Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Parku Kombëtar i Lurës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Parku Kombëtar i Lurës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parku Kombëtar i Lurës

3 posters

Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Sep 2009 - 5:24

Parku Kombëtar i Lurës Lura1Me nje siperfaqje prej 1.280 hektare, parku ndodhet ne pjesen lindore te masivit malor te "Kunores se Lures". Me 14 liqenet e tij akullnajore ofron nje ambjent piktoresk dhe terheqes ne nje lartesi nga 1.350-1.720 m. Midis ketyre Liqeneve me te medhenjt jane: liqeni i Madh 32 hektare, liqeni i Pishave 13 hektare, liqeni i Zi 8 hektare dhe liqeni i Luleve 4 hektare. Ne dimer keto liqene jane te mbuluara nga akulli.
Parku Kombëtar i Lurës Lura2 Ne pjesen jugore te parkut gjendet nje lendine e quajtur "fusha e Pelave" e cila te ofron nje peisazh qetesues, pasi bimesia e saj eshte e perbere me lule shumengjyreshe dhe e mbushur me peme halore. Ky park ofron shume mundesi per zhvillimin e eko-turizmit, sporteve dimrore, gara me kuaj etj.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Re: Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga SUZI Fri 11 Sep 2009 - 5:31

Parku Kombëtar i Lurës 2088127

vdes per luren.kam kaluar çaste te paharrueshme atje

SUZI
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lost in a fairytale
Postime Postime : 1495
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Re: Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga SUZI Fri 11 Sep 2009 - 5:32

Parku Kombëtar i Lurës Wonders1

SUZI
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lost in a fairytale
Postime Postime : 1495
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Re: Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga SUZI Fri 11 Sep 2009 - 5:32

Parku Kombëtar i Lurës 4470309

SUZI
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lost in a fairytale
Postime Postime : 1495
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Re: Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga SUZI Fri 11 Sep 2009 - 5:33

Parku Kombëtar i Lurës Lago_luna

SUZI
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lost in a fairytale
Postime Postime : 1495
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Re: Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga SUZI Fri 11 Sep 2009 - 5:36

Parku Kombëtar i Lurës Attachment

SUZI
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lost in a fairytale
Postime Postime : 1495
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Re: Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga SUZI Fri 11 Sep 2009 - 5:36

Parku Kombëtar i Lurës Dsc02210

SUZI
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lost in a fairytale
Postime Postime : 1495
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Re: Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 29 Jul 2011 - 4:05

Kjo teme zhvendoset nga Letersia Shqiptare, ne nenforumin e Gjeografise...Ju Faleminderit...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku Kombëtar i Lurës Empty Re: Parku Kombëtar i Lurës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi