Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A është e mundur te falesh tradhtinë…??? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A është e mundur te falesh tradhtinë…??? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A është e mundur te falesh tradhtinë…???

+19
CuN@BosS/
Shkembi
Klio
WebMaster
Next
Andetta
EpiKada
Leo_uk
Loqka Murati
Aяtємιѕα
Arabela
Єямєℓiиdå
Ariel
EMI
Durrsaku
kasperi
Tonii
Maksi
Emona
23 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Emona Mon 24 Oct 2011 - 7:41

Është mendim i gabuar që nëse tradhtia tashmë ka ndodhur, e pastaj është pranuar dhe është falur, lidhja patjetër bëhet më e fuqishme dhe më e sigurt.

Ç’është e vërteta, partneri i tradhtuar shpesh fal tradhtinë, por shumë vështirë harron. Dhembja të cilën e ka shkaktuar lidhja jashtëmartesore mund t’i shoqërojë partnerët vite të tera, madje edhe tërë jetën.

Shumica e njerëzve pas tradhtisë natyrisht do të ndihen të lënë padore, të tradhtuar, të mashtruar… Reaksioni i parë i partnerit të tradhtuar më së shpeshti është dëshira që lidhja menjëherë të ndërpritet, sepse shumica e njerëzve nuk mund të jetojë me mendimet për tradhtinë të cilën e ka bërë partneri-partnerja.

Mirëpo, pas tradhtisë, reaksionet e para partneri i tradhtuar në rastet më të shumta megjithatë vendos që “t’i mbyllë sytë” dhe të ruajë lidhjen. Ajo që në atë fazë me rëndësi të dihet është: të menduarit për tradhtinë nuk mund të humb gjë – por me kohë mund të tejkalohet…

Përjetimet emocionale të tradhtisë me kohë do të zbehen nëse nuk përsëriten momentet e dhembshme dhe nëse partneri-partnerja që ka tradhtuar që atij-asaj që ka qenë i tradhtuar t’i ofrojë përkrahje të plotë dhe ndjenjë sigurie në lidhjen emocionale.


A është e mundur te falesh tradhtinë…?
Pres mendimin tuaj...

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Maksi Mon 24 Oct 2011 - 7:44

un per vete se fal kurre
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Tonii Mon 24 Oct 2011 - 10:02

po do te thoja kte shprehjen: me tradhetove per her te pare e ke fajin ti qe me tradhetove , me tradhtove per here te dyte e kam fajin une qe te besova
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga kasperi Mon 24 Oct 2011 - 20:56

te mashkujt jo,raste te rralla,por femrat eshte e mundur per hire te sakrificave te femijve
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Emona Tue 25 Oct 2011 - 2:15

kasperi shkruajti:te mashkujt jo,raste te rralla,por femrat eshte e mundur per hire te sakrificave te femijve


Pse eshte kaq e veshtire ti falte tradhtija qe i bohet mashkullit...mire femrat e falin po pse meshkujt s'falin mos eshte ne pytje Krenaria e Mashkullit ,qe s'do te perlu veten .
Pse Mashkulli nuk fale ??

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Durrsaku Tue 25 Oct 2011 - 2:16

nuk fal dhe nuk pretendoj te me falin
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga EMI Tue 25 Oct 2011 - 2:19

kurr, do e kisha bo per vdekje....ja shikoje.... :zhduku: :armati17: :456654: :fighting012_2: hunter brucee A është e mundur te falesh tradhtinë…??? 718836 :594309:
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Emona Tue 25 Oct 2011 - 2:20

Emi moj e rrezikshem ti A është e mundur te falesh tradhtinë…??? 426788 Ben mire te mos Tradhtojn ty 00027003

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga EMI Tue 25 Oct 2011 - 2:23

pikerisht MON, ja si do e nxirrja inatin...[ qe s'do beja gje hic] vetem do e lija te thente qafen , se me te mir do gjej, por po bej si e veshtir pra , ashtu eshte muhabeti mi..... :bokss:
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Emona Tue 25 Oct 2011 - 2:25

EMI shkruajti:pikerisht MON, ja si do e nxirrja inatin...[ qe s'do beja gje hic] vetem do e lija te thente qafen , se me te mir do gjej, por po bej si e veshtir pra , ashtu eshte muhabeti mi..... :bokss:

Hmm..Me pelqen kjo menyra jote..I le te vuaj me fajine tij. 00027003

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Ariel Tue 25 Oct 2011 - 3:56

Tonii shkruajti:po do te thoja kte shprehjen: me tradhetove per her te pare e ke fajin ti qe me tradhetove , me tradhtove per here te dyte e kam fajin une qe te besova

Me Tonin jam... [724516]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Falja e tradhtisë!

Mesazh nga kasperi Thu 27 Oct 2011 - 21:59

[You must be registered and logged in to see this image.]Falja e tradhtisë!

[/b]




Femrat janë më të predispozuara të falin aventurat e partnerit të tyre, sipas një studimi të publikuar në revistën Psychological Science.
Si arritën shkencëtarët në këtë konkluzion? 500 çifteve ua shpërndanë disa pyetësorë, në lidhje me tradhtinë në çift, dhe kuptuan që arsyet për të cilën femrat dhe meshkujt janë të shqetësuar nga aventurat e seksit të kundërt janë shumë të ndryshme. Sipas studimit, femrave nuk i pengon aq shumë fakti qe partneri i tyre ka bërë seks me një femër tjetër, por i shqetëson fakti që mund të ketë një lidhje emocionale me femrën tjetër, gjë që mund ta mbyllë lidhjen me to. Meshkujt, përkundrazi, nuk mendohen tek implikimi emocional të cilin mund ta ketë partnerja tyre me një person tjetër, por i shqetëson fakti që mund të ketë raporte seksuale me meshkuj të tjerë. Hulumtimi tregon që mbi 75% e femrave do i jepnin një mundësi të dytë partnerit në qoftë se ky do i tradhton. Meshkujt, surprizë ose jo, nuk besojnë në mundësinë e dytë, thonë që në qoftë se partnerja i tradhtoi një herë do e bej dhe herën e dytë dhe të tretë (vetëm 23% nga meshkujt e pyetur u përgjigjën që do i falnin një aventurë partneres).
Meshkujt, “skllevërit” e biologjisë së tyre?!
Pse tradhtojnë meshkujt? Shumë prej tyre thonë që nuk do e bënin, por janë „skllevërit” e biologjisë së tyre? T’i besojmë? „Kështu funksionon gjenetika jonë”, thotë një mashkull 32 vjeçar. „Historikisht, mashkulli duhej të shpërndante „farën” me sa më shumë femra që të sigurojë vazhdimësinë e specieve. Por kjo nuk domethënë që ne nuk mund të kontrollohemi. Është një luftë e përhershme midis moralit dhe mënyrës në të cilën jemi të ndërtuar”, shton ai. Pak a shumë femrat dhe meshkujt, tradhtojnë për arsye të njëjta, më e shpeshta është : „kërkoj në vend tjetër atë që nuk kam në shtëpi”. Për këtë nuk është i fajshëm vetëm njëri nga partnerët, por të dy. Interesant është dhe opinioni i një mashkulli i cili është i martuar qe 4 vjet, dhe i cili e ka tradhtuar gruan me një shoqe pune, edhe pse nuk ishte me „qëllim”, siç thotë ai: „Shoqja e punës nuk kishte trup 90-60-90, por i pëlqente të flirtojë dhe më jepte shumë vëmendje, gjë që më bënte të ndihem jashtëzakonisht mirë. Është shumë vështirë t’i rezistosh një provokimi të tillë, aq më shumë që atëherë kur veja në shtëpi, subjektet më të rëndësishme për të folur ishin faturat për të paguar dhe se sa të stresuar jemi…” Sado e zhgënjyer të jesh nga dashuria, nuk duhet të flasësh në përgjithësi – t’i fusësh tërë meshkujt në një thes. Jo tërë meshkujt tradhtojnë, siç jo tërë femrat „shkelin shtrembër’, sepse edhe pse bëjmë pjesë nga e njëjta specie, jemi të ndryshëm mes nesh. Edhe në qoftë se të tradhtoi, do i japësh një mundësi të dytë? Me siguri një gjest i tillë të demoralizon, të vret, mbase anulon gjithçka që ka qenë e bukur ne lidhjen tuaj ose mbase ti e do akoma dhe mendon që lidhja juaj mund të vazhdojë më tej, duke lënë mënjanë çka ndodhi. Varet vetëm nga të 2 partnerët. „Unë u hakmora me të dashurin tim pasi që më tradhtoi”, thotë një femër. „ E tradhtova me mikun e tij më të mirë. Isha shumë e lënduar dhe zgjodha hakmarrjen për ta parë dhe atë duke vuajtur. Më vonë u pendova për gjestin tim, sepse u tregova impulsive.”, thotë ajo. Ata u ndanë sepse asnjëri nuk ishte në gjendje të kalojë mbi faktet që ndodhin. „Në qoftë se do mundja të ktheja kohën mbrapsht, do reagoja ndryshe, do i jepja një mundësi të dytë, sepse edhe unë kisha një pjesë të fajit”, shton ajo. “Një mundësi të dytë? ASNJËHERË!!!! Në qoftë se më tradhtoi një herë, me siguri do e bëj dhe herë tjetër.”, thotë një femër tjetër nga ato që kishin kompletuar pyetësorin.


kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 27 Nov 2011 - 3:24

Edhe falet..do falja...per shume arsye....nje kryesorja ajo e ndjenjes..atehere femijet etj ..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Arabela Sun 27 Nov 2011 - 3:28

the hell not,,,[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Maksi Sun 27 Nov 2011 - 3:29

per mua jo
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 27 Nov 2011 - 4:02

Sic kam permendur e ne teme tjeter rreth tradhetise kam po te njejtin mendim,femrat detyrohen ta falin ate per shume e shume arsye qe tashme i dime...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 4:05

une se fal dhe as qe dua te me falin
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Loqka Murati Sun 27 Nov 2011 - 10:47

une per vete kur nuk e kisha fal

Loqka Murati
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Deutschland
Postime Postime : 3
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/11/2011
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Leo_uk Sun 27 Nov 2011 - 10:54

jo moj ti, pse kshu ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga EpiKada Sun 27 Nov 2011 - 11:12

Si jo :) e fal une
dhe i hedh pak vaje te nxehte tek veshi
dhe te me fali Perendia dhe mua :D
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Andetta Sun 27 Nov 2011 - 11:15

EpiKada shkruajti:Si jo [smile_1] e fal une
dhe i hedh pak vaje te nxehte tek veshi
dhe te me fali Perendia dhe mua juhjjjjj
[@@nervaa@@] [724516]
Andetta
Andetta
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 972
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/11/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga EpiKada Sun 27 Nov 2011 - 11:18

Andetta shkruajti:
EpiKada shkruajti:Si jo [smile_1] e fal une
dhe i hedh pak vaje te nxehte tek veshi
dhe te me fali Perendia dhe mua juhjjjjj
[@@nervaa@@] [724516]

Shpirt [TePuC] [TePuC] [TePuC] te kam xhan mos u tremb ti juhjjjjj 00027003 00027003 00027003
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Next Mon 28 Nov 2011 - 9:45

Tradhetia dhe flaka nuk falen ato vec bejn prrush..
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 36

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Vizitor Mon 28 Nov 2011 - 9:50

trathtija nuk falet
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Maksi Mon 28 Nov 2011 - 9:58

jo nuk mundet
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Loqka Murati Thu 1 Dec 2011 - 5:52

kasperi shkruajti:te mashkujt jo,raste te rralla,por femrat eshte e mundur per hire te sakrificave te femijve

une si femer kur nuk e kisha fal

Loqka Murati
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Deutschland
Postime Postime : 3
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/11/2011
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga WebMaster Thu 1 Dec 2011 - 6:52

Varet gjithmone nese don
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Klio Thu 1 Dec 2011 - 7:16

Kurre mos thuaj kurre thone !!
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Durrsaku Thu 1 Dec 2011 - 8:19

eshte e rende tradhetia nuk e fal
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Next Thu 1 Dec 2011 - 9:35

Vec nese nuk edashuron.....
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 36

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Shkembi Thu 1 Dec 2011 - 12:38

jo smund ta fal,nuk e dija se cdo te beja ne ato momente

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 1 Dec 2011 - 12:41

Meshkujt se falin asnjehere vetem ne rastin kur jane te fiksuar te (semure) mbas femres qe kane ne krah gje qe ka ndodhur...sa per femrat jam e te njejtit mendim femrat nuk falin por detyrohen te falin (te bejne nje sy qorr e nje vesh shurrdh) sepse esht e varur nga gjera te tjera qe e vrasin shume...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Shkembi Thu 1 Dec 2011 - 12:47

vetem nje gje i bashkon falja e tradhetis ne te dyja kahet, femijet, te tjerat jan te dores se dyte

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 1 Dec 2011 - 12:51

Jo gjithmone e pothuajse asnjehere nuk ndodh falja nga te dyja anet prandaj nje tradheti e mashkullit pranohet shume me lehte nga femra sesa nje tradheti e femres nuk tolerohet e nuk pranohet me asgje nga ana e mashkullit...por femra per tradhetine e gjinise tjeter detyrohet shpesh nga rrethanat,kushtet,opinioni,femijet etj te vazhdoj ne po te njejten lidhje e ta pranoj faktin qe esht tradhetuar..
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Shkembi Thu 1 Dec 2011 - 12:54

sido qe te jen rrethanat,une personalisht nuk do e falja edhe sikur te kisha nje stan me kalamaj

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 1 Dec 2011 - 12:56

E thash e me siper ju mund ta pranoni nje gje te till vetem nese jeni te fiksuar mbas asaj femre ne te kunderten nuk e pranoni e nuk toleroni ne asnje menyre,,ndersa femra eshte ndryshe
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Shkembi Thu 1 Dec 2011 - 13:00

sado i dashuruar te jem ose i [ fiksuar ] une prape sdo e falja tradhetine

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 1 Dec 2011 - 13:03

Ehe mos fol kurr per dicka qe smund ta dish,reagimin,jeten si ti sjell gjerat e me ke do jesh....Besomeni se kam pare raste qe burri i tradhetuar nga femra e tij e meson dhe prap ti lutet te mos i ik...biles eshe me shapke e merte ajo qe ta hiqte qafe por ky i perkulej e nuk degjonte asnje...kaq poshte kish ren as vet sdo e besoja po mos e kisha pare
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Shkembi Thu 1 Dec 2011 - 13:13

kam pare raste plot,edhe ketu ku jetoj si ne telenovela qe shkojn me kusho apo kunati dhe prap i mbajne,por ceshtja eshte nqs te ka humbur respekti per veten sigurisht rruget aty te cojne,prap i qendroj mendimit tim se kurresdo e falja

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 1 Dec 2011 - 13:18

Edhe prap po themi te njejten gje pothuajse e po e perseritim,mashkulli nuk fal ndersa femra detyrohet per shume arsye ta pranoje ate..
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është e mundur te falesh tradhtinë…??? Empty Re: A është e mundur te falesh tradhtinë…???

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi