Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nga erdhi uji? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nga erdhi uji? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nga erdhi uji?

3 posters

Shko poshtë

Nga erdhi uji? Empty Nga erdhi uji?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 29 Oct 2011 - 9:57

Nga erdhi uji?
Kjo ende nuk dihet me siguri por, një është e sigurtë se ajo
nuk është në Tokë që nga fllimi, për shak të temperaturave
të lartave që kanë qenë gjatë krijimit.
Si dhe fakti se format e Kontinenteve të cilat sikur të
hiqet uji, përshtaten njëra me tjetrën sikurse copat
e lojës PUZZLE!


Para disa ditëve lexova një gazetë ( 20Minuten) se shkencëtarët
me anë të Teleskopit hapësonor Hershel kanë vërejtur
në afërsi të një ylli të ri TW Hydrae 175 vit drite
larg nesh gazëra të ngrira që mund të përmbajnë rreth
qindra herë më tepër ujë se tërë oqeanet e Tokës.
Dhe se shkencëtarët janë të sigurtë se edhe tek ne
uji erdhi në formë të kometave.

Sidoqoftë, për mendimin tim kjo mënyrë nuk është
edhe aq bindës, për vetë faktin se fjala është
për distanca të largëta dhe shpejtësia me të cilën ato
duhet të udhëtojnë krijojnë pyetje të reja: çfarë mbetet
prej një komete e cila udhëton 100 mije km/s!
Po edhe sikur të thoshte njeriu se ato udhëtojnë
me shpejtësi më të vogël, prap do të kishim problem, sepse
do t'iu duhej tepër kohë për të arrijtur diku.


Nganjëherë përgjigjen e kemi ndoshta edhe shumë
më afër se sa mendojmë?! Ndoshta nga Dielli? Pasi që edhe në Diell
si dhe në tërë Universin ka Hdrogjen sa të duash,
pse mos të jetë e mundur që Diell me anë të
ndonjë erupsoni ka hudhur matere në drejtim të Tokës?
Rastësisht po gjurmoja në Youtube, dhe rastësisht
gjeta një video që mbështet këtë teori.

Në vazhdim mund te ndiqni videon, si dhe disa të tjera:
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nga erdhi uji? Empty Re: Nga erdhi uji?

Mesazh nga Tonii Sat 29 Oct 2011 - 10:12

ne katundin ton e kemi zgjidhur lehtesisht kte dilem
e ka krijuar Zoti,
rrini rrini ju lodhni trut me gjet se nga ka ardh uji,
donte me u bo shkencetar cuni i nuries, mirpo nuria nuk e la se kishte nja 15 lop kush do ti kulloste lopet
me qen cuni i nuries shkenctar e me ndejt ter diten tu ygjidh dilemen se nga erdhi uji ngel lopt pa kullot e qyteti pa qumesht
a e kuptut sa para qe jena ne katunaret ktejna
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nga erdhi uji? Empty Re: Nga erdhi uji?

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 20:28

aaahaahahhahahah shum gazmore kjo qe tregove ti

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nga erdhi uji? Empty Re: Nga erdhi uji?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi