Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Parku argëtues prej cokollate People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Parku argëtues prej cokollate People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parku argëtues prej cokollate

2 posters

Shko poshtë

Parku argëtues prej cokollate Empty Parku argëtues prej cokollate

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 20 Dec 2011 - 13:41

Parku argëtues prej cokollate Parkuprejcokollate-190x190Parku argëtues nga cokollata është i pari i punuar i tëri nga cokollata dhe është hapur në Shangai të Kinës.
Në parkun e cokollatës janë bërë replikat e famshme përfshirë këtu edhe veprat monumentale si Luftëtarët Terakota dhe vazot e porcelanit kinez. Chen Aobo, një vizitor, tha se ka mbetur i befasuar me formën dhe madhësinë e produkteve të cokollatës.

“Shumica e produkteve prej cokollate i përngjanin tepër modeleve të kopjuara nga realiteti, ku dragonjtë dhe luftëtarët terakota dukeshin aq të gjallë dhe të punuara shumë mirë”, tha ai. Një shou mode prej cokollate i parapriu hapjes së parkut tematik.

Dizajneri i modës Lin Guodong krijoi aksesorët, kapelat dhe ornamentet prej cokollate. Parku argëtues do të qëndrojë i hapur deri më 19 shkurt 2012 ndërsa bileta për hyrje në park kushton 10 funte.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parku argëtues prej cokollate Empty Re: Parku argëtues prej cokollate

Mesazh nga Anakonda Fri 23 Mar 2012 - 18:45

te vjen te hash vajzen dhe jo cokolllaten....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi