Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Muaji i lindjes, përcakton profesionin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Muaji i lindjes, përcakton profesionin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muaji i lindjes, përcakton profesionin

2 posters

Shko poshtë

Muaji i lindjes, përcakton profesionin Empty Muaji i lindjes, përcakton profesionin

Mesazh nga WebMaster Sun 2 Oct 2011 - 8:14

Shkencëtarët nga Universiteti i Oxfordit kanë konstatuar se muaji i lindjes mund të ndikoj në çdo gjë , duke filluar nga inteligjeca, profesioni e deri te jetëgjatësia. Hulumtimi është bërë te njerëzit që ushtrojnë 19 profesione të ndryshme.

Të lindurit në janar , është më se e bsueshme se do të punjonë në bankë apo shërbimin tatimor.

Në shkurt lind numri më i madh i artistëve dhe policëve të trafikut.Të lindurit në këtë muaj kanë probleme me gjumin.

Marsi është i rezervuar për muzicient të llojit të Lady Gaga dhe Diana Ross, por edhe për pilotët.

Në prill kanë lindur disa diktatorë, si Adolf Hitleri dhe Sadam Husein.

Të lindurit në maj, është më se e besueshme se do të përfundojnë në sport , si futbollisti David Beckham , por edhe në politikë si John Kennedy dhe Josip Broz Tito.

Në qershor, kanë lindur numër i madh i ndërtimtarëve , shoferëve dhe artistëve.

Në gusht , ditlindjen e kremtojnë presidentët amerikan Barack Obama dhe Bill Clinton .

Gjatë muajve të verës lind numri më i vogël i sportistëve , mjekëve dhe stomatologëve.

Të lindurit në shtator janë nxënës të mirë, ndoshta pse kanë lindur në fillim të vitit shkollor.Ata më së paku kanë dëshirë të jenë ndërtimtarë dhe frizer.

Jetën më të gjatë e kanë personat e lindur në tetor .Në nëntor kanë lindur ish kryeministrja britanike Margareth Thatcher dhe kryeministri aktual i Britanië së Madhe, David Cameron.

Numri më i madh i vrasësve serik dhe shizofrenëve lind në dhjetor.Gjatë muajit të fundit të vitit lind edhe numri i madh i stomatologëve,por edhe parashikuesve të së ardhmes.

Russsell Foster, professor në Universitetin Oxford, ka thënë që faktorët sezonal nuk mund të shmangen përtej një kufiri të caktuar, pavarësisht nga sasia e efektit që kanë në jetën tone si individ.

Burimi i Temes Enternet explorer
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muaji i lindjes, përcakton profesionin Empty Re: Muaji i lindjes, përcakton profesionin

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 4:20

Po ato qe kane lindur ne korrik,apo si tu vije me mire.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi