Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tradhetia...??? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tradhetia...??? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tradhetia...???

+8
Emona
Neutral_ne_politike
Durrsaku
WebMaster
Docteur
Єямєℓiиdå
Arabela
Darius
12 posters

Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Tradhetia...???

Mesazh nga Darius Fri 1 Jul 2011 - 9:35

Pse tradhetojen njerzit?? cfare i shtyne kush eshte arsyeja? a mos eshe vall se nuk kan me interes per njeri tjeterin?? ka humbur respekti? ka humbur marveshja? dashuria eshte humbur? apo tradhetia ka te beje me persoin, pra me karkterin perberjen e tij? nga menyra qe eshte ritur, familja edukkata? a eshte tradhetia ne gjak? sic e dim ka shume veta qe mase nuk e duan partenerin e tyre por ama nuk tradhetojen, se e kan per karkter tradhetin. ju duket nje gje e ulet e pa respektushme e jo per partenrin por per veten e tyre. pra tradhetia eshte nje ves i ulet, e mos respekt per veten, qe te arrish deri ne ate pike qe ta perdoresh veten tende nga vet ti. tradhetia ka brenda edhe genjeshtren mashtrimin, se po tradhetove do edhe ta mbulosh edhe mos ta marrin vesh. Ka edhe nga ata qe jan ne dashuri e duan partenerin por nuk rin dote pa u ngateruar me te tjere e pa shkuar me te tjere, e kan si ves e kan ne gjak. ka njerez qe martohen e pike nuk ju shon mendja per gjera te tjera. a ka te bej tradhetia me njeriun? pra varet nga personi?
Me respekt!
Darius 00027003
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Arabela Fri 1 Jul 2011 - 9:38

,,eshte fenomen i ulet,,,qe kush e mendon mire e mire para se ta bej,,,nuk do e bente,,, 00027003 00027003
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty A justifikohet dhe a falet tradhëtia?!

Mesazh nga Darius Fri 1 Jul 2011 - 10:06

Tradhetia ne cift eshte nje dukuri, e cila lind kryesisht nen kornizen se nuk je duke perjetuar nje jete te lumtur ne cift....
Femrat e justifikojne tradhetine qe i bejne partnerit me pakenaqesine qe kane me te. Ne njefare menyre, tradhetia perkthehet keshtu si nje menyre per t'i rikthyer vetes te drejten per te qene i lumtur. Pasi, ne fund te fundit, ka kaluar tashme koha kur femrat duhet te duronin fatin e tyre deri ne fund te jetes dhe te sakrifikoheshin per burrin e vetem. Eshte edhe nje thenie e vjeter, qe pas disa vitesh qe rrine se bashku, femra arrin te kuptoje se nuk eshte me e lumtur dhe e kerkon qetesine e saj ne nje lidhje te re. Per kete arsye, ajo nuk e ndalon veten te hidhet ne krahet e dikujt tjeter.......

Por tradhetia mund te linde edhe si nje forme hakmarrjeje ndaj partnerit per te cilin merr vesh se te tradheton me dike tjeter dhe ne te tilla raste zgjedhin vellain, shefin apo mikun me te mire te partnerit apo partneres.....
Dhe sa me e perverse te jete kjo strategji hakmarrjeje, aq me shume vuajtje shkakton. Nderkaq, nje arsye tjeter e cila vlen me shume per tradhetine e femrave, eshte ajo qe keto te fundit kane gjithmone e me shume deshire te ndihen te deshiruara nga meshkujt.....
E nga ana tjeter, eshte nje nostalgji e brendshme per kohet e para te dashurise, atehere kur doje cdo gje prej tij apo prej saj, por qe tani nuk jane me. E ne te tilla kriza, kur ve re se nje koleg i zyres te sheh, atehere eshte momenti me i pershtatshem per te rene brenda ne kete katastrofe te re, e cila cila quhet "tradheti".


Arsyet qe çojne drejt tradhetise.....

1. Nje jete e pakenaqshme ne çift mes dy paleve..

2. Forme hakmarrjeje ndaj partnerit qe tradheton...

3. Deshire per t'u ndjere i deshiruar seksualisht...

4. Nostalgjia per kohet e para te dashurise..

5. Ka edhe dashuri te forta me shikim te pare...

6. Nevoja per pervoja te reja pas merzise ne shtrat.....

Gjithesesi sado llogjike ose te verteta te na duken keto fjale,kurre nuk do mundja ta justifikoja tradhetine!!

Po ju si mendoni?
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 1 Jul 2011 - 10:47

Jo..dhe jo..per mendimin tim.
Kam degjuar qe e falin (per hir te femijeve) por asgje nuk eshte si me pare ne ate lidhje sado te mundohesh..keshtu qe me mire jepi fund sesa jeton jeten ne depresion sa here te dali nga shtepia..ku shkoj..me kend shkoj..ku eshte..ca ben..uha
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Docteur Fri 1 Jul 2011 - 10:48

ns nuk tradhetoj as nuk fal
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga WebMaster Fri 1 Jul 2011 - 11:24

Nuk ka justifikim tradhetia edhe as nuk falet per mua
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Durrsaku Fri 1 Jul 2011 - 20:41

ska justifikim ska falje
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Neutral_ne_politike Sun 3 Jul 2011 - 13:07

Teresisht varet nga ajo se sa pilula te forta ke marr. Perndryshe, jo! Tradhtine s'e fal kurre!
Neutral_ne_politike
Neutral_ne_politike
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Malmë
Postime Postime : 343
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/07/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Fifa -futboll-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Emona Mon 4 Jul 2011 - 3:19

Jo,Per derisa Nuk taradhtoj ,s'dua as te fal!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Durrsaku Mon 4 Jul 2011 - 3:20

dhe une sfal dhe sdua te me falin
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga exploreri Mon 4 Jul 2011 - 3:23

Vetem kur personat jane kushte te lirise se kufizuar....
exploreri
exploreri
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 451
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 41

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga T_o_n_i Tue 5 Jul 2011 - 8:27

e veshtire te falesh por varet edhe nga rrethanat e pasojat qe mund te ket pas mosfaljes
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Dori_sweet Tue 5 Jul 2011 - 8:28

jo une sfal tradhetin sikur te ishte gjeja e fundit qe bej nuk fal tradhetin jo...
Dori_sweet
Dori_sweet
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 3711
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 13/05/2011
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : kercimi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga WebMaster Tue 5 Jul 2011 - 8:28

Mundem edhe te fal Po nuk ka justifikim per nje gje te tille .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Durrsaku Tue 5 Jul 2011 - 8:29

edhe une kurre se fal tradhetine
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 22 Aug 2011 - 10:10

Tema kalon tek kategoria "Dashuria&Romanca"
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Darius Mon 22 Aug 2011 - 10:12

ti e kalove ne arkiv :[LoL]:
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 22 Aug 2011 - 10:32

Jo ore edhe pak dite.. :[LoL]:
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Anakonda Fri 10 Feb 2012 - 18:48

Tradhetia eshte gjeja me e shemtuar qe mund tu ndodhe dy te dashuruarve.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Anakonda Fri 10 Feb 2012 - 20:04

sKA ASNJE SHPJEGIM QE TE JUSTIFIKOHET TRADHETIA.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tradhetia...??? Empty Re: Tradhetia...???

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi