Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

+15
CuN@BosS/
Labja
EMI
Maksi
Ariel
Shkembi
Aяtємιѕα
dajti modh
T_o_n_i
Arabela
WebMaster
Durrsaku
Andetta
Єямєℓiиdå
Emona
19 posters

Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Emona Wed 16 Nov 2011 - 0:36

Besoj se cdokujt prej jush i ka shkuar ne mendje kjo pyetje.Doja te dija mendimet tuaja nese ndiheni te lirshem apo te pavarur kur jetoni me familjen?Pse jo edhe ndonje rast te dikujt qe nuk jeton me familjen...

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 16 Nov 2011 - 0:42

Me mire me familjen..

Edukohesh prej tyre me mire kur je afer, te mesojne rendesine e jetes, dashurise (nese jeton ne nje ambjent te lumtur familjar), lekut etj.

Normalisht vjen koha qe secili largohet nga familja, atehere vjen koha i kemi mall..i kujtojm ato caste te lumtura.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Andetta Wed 16 Nov 2011 - 5:53

Familja eshte primare ne jete



por edhe pavarsia eshte e pashmangshme !
Andetta
Andetta
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 972
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/11/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Durrsaku Wed 16 Nov 2011 - 5:56

dikur kam qene aq i lire saqe pothuajse nuk rrija fare ne shtepi mire kam qene qejf kam bere

por tani jam shume me mire e di qe kur shkoj ne shtepi me pret familja ngrohte dhe plot harmoni them se tani jam shume me mire se atehere
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Emona Wed 16 Nov 2011 - 6:00

Me familje..eshte baza krysore ku un e kam gjete veten time..deri ne moshen e caktuar kuptohet...Jetoji me familje Por jam e Pavarur..nga keta.!!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga WebMaster Sun 27 Nov 2011 - 5:15

Te jetosh me familjen eshte shum lehte .Po te jetosh e pavaruar eshte gje e bukur sepse futesh ne nje bote komplet ndryshe ne realitet tamom po sa te jesh ne familje kurr nuk meson se cfar do te thote te sakrifikosh edhe te perballosh realitetin ne hapat e tu
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 5:30

jam familjar
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Arabela Sun 27 Nov 2011 - 6:42

me familje,,por dhe kohe per vete esh e nevojshme te kete njeriu nganjehere,,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga T_o_n_i Sun 27 Nov 2011 - 7:24

cdo gje me kohen e pastaj arrin te kuptosh e ti ndash gjerat sipas rrethanave qe te vijne
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga dajti modh Sun 27 Nov 2011 - 7:34

vorri ne vete e shpija ne vete thote nje fjale e urte [You must be registered and logged in to see this image.]
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 5 Jan 2012 - 8:42

"Te dashur mami dhe babi!
Me ne fund, vendosa te iki. Sic ju kam thene me pare, nuk e bej kete per inatin tuaj apo per t'u hakmarre. Nuk kam si te jem e lumtur e mbyllur brenda kater mureve,ashtu si doni ju. Ndoshta keshtu s'do te jem e lumtur, por prape se prape dua ta provoj nje here."

Shume femije nuk merren vesh me prinderit, dhe si pasoje perfundojne duke ber gati valixhet. Ti ke kontradikta te vazhdueshme, sa gjendja behet e padurueshme. Kerkon lirine tende, edhe pse t'ia dalesh mbane vetem nuk eshte e lehte aq sa mendon, por le ta provosh nje here.

Kur mendoni se nje njeri ka arritur stadin sa te largohet nga shtepia?

Perse shumica e te rinjve nuk jane gati per ta bere nje hap te tille?
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Shkembi Thu 5 Jan 2012 - 8:50

ky diskutim vlen per te tjere,ne te dy e kemi konsumuar,kishim pikepamje te ndryshme,ndoshta e beje per te perfshire dhe te tjere ne diskutim

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 5 Jan 2012 - 9:17

Ato qe patem diskutuar ne ishin te tjera gjera,nese familja pranon apo kundershton rreth nje personi qe do ti etj etj..Ketu tema flet per femijet qe duan te jene te pa varur nga familja,pra te punojne e te jetojne vete jo me familjen e tyre (prinderit)..Sa mundet nje i ri ne Shqiperi ta beje dhe si e shihni ju kete?
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Ariel Mon 9 Jan 2012 - 10:20

Po si te doni ore...behuni te pavarur...po se mos ktheheni dhe i bini prape deres babes per ndihme....kjo ne rastin kur rebeloheni...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Maksi Mon 9 Jan 2012 - 10:23

un kam vite qe jetoj i pa varur
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Ariel Mon 9 Jan 2012 - 10:26

Po se ke pavaresine ekonomike prandaj...
Po kur te ngrene krye keta te rinjte...presion prinderve...- do iki nga shtepia...
Po bejne ku gjejne...
Femija eshte gati per pavaresi atehere kur ka ndertuar nje baze ekonomike te veten...
Atehere ne prinderit nuk kemi te drejte ti nderhyjme me per asgje...jemi thjesht per tu dhene ndonje mendim.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga EMI Mon 9 Jan 2012 - 13:42

UNE KAM VITE QE JAM E PAVARUR NGA PRINDERIT E MI..POR EDHE QE JETOJ VETEM PA TA, JAN GJITHMONE TE PRANISHEM NE JETEN TIME..POR VETEM ME KESHILLA DHE MBESHTETJE KUR KAM NEVOJ PER NJE MENDIM....POR GJITHSESI E IKUR JAM PREJ KOHESH NGA SHPIA E PRINDERVE...DHE THEM SE DERI SOT JA KAM DAL MBANE EDHE VETEM...
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 16 Jan 2012 - 2:43

Pleqte theshin: ''Duhet te rrebelohesh e te fitosh e jo te rrebelohesh e te humbesh''.

Cdo here egziston menyra per te jetuar. Varet se cilat fryte na pelqejne me shume. Frytet qe marrim te gatshme apo ato qe krijojme. E per te krijuar fryte duhet mund edhe sakrifice. Te ikesh nga shtepia!!! ...Ja vlen nese ke deshire te shijosh frytet dhe rezultatet tua te cilet sado te veshtira do te duken te embla. Ndoshta ne fillim do ballafaqoshesh me veshtiresi por ja vlen se do regjesh me jeten.

PS: Tema ben fjale per moshat me madhore ata qe kan mbaruar studimet nga 20 vjec e siper jo adoloshentet per te cilet as vihet ne diskutim qe duhet te jene prane familjes...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Labja Mon 16 Jan 2012 - 3:05

un kame pavarsin time dhe lirin time qe kur fillova te punoja, kame jetuar edhe per disa muaj vetem dhe i dola mban vetes gjithashtu dhe tani po thuajse jetoj vetem
Labja
Labja
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Gjakun e zemres te Mamit
Postime Postime : 8252
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/12/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Io anziché fare castelli in aria mi faccio templi nel cuore

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga CuN@BosS/ Mon 16 Jan 2012 - 3:08

Jo se ka fillu fresk noten mos boni llafe [You must be registered and logged in to see this image.]
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga T_o_n_i Mon 16 Jan 2012 - 23:28

atehere kur ke ndertuar nje baze ekonomike ose je i afte te sigurosh te ardhura te mjatueshme qe te bejn te jetosh kshu si zog i lire
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Emona Wed 18 Jan 2012 - 3:42

Pse jo,po je i/e zoti/ja te jesh Personi panvarur pse te mos krijosh ne jete vetem te vesh ne binar jeten tende ,s'jetohet gjithmone ne krhat te Babait ...jeta eshte nje sfide e tille qe te ve ne sprove sa jemi te zote te jetojm krejtsisht te panvarur si Persona.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Anakonda Mon 30 Jan 2012 - 4:58

E pse te iki nga shtepia,me pelqen qe te jetoj,por jo te jem e lire sa te braktis edhe shtepine.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Next Mon 30 Jan 2012 - 5:02

sbesoj se e bejn te sinqertat kete veprim!!
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 36

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Anakonda Sat 11 Feb 2012 - 20:25

Me familjen pasi njehere prej njehere ajo mi siguron kushtet per jetesen,dhe i dua shume.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Leo_uk Sun 12 Feb 2012 - 0:01

me mire i pavarur por me familjen prane..
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Space Sun 12 Feb 2012 - 1:03

Mbeshtet mendimin leos
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 12 Feb 2012 - 1:16

"Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?"
me
"Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?"

Dy temat u bashkuan
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ? Empty Re: Si mendoni me mire te jetosh me familjen,apo i/e pavarur ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi