Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meshkujt janë më të butë pasi bëhen prindër People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meshkujt janë më të butë pasi bëhen prindër People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meshkujt janë më të butë pasi bëhen prindër

2 posters

Shko poshtë

Meshkujt janë më të butë pasi bëhen prindër Empty Meshkujt janë më të butë pasi bëhen prindër

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 10 Nov 2011 - 13:05

Edhe pse meshkujt nuk kalojnë nëpër procesin fizik të lindjes së fëmijës, megjithatë ata përjetojnë ndryshime fizike dhe psikike pasi bëhen prindër.

Ekspertët për një kohë të gjatë kanë qenë të fiksuar pas mënyrës se si shtatzënia i ndryshon femrat, trupin dhe shëndetin e tyre, si dhe ndikimin në hormonet, funksionet trunore dhe raportin ndaj lidhjeve, ndërsa i kanë injoruar këto efekte te meshkujt.

Mirëpo, kohët e fundit kanë filluar të hulumtojnë nëse prindëria u sjell shëndet meshkujve, apo si ndikon ajo në trupin dhe trurin e tyre.

Hulumtuesit nga Universiteti Northwestern në Chicago kanë bërë një studim, në të cilin kanë marrë pjesë 624 meshkuj, ndërsa është zbuluar se pasi bëhen prindër, niveli i testosteronit te meshkujt bie për një të tretën.

Për këtë arsye pas ardhjes në jetë të fëmijës, meshkujt bëhen më pak agresivë dhe zvogëlohet dëshira e tyre për të dominuar.

Karakteristikë është edhe shtimi në peshë te meshkujt. Rreth 40 për qind e tyre fillojnë të hanë më shumë pasi bëhen prindër dhe së bashku me partneret e tyre shtojnë në peshë.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt janë më të butë pasi bëhen prindër Empty Re: Meshkujt janë më të butë pasi bëhen prindër

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Feb 2012 - 22:02

Fjale te kota,pasi atehere behen me te dhunshem se me pare.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi