Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Piramida, qytetarët firmosin peticionin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Piramida, qytetarët firmosin peticionin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piramida, qytetarët firmosin peticionin

Shko poshtë

Piramida, qytetarët firmosin peticionin Empty Piramida, qytetarët firmosin peticionin

Mesazh nga WebMaster Thu 21 Jul 2011 - 11:06

Para Piramidës vijon tubimi qytetar kundër prishjes së strukturës. Qytetarët po firmosin peticionin dhe po vendosin numrat e tyre të telefonit, që në rast të një referendumi të mund të kontaktohen.
Artan Lame, historian dhe mbrojtës i trashëgimisë kulturore, ka vlerësuar praninë masive të qytetarëve, duke ritheksuar se ky tubim nuk është i karakterit politik. Këtu nuk bëhet fjalë për një krah që thotë që Piramida të mos prishet dhe krahu tjetër politik që të prishet. Këtu bëhet fjalë për qytetarët që thonë: “A mund të na dëgjoni edhe neve?””, ka deklaruar Lame.
Ai është shprehur se, me këto justifikime të qeverisë, zor të gjendet një muze tjetër në botë që të ketë funksionuar një periudhë kaq të shkurtër. Të jetë bërë në 88-ën si muze dhe të jetë prishur në 90-ën dhe që në 20 vjet të ketë funksionuar ndryshe. Bëhet fjalë për një cështje që të rinjtë e kanë mbyllur me batutën: “Mbani Enverin, na lini Piramidën””, ka shtuar Lame.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi