmuar te kuptosh se kush Ti Je.
Po i dashur njeri, pikerisht, shko brenda vehtes tende dhe gjeji ato pjese. Shko brenda vehtes dhe gjej ate ndricim, me pas shkelqe dhe percill nje mesazh qe cdo gjuhe e botes e mban te kamufluar ne veten e pare njejes me ane te foljes Jam: Une Jam.
Te njejten ndjenje qe kam per vehten time kam edhe per ty,
me dashuri percjellesi yt,


Kjo eshte jeta qe ti je mesuar te mendosh, por dije se ka miliarda e super miliarda spektre te konceptit "Jetese" ende te vlefshme per tu eksploruar..

Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jetosh ...  Empty Re: Te jetosh ...

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 17:47

tEPER INTERESANTE....................
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi