Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si ta kaloni tradhtinë e partnerit? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si ta kaloni tradhtinë e partnerit? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si ta kaloni tradhtinë e partnerit?

2 posters

Shko poshtë

Si ta kaloni tradhtinë e partnerit? Empty Si ta kaloni tradhtinë e partnerit?

Mesazh nga kasperi Thu 27 Oct 2011 - 22:38

[You must be registered and logged in to see this image.]Si ta kaloni tradhtinë e partnerit?Çfarë duhet të bëni pasi të keni zbuluar tradhti? Si të veprohet me atë ndikim? Këtu janë disa këshilla se si të merreni me tradhtinë dhe për të ndërtuar një marrëdhënie të re, të qëndrueshme.

Tradhtia në martesë apo marrëdhënie është një përvojë e dhimbshme. Kur ndodhë kjo, shumë njerëz mendojnë se ata nuk mund të mbijetojë, por kjo është vetëm reagimi i parë i dhimbshëm. Tradhtia bashkëshortore, ka vetëm dy zgjidhje – ose ju shkëputeni ose fillimin e një të re. Nëse vendosni për të falur, atëherë ndiqni këto hapa:

Komunikim
Në qoftë se partnerët nuk ka diskutuar mbi arsyen që e ka shkaktuar tradhtinë nuk do të jetë në gjendje të krijojë një marrëdhënie normale. Të ndjeheni të lirë të bëni pyetje edhe pse ju e dini që përgjigjet nuk do të donit ti dëgjoni. Normal se tradhtia bashkëshortore është një e dhimbshme por e domosdoshme bashkëbisedimi, sepse pa atë nuk do të jetë në gjendje për të sqaruar situatën. Vetëm ndershmëria mund të jetë një bazë për te ardhmen e marrëdhënies tuaj.
Mos fajësoni
Zhvendosja e fajit nuk është e këshillueshme, nëse ju dëshironi që të ketë një zgjidhje pozitive të çështjes. Ajo thjesht parandalon paraqitjen e problemit që çoi në pabesi. Pra, pavarësisht se ju e keni apo ju kanë tradhtuar mos i hidhni fajin ajo që ndodhi ndodhi.
Mos merreni vendime
Është e pa dëshirueshme për të marrë vendime në një moment shoku. Prisni të paktën një javë që të mendoni se çka do të bëni . Është e vetmja mënyrë që ju mund të bëni për të marrë një vendim të drejtë.
Ballafaqohuni me dhimbjen
Marrëdhëniet që keni ndërtuar është zhdukur? Kjo është njohuri e dhimbshme që ju vetëm duhet të pranoni, qani, bërtasin bëni të gjithë ato qe do të ndihmojë për të lehtësuar dhimbjen. Një mënyrë të tillë do të ndihmojë për përvojat e më tej.
Atë që ju nuk mund ta flisni, shkruani
Kjo zakonisht i referohet njerëzve të cilët nuk mund të flasin hapur për emocionet e tyre. Për një shpjegim është i nevojshëm në këto situata, në qoftë se ju nuk mund të flisni, më mirë do të ishte për të shkruar një letër. Në një letër për të shprehur emocionet, shqetësimet dhe propozimet e mundshme. Qe ana tjetër duhet të tregoje mirëkuptim për këtë lloj të komunikimit.

kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta kaloni tradhtinë e partnerit? Empty Re: Si ta kaloni tradhtinë e partnerit?

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 4:37

Filloj te dal me te tjere per ta harruar. :541221:

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi