Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit

3 posters

Shko poshtë

Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit Empty Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit

Mesazh nga Emona Wed 23 Nov 2011 - 5:18

Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit Paraja-300x203

Shaëkat Khan nga Bangladeshi, i cili e kishte organizuar martesën e tij pikërisht në orën aspiruese 11:11 në ditën e 11 nëntorit të vitit 2011, shpresonte në një jetë të gjatë dhe të lumtur me bashkëshorten e tij. Por shpresat e tij u shuan kur ajo e braktisi, vetëm disa minuta pas ceremonisë.

Khan tha se nuk e di se pse nusja e tij e re kishte ikur, por Farzana Yasmin thotë se ishte zemëruar fort nga kërkesa e familjes së tij për pajë, në të cilën duhej të përfshihej një frigorifer dhe një televizor.

“Për ta bërë ngjarjen sa më speciale, unë madje shtypa edhe ftesa të shtrenjta, ftova miq dhe të afërm për të marrë pjesë në dasëm”, tha Khan (32), duke e shpjeguar ngjarjen që ishte kurdisur të zhvillohej në 11:11 më 11-11-11.

“Martesa u bë në një xhami, pikërisht në kohë”, tha Khan, një mësimdhënës, duke shtuar se besonte që 11-shi do të ishte numri i tij i fatit. “Kishim planifikuar edhe një aheng pas dasme, dy ditë më vonë. E kisha pritur këtë ngjarje numerike për vite me radhë. Nuk e dija se do të përfundonte në mënyrë kaq skandaloze”.

Yasmin (27) ishte përshëndetur nga shumë bangladeshas për vendimin e marrë kundër pajës, një zakon ky i paligjshëm dhe shumë i kritikuar, në të cilin familja e nuses duhet t’i japë dhurata të shtrenjta bashkëshortit të saj.

“E braktisa, pasi nuk dua të përfundoj si mijëra viktima bangladeshase të pajës”, tha Yasmin, e cila u shndërrua në një sensacion medial në Bangladesh.

Shefi i policisë lokale, Babul Akhter, i mbështeti pretendimet e saj, duke thënë se martesa e së premtes së kaluar në Patuakhali u prish për shkak të kërkesave për pajë të bëra nga tezja e dhëndrit, gjatë ceremonisë së martesës.

“Nusja e pyeti dhëndrin nëse mbështet dhuratën ilegale. Ai tha se e përkrah, duke e nxitur vajzën që ta braktisë atë”, tha Akhter. Khan mohon pretendimet, duke thënë se është mjaft i pasur për të pasur nevojë për pajë. Gzidea.com

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit Empty Re: Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit

Mesazh nga Durrsaku Wed 23 Nov 2011 - 5:21

per kete rast do pyes juristen tone sapo te vijePaja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit 617475
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit Empty Re: Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit

Mesazh nga Anakonda Mon 26 Mar 2012 - 5:19

me keq sesa ketu tek ne.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit Empty Re: Paja prish martesën 11-11-11 të Bangladeshit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi