Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës

2 posters

Shko poshtë

Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës Empty Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës

Mesazh nga Emona Wed 9 Nov 2011 - 5:54

Prej kohësh, shtypi rozë komenton dëshirën e madhe të Anzhelina Zholisë për një familje të madhe me shumë fëmijë. Edhe Madona është etiketuar shpesh nga mediat si një femër që investon në fëmijë njësoj si në pasuritë e patundshme.

Një studim anglez duket se ka rritur të përvijojë fytyrën e një gruaje që do të ketë shumë fëmijë. Sipas mjekëve të “St Andrews University”, dëshira për një familje të madhe shpjegohet me nivelin e lartë të estrogjenit, hormon ky që modifikon fizionominë e fytyrës së nënave të ardhshme.

Duke krahasuar dëshirën për të pasur fëmijë të grave që kanë marrë pjesë në studim me nivelin e tyre të estrogjenit, mjekët kanë arritur të krijojnë një profil të nënave që në të ardhmen do të kenë shumë fëmijë.

Sy të mëdhenj, hundë e rrumbullakët, buzë të plota dhe një fytyrë me trajta të buta janë tiparet që i korrespondojnë niveleve të larta të estrogjenit. Ndërsa femrat me hundë më të mprehtë mund të mjaftohen me një fëmijë.


Disa nga femrat e paraqitura në foto, si: Monika Beluçi, Anzhelina Zholi, Xhesika Alba apo Hejdi Klum në fakt vërtetojnë teorinë e studiuesve anglezë.

Por ka edhe të tjera mama që e bëjnë teorinë të dyshimtë, si p.sh. Viktoria Bekam (4 fëmijë). Ndoshta, sepse çdo rregull ka dhe përjashtimet e veta? Gjykojeni vetë.
Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës Beluci-198x300

Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës Xhesika-198x300Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës Hajdi-189x300Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës Viktoria-198x300

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës Empty Re: Mëmësia, njihini femrat nga tiparet e fytyrës

Mesazh nga Anakonda Tue 7 Feb 2012 - 18:30

Lum femijet qe kane per nena keto ketu ne fotografi.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi