Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit

2 posters

Shko poshtë

Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit   Empty Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 17 Nov 2011 - 7:58

Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit   Europajupiter
Shkencëtarët kanë zbuluar një liqen të kripur në hënën e Jupiterit. Liqeni që ndodhet në hënë e quajtur Europa është në gjendje të ngrirë. Shkencëtarët besojnë – bazuar në imazhet e përcjella nga sonda hapësinore Galileo – se kjo është një shpresë për të gjetur jetë jashtë Tokës.

NASA do të dërgojë një mision të posaçëm për të zbuluar fakte lidhur me këtë çështje.

Zbulimi është i barabartë me Liqenin e Madh në Amerikën e Veriut. Europa është sateliti i dytë më i afërt i Jupiterit, planetit më i madh i sistemit diellor. lajmi

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit   Empty Re: Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 19:48

duket interesante

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi