Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave

+10
Tonii
WebMaster
Durrsaku
Yll Qielli
EMI
Ariel
Aяtємιѕα
Darius
Eliz
kasperi
14 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave - Faqe 2 Empty Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave

Mesazh nga kasperi Fri 28 Oct 2011 - 9:15

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave



Gjithmonë ka qenë objekt debati: A janë gratë realisht më të këqija se burrat në parkim? Na vjen keq, por kjo është e vërtetë. Të dhënat që vijnë nga Britania thonë se një e treta e femrave që ngelin në provimin e patentës kanë dështuar në parkimin paralel. Dhe nëse këto shifra nuk ju bindin, në Gjermani një universitet ka testuar disa njerëz për të parkuar një Audi dhe ka zbuluar se femrave u duhen 20 sekonda më shumë për parkim. Shumë femra thonë se shkaku për këtë është gjoksi, që i pengon të manovrojnë. Kurse meshkujt dështojnë në testin e patentës për shkak se i japin makinës shpejt.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave - Faqe 2 Empty Re: Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave

Mesazh nga Tonii Sat 29 Oct 2011 - 10:25

Anna shkruajti:O Toni kete e bejne e meshkujt madje me ka rastisur te shikoj vet disa prej tyre dhe shumica vine verdall neper rruge dersa te gjejne nje vend me te lirshem (te madh) qe ta vene lehte makinen pa u munduar e kete me 100 te shara se sduan te duken te pa afte ne timon... [You must be registered and logged in to see this image.]

o vajza nuk ka asgje te keqe te pranosh ate qe nuk di ta besh, dhe ju femrat dini vetem te ngisni makinat me kamio automatike dhe te ecni para mbrapa
se per parkime me ngrente mortja mua po e keni ber, ndoshta dhe e beni por duhen disa minuta psh sikur te isha ne makine me nje vajy do te vendosja ne momentin e parkimit nje cd me keng te preferuar do kalonte kenga e 1 e 2, 3,4,5,3,6,7,8,9, sa do te vinte dhe e 10 ajo do te parkonte dhe une Mooooosss
ku ma gjete tani kisha per te degjuar dhe kengen e fundit [You must be registered and logged in to see this image.]
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave - Faqe 2 Empty Re: Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave

Mesazh nga Katniss Sat 29 Oct 2011 - 10:34



1 stilistet me te mire jane meshkuj

2 sportistet me te mire jane meshkuj

3 shkenceterat mer te mire jane meshkuj

4 muzikantet me te mire jane meshkuj

5 letraret me te mire jane meshkuj

6 guzhinieret me te mire jane meshkuj

7 psikologet me te mire jane meshkuj

8 guzhinieret me te mire jane meshkuj

9 kryetaret e shteteve jane meshkuj

Aman de, pse beheni kaq shoviniste, listen e ke shume te vjeter, shumica e profesioneve jane kryesuar nga meshkujt sepse femres as nuk i eshte dhene mundesia te mirret me ato gjera pershkak se mashkulli ka kryesuar kete gje : diskriminimin gjinor.Fute edhe kete ne liste.Ndersa sot, koha eshte ndryshe,pranoni. Femra ka fuqine ne dore, dhe inteligjencen qe gjithmone ka pasur. ( ne pergjisthsi them, se ka edhe femra jo aq te shenderritshme :P ).E per kushinjere, gabim je plotesisht, gjithmone femra ka kryesur ate kategori.

Sa per temen, mendoj qe berja e gabimeve ne vozitje eshte fakti qe nuk praktikohet shume.Mos beni analizat me femra qe prekin makinen njehere ne jave, dhe kane frike te vozisin. Edhe kjo e dyta ndikon, faktori i frikes nga mjetet motorike. Por, numri i ketyre, nuk tejkalon numrin e shofereve te mira. :)_
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave - Faqe 2 Empty Re: Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave

Mesazh nga Anakonda Sun 12 Feb 2012 - 22:01

Me te thene te drejten na e kalojne meshkujt per kete pune.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave - Faqe 2 Empty Re: Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave

Mesazh nga Gladiola Tue 24 Apr 2012 - 4:39

Nuk eshte ceshtje dembelizmi,eshte thjesht fakti qe ndonjeher nuk dine te parkojne ashtu sic duhet!

personalisht ja kam marre dore kesaj pjese,hahahhaha
Gladiola
Gladiola
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1230
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/04/2012
Mosha Mosha : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave - Faqe 2 Empty Re: Femrat jane me dembele ne parkimin e veturave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi